Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="266843"]
Материалы на украинском языке

Прихована небезпека антисептиків для рук: користь і потенційні ризики

0
Часте використання санітайзерів висушує шкіру і викликає роздратування. Наслідки можуть бути набагато гірше для дітей та алергік�

Часте використання санітайзерів висушує шкіру і викликає роздратування. Наслідки можуть бути набагато гірше для дітей та алергіків.

Прихована небезпека антисептиків для рук: користь і потенційні ризики

Вірус SARS-CoV-2 став причиною понад 160 млн заражень і понад 3 млн смертей у світі. Лікарі радять постійно тримати руки в чистоті та мити їх водою з милом, а коли немає доступу до води — використовувати дезінфікуючі засоби. Але багато людей застосовують їх надмірно — до 18 разів на день — і в цьому більше шкоди, ніж користі.

Чим небезпечні антисептики для рук?

Спиртові санітайзери мають в основі етиловий або ізопропіловий спирт. Разом з поганими бактеріями вони знищують корисні та видаляють жири. На щастя, ці недоліки можна виправити — здорова шкіра швидко відновлює мікробіом, а регулярне використання крему позбавляє від сухості. Більш шкідливі, що входять до складу санітайзерів, загусники та ароматизатори. Кілька досліджень показали, що вони збільшують ризик дерматиту та екземи. Роздратування проявляється у вигляді сухості, лущення, почервоніння, тріщин, пухирів.


Якщо розчин безспіртовий, це не означає, що він краще, ніж антисептик для рук зі спиртом. Альтернативні формули можуть містити триклозан, триклокарбан. Токсичні компоненти негативно впливають на фертильність, гормональний фон, розвиток плода, частоту нападів астми та змушують бактерії адаптуватися до нових умов — провокують утворення більш стійких до антибіотиків штамів.

Особливо небезпечний метанол, через який торік понад 100 брендів відкликали свої дезінфектори. Органічна речовина швидко всмоктується через шкіру і може викликати нудоту, головний біль, сліпоту, судоми й необоротне пошкодження нервової системи.

Уразливість коронавірусу: чого боїться COVID-19 і чому магазинні санітайзери краще саморобних

SARS-CoV-2 — не живий організм, а тендітна білкова молекула. Його захисна оболонка складається з тонкого шару жиру. Якщо розчинити мембрану, молекула втратить захист і розпадеться. Ось чому звичайне дешеве мило вважається ідеальним антисептиком — піна розчиняє жировий шар, вбиває інфекцію і не шкодить здоров’ю.

Інактивує COVID-19 хлор, хлоргексидин 1%, перекис водню, розчин з 60-95% спирту. Марні в боротьбі з ковід:

  • горілка — стандартна міцність становить 40%;
  • оцет — не руйнує оболонку.

Спиртові антисептики для рук поки залишаються найбезпечнішими й крім коронавірусу інактивують більш складні за структурою патогени. Дослідження показують, що власноруч приготовані рідини менш ефективні, ніж покупні. Недолік саморобних дезінфекторів в тому, що вони готуються не за рецептами ВООЗ або з порушенням пропорцій, технологій.

Недорого купити антибактеріальний спрей або гель, який зупинить інфекцію ще до того, як вона потрапить в організм, можна на сайті makeup.com.ua. Кур’єри безкоштовно доставлять ваше замовлення по Києву або в одне зі 170 міст України, а перевірені транспортні компанії забезпечать безкоштовну доставку в інші населені пункти.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты