Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="260543"]
Материалы на украинском языке

8 ознак нестачі кальцію

0
Кальцій впливає на процес створення нових клітин, необхідних для здоров'я зубів, нервів, гормонів і головне — кісток. Дефіцит мінер

Кальцій впливає на процес створення нових клітин, необхідних для здоров’я зубів, нервів, гормонів і головне — кісток. Дефіцит мінералу може спровокувати безліч наслідків для здоров’я. Зверніть увагу на симптоми нестачі кальцію, щоб перевірити свій стан.

Как выявить дефицит кальция

Джерело: freepik

До дефіциту кальцію особливо схильні жінки після 30-40 років, люди з непереносністю лактози й вегетаріанці. В середньому за добу людина повинна отримувати дозу кальцію від 1000 до 1300 мг. Через брак мікроелемента із зовнішнього середовища, організм добуває його з кісток і зубів. Тому ті стають дуже вразливими до переломів.

Симптоми дефіциту кальція

Щоб вчасно розпізнати проблему і почати терапію, важливо вивчити симптоматику недуги.

1. Зниження щільності кістки (остеопороз)

Оскільки організм застосовує кальцій для інших функцій, щільність кісткової тканини знижується. Це одна з найбільш небезпечних ознак дефіциту мінералу, адже вона може привести до частих переломів.


2. Синці

Згортання крові — ще один процес, в якому бере участь кальцій. Через дефіцит маленькі капіляри продовжують кровоточити під шкірою, що призводить до синців навіть після незначних травм.

3. М’язові судоми

Кальцій сприяє скороченню м’язів. Тому судоми в литкових частинах стегна — це застережливий сигнал про дефіцит кальцію.

4. Втрата пам’яті

Дуже серйозний симптом, адже іони кальцію впливають на відправку нервових сигналів. При нестачі кальцію робота нервових клітин порушується, що в підсумку призводить до проблем з пам’яттю.

5. Хворобливі спазми при менструації

Сильні спазми до і під час менструації теж можуть бути викликані браком речовини, через яку виникає сильна кровотеча. Це пов’язано з тим, що кальцій позначається на згортання крові.

Кальций симптомы дефицита

Джерело: freepik

6. Тендітні нігті

Дуже часто дефіцит кальцію впливає на здоров’я нігтів. При нестачі вони стають ламкими й тонкими.

7. Зубний біль

Оскільки через дефіцит організм змушений заповнювати запаси з кісток і зубів, їх стан погіршується. Тому зуби починають псуватися, страждати від карієсу і з часом кришитися.

8. Оніміння

Це симптом важкого дефіциту кальцію! Виникає через низький рівень елемента в крові та порушену роботу нервової системи. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо страждаєте подібною недугою.

Як відновити дефіцит кальцію

Как восполнить дефицит кальция

Джерело: freepik

Відновити дефіцит кальцію можна за допомогою правильного харчування. В першу чергу необхідно переконатися, що ви вживаєте його в достатній кількості.

Людям у віці від 9 до 18 років потрібно 1300 мг кальцію щодня, адже їх організм продовжує зростати.

  • Людям від 19 до 50 років потрібно тільки 1000 мг.
  • Вагітним та жінкам, що годують грудьми потрібно близько 1200 мг.
  • После 50-річного віку жінки повинні отримувати від 1200 мг в день, а чоловіки — 1000 мг.

Добову норму мінералу добути досить просто. Для цього необхідно дотримуватися збалансованого харчування. Включіть в раціон молоко і молочні продукти (якщо немає проблем з лактозою), сардини й шпроти в олії, зелень петрушки, білоголову або морську капусту, креветки, сметану або зелену цибулю.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты