Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="231960"]
Материалы на украинском языке

Обережно менінгіт: 10 симптомів, які вкажуть на хворобу

0
Менінгіт, особливо бактеріальний, – дуже небезпечне, а часто навіть смертельно небезпечне захворювання. На жаль, найчастіше цю стр

Менінгіт, особливо бактеріальний, – дуже небезпечне, а часто навіть смертельно небезпечне захворювання. На жаль, найчастіше цю страшну хворобу виявляють саме у дітей до п’яти років.

менінгіт, бактеріальнеий менінгіт, симптоми менінгіту

Джерело: unsplash

Чому виникає менінгіт?

Паличка, що провокує менінгіт, передається повітряно-крапельним шляхом і 100% -го захисту від цієї хвороби немає. На жаль, запущений менінгіт вилікувати дуже складно, а часом – нереально. Щоб не доводити ситуацію до крайнощів потрібно добре знати симптоми і стежити за їх проявом. Якщо хоча б один-два вже виявлено, не чекайте – терміново звертайтеся до лікаря.

Як проявляється менінгіт?

Менінгіт небезпечний тим, що його симптоматика дуже схожа на ряд інших захворювань. Коли ж з’ясовується точний діагноз хвороба вже може бути запущена або ж дитина вже встигла вступити в контакт з великою кількістю людей. У такому випадку всі вони вже в зоні ризику.

менінгіт, бактеріальнеий менінгіт, симптоми менінгіту

Джерело: unsplash

Серед найпоширеніших симптомів менінгіту, такі:


 • температура тіла сильно підвищується, але при цьому руки і ноги залишаються холодними;
 • відсутність апетиту, неможливість прийняти їжу;
 • роздратованість, занепокоєння, примхливість;
 • судоми;
 • постійна нудота і блювота, яка не приносить полегшення;
 • прискорене дихання, задишка;
 • сильний головний біль, а також ломота і біль в м’язах;
 • стогін, плач, дитина починає марити;
 • напруженість м’язів на потилиці — дитина просто не може притиснути підборіддя до грудей;
 • висип у вигляді червоних зірочок або рожевий висип.
менінгіт, бактеріальнеий менінгіт, симптоми менінгіту

Джерело: unsplash

Небезпечні зірки

Висип у вигляді червоних зірочок – це висипання синюшно-багряного кольору, неправильної форми (а зовсім не в формі зірки, як може здатися на перший погляд) і розміром від 1 мм до декількох см. Проявляється він по-різному, в залежності від стадії хвороби і може покрити все тіло як за кілька годин, так і поступово – по кілька точок у день. Найчастіше спочатку висип з’являється внизу живота і на ногах.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты