Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277813"]
Досуг

Великдень-2024: на яке число випадає найголовніше весняне свято

0
Світла Христова Неділя, Великдень – головне християнське свято, яке знаменує надію на світле майбутнє для всіх, хто вірить. Дата Ве

Світла Христова Неділя, Великдень – головне християнське свято, яке знаменує надію на світле майбутнє для всіх, хто вірить. Дата Великодня – плаваюча, щороку обчислюється за особливою формулою.

Великдень

Джерело: Freepik

У 2024 році Великдень випадає на 5 травня, як і щороку, ця неділя. Розрахунок дати Великодня ґрунтується на місячно-сонячному календарі, якщо спрощено, то Великдень відзначають у першу неділю після першої повні, що настала не раніше дня весняного рівнодення. Існують досить складні формули та алгоритми обчислення, в яких враховують і багато інших факторів.

Католицький Великдень, або Григоріанська пасхалія у 2024 році випадає на 31 березня – католики відзначають Великдень, як правило, дещо раніше православних християн.

ВЕЛИКДЕНЬ ТА ЗАКІНЧЕННЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

В суботу, 4 травня завершується Великий Пост — найскладніший і багатоденний період помірності. Особливо ті, хто дотримується Посту, протягом 7 тижнів відмовляються від будь-якої їжі тваринного походження та регулярно відвідували церковні служби, відмовившись на 48 днів від будь-яких розваг.

Великдень

Джерело: Freepik

Останні 6 днів Великого посту називаються Страсною Седьмицею та символізують останні дні земного життя Христа. У 2024 році Страсний тиждень триватиме з 29 квітня по 4 травня – з понеділка до суботи. Цей тиждень присвячений спогадам про події останніх днів земного життя Христа (пристрасті Христові), зраду, суду над ним, його дорозі на Голгофу та розп’яттю.


Вже в неділю, 5 травня, всі православні християни вітатимуть один одного традиційними словами «Христос воскрес», на які треба відповідати «Воістину воскрес». Знімаються заборони на будь-яку їжу, а веселитися та радуватися не лише можна, а й треба.

Правда лікарі попереджають – якщо ви дотримувалися строго посту протягом 7 тижнів, виходити з нього потрібно поступово і не навантажувати організм великою кількістю їжі, від якої він відвик, одразу.

Великдень

Джерело: Freepik

ЯК СВЯТКУЮТЬ ВЕЛИКДЕНЬ

Світла Христова неділя – день, коли насамперед варто відвідати святкову пасхальну церковну службу. Святкування починається в ніч із суботи на неділю, багато людей готові вистояти всеношну, але частіше практикують відвідування церкви вранці у Світлу Неділю, коли і приносять пасхальні продукти для освячення.

У Великодньому кошику, як правило, знаходяться паски (і не має значення, сама господиня виспіла паску, або купила готову) та писанки, запечене м’ясо та будь-які інші продукти. Саме з цих продуктів, як правило, починають розговіння – тобто освячена їжа обов’язково має бути присутньою на святковому столі.

 


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты