Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="250737"]
Материалы на украинском языке

Рак кишківника: 5 ранніх ознак, про які ви повинні знати

Old date:
Current date: 2022.08.11
New date: 2020.07.10
0
Головне в лікуванні онкології - вчасна діагностика. Ми розповімо про 5 симптомів хвороби, про які ви повинні знати. Рак кишківни

Головне в лікуванні онкології — вчасна діагностика. Ми розповімо про 5 симптомів хвороби, про які ви повинні знати.

Рак кишечника

Джерело: freepik

Рак кишківника — один з найнебезпечніших видів захворювання. Щорічно в світі діагностують 1 мільйон випадків цієї форми онкології. У групі ризику знаходяться як літні, так і молоді люди.
У списку причин розвитку раку — сидячий спосіб життя, неправильне харчування, що включає відсутність овочів і зайве вживання м’яса. Все це призводить до порушення кишкового тракту і згодом розвитку онкологічного захворювання.

Рак кишечника симптомы

Джерело: freepik

Виявивши онкологію на ранній стадії, можна підібрати якісне лікування і врятувати своє життя. Саме тому ми зібрали п’ять симптомів, які говорять про виникнення раку кишечника.


1. АНЕМИЯ

Одним з тривожних дзвіночків на ранній стадії раку є недокрів’я, викликане зниженням рівня гемоглобіну в крові. Супроводжується недуга підвищеної втомою, блідістю, запамороченнями. Якщо помічаєте у себе подібні симптоми, негайно зверніться до лікаря.


Анемія може свідчити про внутрішню кровотечу, в тому числі на тлі раку товстої кишки. Вона проявляється на першій стадії онкології, тому визначити діагноз і підібрати ефективне лікування буде простіше.

2. ЗДУТТЯ ЖИВОТА

Ця ознака говорить про багато проблем зі шлунком, але частіше за все віщує про розвиток раку кишечника. Важливо зауважити, що здуття живота відбувається вже коли пухлина збільшилася. Вона звужує кишківник, перешкоджаючи переміщенню калу і кишкових газів, що і призводить до здуття.


Якщо ви помітили у себе подібний симптом разом зі згаданими ознаками в цій статті, терміново зверніться за консультацією до фахівця.

3. БІЛЬ У ЖИВОТЕ ТА РЕГУЛЯРНІ ЗАКРЕПИ

Постійні болі в животі та ускладнена дефекація викликані перешкодами, що утворилися в кишківнику. Пухлина не дає каловим масам виходити з організму, через що згодом з’являються болі в животі та закреп. Дуже важливо звернутися до лікаря, якщо ви регулярно маєте подібні симптомоми.


Рак кишечника диагностика

Джерело: freepik

4. ЗМІНА ФОРМИ І КОЛЬОРУ КАЛОВИХ МАС, ВИДІЛЕННЯ КРОВІ

Форма калових мас має значення в діагностиці раку. Розмір та вид можуть бути сформовані під впливом зростання пухлини. Що стосується кольору калу і виділення крові — ці симптоми не можна ігнорувати ні в якому разі.

Якщо кал потемнів і став нагадувати смолу, значить, в ньому присутня кров. А це одна з головних ознак раку кишечника. У такому випадку потрібно терміново сходити на обстеження до лікаря.


5. УСКЛАДНЕНЕ ДИХАННЯ


Задишка — ще один крик про допомогу нашого організму. В ході розвитку пухлини у кишківнику, можуть з’явитися проблеми з диханням. Якщо виникає внутрішня кровотеча, кров виділяє більше плазми, але при цьому рівень заліза та еритроцитів залишається колишнім. В результаті кров’яні клітини складніше переносять кисень, через що починається задишка.


Рак кишечника

Джерело: freepik

Слідкуйте за своїм здоров’ям, не чекайте і звертайтеся за консультацією до лікаря в разі виникнення подібних симптомів.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x