Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278522"]
Досуг

Історичний крок: Перехід Української Православної Церкви на новий календар

0
Сьогодні в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври (Київ) відбувся архієрейський собор Православної церкви України, на якому було

Сьогодні в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври (Київ) відбувся архієрейський собор Православної церкви України, на якому було прийнято рішення про перехід на новий календар.

церква Історичний крок: Перехід Української Церкви на новий календар

Джерело: Freepik

За формальністю, остаточне затвердження переходу повинен здійснити помісний собор 27 липня 2023 року з участю мирян. Проте, глава ПЦУ митрополит Епіфаній заявив BBC, що питання вже вирішено, і з 1 вересня перехід відбудеться.

«Раніше казали польські (католицькі) і українські (православні) свята, а сьогодні кажуть -українські і московські свята. Новий календар буде українським, а ті, хто залишаються на старому — трішечки на московському», — додав митрополит Вінницький Симеон на початку архиєрейського собору ПЦУ в Києві.

Починаючи з 1 вересня, парафіяни ПЦУ почнуть святкувати релігійні свята за григоріанським календарем. Згідно з цими змінами, Різдво буде відзначатися 25 грудня замість 7 січня. Покрова святкуватимуть 1 жовтня, Водохреще — 6 січня, а Миколая — 6 грудня.


Зазначимо, що починаючи з 1 вересня 2023 року, Українська греко-католицька Церква також переходить на новий календар для нерухомих свят, зберігаючи при цьому Пасхалію, як вона була встановлена раніше. Віряни УГКЦ тепер будуть святкувати Різдво Христове 25 грудня, Щедрий вечір — 31 грудня (замість 13 січня), Василя — 1 січня (замість 14 січня), Водохреща — 6 січня (замість 19 січня).

Свічки Історичний крок: Перехід Української Церкви на новий календар

Джерело: Freepik

Перехід на новий календар став великим кроком, якого Українська Церква уникала протягом десятиліть. Церковні діячі хвилювались, що люди не приймуть цю реформу і будуть продовжувати святкувати за старим стилем. Був й страх, що деякі віряни можуть перейти до УПЦ Московського патріархату, яка, так само як РПЦ, виступала проти впровадження календарної реформи.

Але часи змінюються, і ситуація в Україні також. Після російської агресії та відчуття загрози незалежності, більшість українців підтримує перехід на новий календар як прояв самостійності та розриву з минулим, пов’язаним з Московським патріархатом. Це ще один крок до зміцнення української національної ідентичності і незалежності.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты