Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="277813"]
Досуг

Великдень-2023: на яке число випадає найголовніше весняне свято

0
Світла Христова Неділя, Великдень – головне християнське свято, яке знаменує надію на світле майбутнє для всіх, хто вірить. Дата Ве

Світла Христова Неділя, Великдень – головне християнське свято, яке знаменує надію на світле майбутнє для всіх, хто вірить. Дата Великодня – плаваюча, щороку обчислюється за особливою формулою.

Великдень

Джерело: Freepik

У 2023 році Великдень випадає на 16 квітня, як і щороку, ця неділя. Розрахунок дати Великодня ґрунтується на місячно-сонячному календарі, якщо спрощено, то Великдень відзначають у першу неділю після першої повні, що настала не раніше дня весняного рівнодення. Існують досить складні формули та алгоритми обчислення, в яких враховують і багато інших факторів.

Католицький Великдень, або Григоріанська пасхалія у 2023 році випадає на 9 квітня – католики відзначають Великдень, як правило, дещо раніше православних християн.

ВЕЛИКДЕНЬ ТА ЗАКІНЧЕННЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

В суботу, 15 квітня завершується Великий Пост — найскладніший і багатоденний період помірності. Особливо ті, хто дотримується Посту, протягом 7 тижнів відмовляються від будь-якої їжі тваринного походження та регулярно відвідували церковні служби, відмовившись на 48 днів від будь-яких розваг.

Великдень

Джерело: Freepik

Останні 6 днів Великого посту називаються Страсною Седьмицею та символізують останні дні земного життя Христа. У 2023 році Страсний тиждень триватиме з 10 по 15 квітня – з понеділка до суботи. Цей тиждень присвячений спогадам про події останніх днів земного життя Христа (пристрасті Христові), зраду, суду над ним, його дорозі на Голгофу та розп’яттю. На згадку про ці події у п’ятницю, 23 березня, віряни відмовляються від їжі.


Вже в неділю, 16 квітня, всі православні християни вітатимуть один одного традиційними словами «Христос воскрес», на які треба відповідати «Воістину воскрес». Знімаються заборони на будь-яку їжу, а веселитися та радуватися не лише можна, а й треба.

Правда лікарі попереджають – якщо ви дотримувалися строго посту протягом 7 тижнів, виходити з нього потрібно поступово і не навантажувати організм великою кількістю їжі, від якої він відвик, одразу.

Великдень

Джерело: Freepik

ЯК СВЯТКУЮТЬ ВЕЛИКДЕНЬ

Світла Христова неділя – день, коли насамперед варто відвідати святкову пасхальну церковну службу. Святкування починається в ніч із суботи на неділю, багато людей готові вистояти всеношну, але частіше практикують відвідування церкви вранці у Світлу Неділю, коли і приносять пасхальні продукти для освячення.

У Великодньому кошику, як правило, знаходяться паски (і не має значення, сама господиня виспіла паску, або купила готову) та писанки, запечене м’ясо та будь-які інші продукти. Саме з цих продуктів, як правило, починають розговіння – тобто освячена їжа обов’язково має бути присутньою на святковому столі.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Метки:
великдень
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты