Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="273655"]
Досуг

Чистий четвер: що можна, а що заборонено робити

0
Напередодні Страсної п'ятниці християни відзначають Великий четвер, один з найваливіших днів на Страсному тижні. Ми розповімо, що �

Напередодні Страсної п’ятниці християни відзначають Великий четвер, один з найваливіших днів на Страсному тижні. Ми розповімо, що можна, а що заборонено робити в Чистий четвер.

Чистий четвер

Джерело: instagram @kudashka

Як не дивно, але серед такого напруженого Страсного тижня, коли віряни тужать і згадують пристрасті Христові, саме четвер вийшов певним перепочинком і вважається відносно спокійним днем.

Історія Чистого четверга

Щодня на Страсному тижні, аж до Великодня, має свою євангельську історію. Так саме в четвер відбулася Таємна Вечеря, коли майбутній месія Ісус зібрав дванадцять своїх учнів за одним столом та поїдав їм свою подальшу долю. Чистим цей день називають, швидше за все тому, що Ісус омив ноги своїм учням, продемонструвавши таким чином приклад смирення та рівності всіх людей.


Цього, 2023 року Чистий четвер випадає на 13 квітня, напередодні найсумнішого у християнській релігії дня – Страсної п’ятниці, коли відбулося розп’яття Христа.

 Що можна і потрібно робити у Чистий четвер

 • Насамперед у цей день необхідно очиститися фізично, духовно та у помислах. Споконвіку в Чистий четвер усі вирушали в лазню, але в наші дні цілком підійде душ. Правда вважається, що митися в Чистий четвер необхідно до світанку.
 • У Чистий четвер у всіх церквах відбуваються ранкові служби, на яких бути дуже бажано, причому вже після ритуального обмивання.
 • У церкві можна взяти особливу четвергову свічку, яка, як вважається, має особливу силу і може очистити енергетику будинку, якщо в ньому щось не так і стане сімейним оберегом.
 • Вважається, що в цей славний день, який передує Страсній п’ятниці, кожна віруюча людина зобов’язана попрощатися зі своїми страхами, проблемами, хвилюваннями та грішними помислами.
 • У ніч зі Страсної середи на Чистий четвер можна приготувати особливу четвергову сіль, яка, як вірили наші предки, здатна вилікувати від багатьох хвороб. Для приготування сіль запікали в печі або прожарювали на сковороді до темного кольору, потім складали в чистий посуд і зберігали протягом року. Іноді четверговою сіллю посипали освячені фарбовані яйця.
 • Після церковної служби потрібно очистити свій будинок – саме в Чистий четвер необхідно влаштувати генеральне прибирання, викинути все зайве, позбавитися непотребу. До речі, вимити вікна після зими, також у правилах цього дня.
 • На питання, яке хвилює молодих господарок – коли пекти паски та фарбувати яйця на Великдень, церква відповідає: у Чистий четвер. Якщо, звичайно, у вас залишаться сили після генерального прибирання та церкви. Щоправда, у вашому розпорядженні ще й ніч на п’ятницю принаймні до півночі.
Чистий четвер

Джерело: instagram @caramel_kiev

Що не можна робити у Чистий четвер

Заборон цього дня не так вже й багато, проте певні правила існують.

 • Оскільки Чистий четвер випадає на період Великого посту, не можна вживати продукти тваринного походження. Цього дня можна їсти лише сиру їжу, щоправда, за деякими канонами дозволено один раз на добу з’їсти варену їжу і навіть додати олію.
 • Не можна залишати в будинку бруд — вважається, якщо не вимити й не очистити житло в Чистий четвер, весь рік вас переслідуватимуть неприємності та сварки.
 • У народі вважається, що у Чистий четвер не можна нічого віддавати – позичати будь-кому гроші, продукти, речі. Наші пращури вірили, що можна винести спокій і достаток з власного будинку.
 • Під час приготування святкових страв до Великодня, їх не можна куштувати – непросте випробування для господині.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (3 оценок, среднее: 2,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты