Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="262140"]
Материалы на украинском языке

6 продуктів, у яких містяться клітковина і харчові волокна

Old date:
Current date: 2022.05.25
New date: 2021.02.11
0
Зараз багато дієтологів рекомендують приймати клітковину і харчові волокна не тільки в період обмежувальних дієт, але і повсякден

Зараз багато дієтологів рекомендують приймати клітковину і харчові волокна не тільки в період обмежувальних дієт, але і повсякденно. Чи не розвинеться звикання до цього продукту як до проносних? Як приймати клітковину і в яких продуктах її багато?

клітковина і харчові волокна користь

Джерело: Unsplash

Харчові волокна відносяться до складних вуглеводів, які не засвоюються в шлунково-кишковому тракті. Вони проходять свій довгий кишковий шлях транзитом або з проміжними затримками, а потім виходять без змін своєї структури або змінивши свій зовнішній вигляд. Такий своєрідний вояж по стравоходу, шлях по нерівній місцевості.
Капустяне листя, шкірка бобових, фруктів, овочів, насіння мають волокнисту структуру, яку можна побачити навіть без мікроскопа при уважному розгляді. Переплетене рослинне веретено є клітковиною, самою грубою частиною рослини.

Клітковина відноситься до нерозчинних харчових волокон, які сильно набухають в рідкому середовищі без зміни структури, хіба що на виході мають «пошарпаний» вигляд. Інші харчові волокна, такі як пектин, камедь, агароза, є розчинними харчовими волокнами, які в кишковому середовищі сильно набухають, вбираючи воду, і перетворюються в слизову, гелеобразну масу.


Рекомендована кількість харчових волокон: 25-30 г в день.

Користь клітковини

Джерело: Unsplash

Користь клітковини

Харчові волокна покращують кишкову моторику, прискорюючи проходження харчових мас і формуючи своєчасне і об’ємне випорожнення, такий своєрідний каталізатор (прискорювач) процесу травлення, який сприяє регулярному очищенню нашого організму. Іноді ми відчуваємо прискорену перистальтику, яка і є результатом роботи харчових волокон. Процес кишкового руху особливо активний після прийому овочів, фруктів.


Харчові волокна є хорошими природними адсорбентами виводять кінцеві продукти розпаду прийнятої їжі, солей важких металів, газів.Вони активно захоплюють токсичні речовини і швидко утилізують, виводять їх з нашого кишечника. Така своєрідна щітка, яка «вимітає сміття з хати».

Харчові волокна виводять з організму надлишок холестерину. Також вони зменшують кількість глюкози. Якщо наш організм не справляється з харчовими волокнами, то в кишечнику є свої мешканці бактерії, які використовують клітковину для процесів своєї життєдіяльності, збільшуючи тим самим свою чисельність і підвищуючи свої корисні властивості. Кишкова мікрофлора, бактерії беруть участь в процесі харчового засвоєння, формують місцевий імунітет.

Де знайти харчові волокна

Джерело: Unsplash

Де знайти харчові волокна

Якщо раніше головним був процес переробки, очищення злакових культур і подальшого хлібного «відбілювання», то зараз повертаються до колишньої технології. Саме в складі необроблених хлібних продуктів міститься велика кількість харчових волокон. Бобові, капуста, крупи, зелень також є багатим джерелом харчових волокон. Шкірка і м’якоть овочів і фруктів містять як клітковину, так і пектини, а поєднання цих компонентів дуже корисне для нашого організму.


Тим, хто хоче схуднути

Харчові волокна приносять відчуття насичення, зменшуючи бажання спустошувати холодильник, особливо у вечірній час. Харчові волокна створюють об’єм у шлунку, який організм сприймає як відчуття ситості. Наприклад, якщо додати в кефір 1 ст. ложку клітковини, то ви швидко вгамуєте голод без переїдання.


Джерело: журнал «Ліза»


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x