Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="267908"]
Материалы на украинском языке

Прорив року у сфері розвитку сім’ї: перший в Україні табір для дітей та батьків

Old date:
Current date: 2022.06.29
New date: 2021.08.02
0
Нещодавно на Закарпатті пройшов перший в Україні табір гуманної педагогіки «ЗОРЕЛОВИ» під менторством автора гуманної педагогік

Нещодавно на Закарпатті пройшов перший в Україні табір гуманної педагогіки «ЗОРЕЛОВИ» під менторством автора гуманної педагогіки Шалви Олександровича Амонашвілі. Близько 150 осіб – батьків та дітей стали гостями першого табору.  За словами багатьох із них, цей табір став проривом року у сфері розвитку сім’ї. 
Автори та засновники проекту — Світлана та Микола Залужені поділилися своїми враженнями: «Нам вдалося провести надглибокі 2 зміни, де батьки та діти зустрілися по-справжньому, де кожен дорослий зміг знайти зцілення себе у батьківстві. В нас як у батьках живе дуже багато провини, тому нам всім корисно знайти радість батьківства, відкрити у собі глибокі сенси як особистостей, як батьків. Нам вдалося зібрати дуже вмотивовану спільноту родин, де люди зустріли однодумців, агентів змін. Для нас дуже цінним є те, що ми змоги дати гостям відчуття української ідентичності, через музику, поезію, танці, знайомство з етнографією. Ми дали можливість гостям доторкнутися до етнічної культури, що важко зробити в урбанізованому просторі. Крім того, ми дали людям досвід нового відпочинку, приклад можливості поєднувати відпочинок та розвиток, показали, як це можливо. Найбільшим бонусом є те, що підлітки, молодь 12-17 років, залишала табір з бажанням повернутися, і їх батьки дякували за те, що наші ментори показали підліткам в таборі нові орієнтири».

Унікальність проекту виражається в незвичній програмі, яка поєднує лекції для батьків, трудотерапію для сім’ї, розваги, активний відпочинок, та окрему дитячу, молодіжні програми. У кожного віку дітей – свої активності, в цілому 4 напрямки,  для дорослих – тематичні кола – жіноче, чоловіче, відкриті сімейні  консультації.


Мама двох синочків, Володі та Миколки, була вражена від глибини лекцій та їх посилу, для неї основним відкриттям стала ідея гуманної педагогіки про те, що не треба хотіли змінити дитину, треба змінюватися дорослим. Саме власним прикладом  ми можемо мотивувати дітей. Спікерами табору стали видатні лицарі гуманної педагогіки, сімейні психологи, провідні експерти в обласні гуманного підходу до виховання.


Президент «Міжнародного центру гуманної педагогіки», доктор психологічних наук, Паата Амонашвілі (Грузія) провів лекції про основи гуманної педагогіки, її основні принципи, провів сесії з практичних питань.

Лицарка гуманної педагогіки, авторка, ведуча семінарів і тренінгів з педагогіки та психології відносин Марина Таргакова (Казахстан) почитала лекції та провела жіночі кола на філософські теми – про сенс життя, формулу сімейного щастя, жіноче призначення. Мудрий лектор, Марина задала питання до аудиторії – що таке безумовна любов? Це любов, яка не потребує умов щоб бути. Нам так багато треба умов, щоб любити! Це твердження стало лейтмотивом усіх виступів Марини Замшарифівни і особливо запам’яталося аудиторії.

Катерина Ясько, тренерка з розвитку емоційного інтелекту та Вітаутас Бучунас, коуч, засновник простору лідерської зрілості U-Integral, провели лекції на обговорення на тему емоційної складової у сімейних відносинах, дали практичні інструменти для підвищення якості комунікації у родині,  провели відкриті сімейні консультації.


Вчитель гуманної педагогіки та спів-засновниця ЗОРЕЛОВИ Світлана Залужна ознайомила з  глибокою і чутливою практикою, яку Шалва Амонашвілі рекомендує робити час від часу усім батькам для посилення зв’язку зі своїми дітьми, практику листів. Це написання звичайного паперового листа від руки, де можна розкрити своє серце, сказати те, що не наважуєшся сказали, дивлячись у вічі. У таборі ЗОРЕЛОВИ такого листа паралельно пишуть і діти, і батьки, а потім одночасно обмінюються ними і читають. Обличчя людей, що пишуть та читають цього листа – особливе. Це не просто рядки і слова, це сповідь, написана щирим серцем, яка здатна зцілювати.

Психолог у сфері сімейних та дитячо-батьківських відносин Олексій Бабаянц, провів практику «розмови з татом», яка викликала дуже глибинні переживання у аудиторії батьків. Адже всі дорослі теж колись були дітьми. У лекціях Олексія роль батька, матері, необхідність спеціального підходу для виховання хлопчиків та дівчаток займають особливе значення. Крім лекцій, Олексій у якості наставника прийняв участь у молодіжні й програмі, де збиралися підлітки 12-17 років. Під час обговорень були підняті теми сенсу життя, призначення, особистого простору, свободи дій. Це викликало жваву дискусію між наставником та підлітками, прозвучали аргументи на захист різних точок зору, але саме це і важливе для підліткового віку – розвиток власної думки, мислення, сумніви, перегляд внутрішніх установок.  Крім того, молодь табору ЗОРЕЛОВИ розробила власний проект, презентувавши його прямо в таборі – вечір-знайомство з Аніме з подальшим переглядом фільму. Підлітки підготували та обрахували бізнес-проект – вартість вхідних квитків, пригощання, реклама, лекція, репетиції, вибір фільму. Від розробки до реалізації проекту пройшло всього 3 дні, але зусилля були вартими – аншлаг, повна зала глядачів, інтерес до теми. Це стало ще одним з прикладів вільного мислення та виходу за рамки.


Дитяча програма в таборі ЗОРЕЛОВИ була реалізована завдяки зусиллям 10 наставників,  вчителів гуманної педагогіки та гуманних педагогів. Вони використовують методичні підходи гуманної педагогіки та власні розробки. Психологічний клуб, медіа-школа, арт-майстерня, еко-кафе, школа виживання, служба допомоги та інші служби запропонував табір своїм юним гостям. Крім того, ЗОРЕЛОВИ називають себе містом, де батьки – ходять в школу, а діти – працюють, заробляючи Дари. Містом управляє Мер, який роздає професії та видає зароблені Дари. За словами Паати Амонашвілі, такі перевтілення можливі лише тоді, коли наставники в таборі, батьки та організатори самі ставляться до них по-справжньому, як в реальності.

В цих рядках – глибока мудрість не лише гуманної педагогіки, а й знань класиків педагогічної науки – Сухомлинського, Песталоцці, Реріхів, Руссо, Макаренка. Тут знову згадуються слова Марини Таргаковох про те, що за останні багато тисяч років правила життя (поведінки, виховання, взаємовідносин) на землі не змінилися ані трохи, просто людство продовжує їх вивчати.


За словами почесного гостя табору Станіслава Крука, президента Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, віце-президент Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки, Лицаря Гуманної Педагогіки,  «табір ЗОРЕЛОВИ став особливим відкриттям у освітньому середовищі України. Він є піонером у розвитку сімейної гуманної педагогіки в Україні. ЗОРЕЛОВИ продовжують ідей сімейного виховання, які зародилися в Грузії, в Бушеті, є його прообразом. Табір демонструє свою життєздатність завдяки зусиллям сім’ї засновників – Миколи та Світлани Залужних, чудових педагогів України та досвідчених спікерів, що дало можливість робити новий напрямок у розвитку української сім’ї. Особливе середовище однодумців, згуртованих в таборі, вже зараз дає розвиток новим освітнім проектам, новим колабораціям».

________________________________________________________________________________________________

Додаткова інформація:

Світлана Залужна — є співавтором приватної школи нового формату DEC Life School, амбасадор Емпатії в Україні і Ученицею професора Шалви Амонашвілі, автора Гуманної педагогіки, мама трьох дітей, 7 років розвитку в галузі освіти.

Микола Залужний — ментор сімейного виховання, дитячий спортивний наставник, батько чотирьох дітей, учасник спортивних змагань Ocean Man, 20 років успішної роботи в бізнесі.


Повна інформація про табір в Україні –  http://zorelovy.com/


https://www.facebook.com/zorelovy та https://www.instagram.com/zorelovy/


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x