Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="229786"]
Материалы на украинском языке

5 ознак, які вказують на проблеми з печінкою

Old date:
Current date: 2022.09.26
New date: 2019.10.22
0
Наше самопочуття і здоров'я прямо залежить від печінки, яка виконує найважливішу функцію - нейтралізує шкідливі речовини в нашому

Наше самопочуття і здоров’я прямо залежить від печінки, яка виконує найважливішу функцію — нейтралізує шкідливі речовини в нашому організмі.

проблеми з печінкою

Джерело: Freepik

Медики наголошують на тому, що в печінці немає нервових закінчень, через що вона не сигналізує про серйозні проблеми гострим болем. Це, в свою чергу, означає, що розпізнати проблеми з цим органом вкрай непросто.

Втім, існує ряд ознак проблем з печінкою, які вкажуть на те, що пора звернутися до лікаря. У їх числі не тільки больові відчуття в правому підребер’ї, а й інші, менш очевидні симптоми.

Як зрозуміти, що з вашої печінкою не все гаразд? Розповідаємо в нашому матеріалі.


СУХІСТЬ ШКІРИ І ВИСИП

Про те, що ваша печінка не справляється зі своїм головним завданням — очищенням крові і нейтралізацією шкідливих речовин, може розповісти ваша шкіра. Захворювання печінки часто супроводжуються появою різних шкірних висипань — фурункулів, акне, гнійників, алергічного висипу і навіть синців, які з’являються буквально на «рівному місці». Крім того, про проблеми з печінкою може сигналізувати надмірна сухість шкіри, а також лущення і розтяжки в області живота.

 проблеми з печінкою

Джерело: Fotolia

ЗМІНА КОЛЬОРУ ШКІРИ

Печінкові захворювання також пов’язані зі змінами кольору шкіри. Досить часто шкіра може раптово стати занадто світлою, або, навпаки, дуже смаглявою. Жовтий відтінок з’являється після руйнування клітин печінки, під час якого в кров потрапляє велика кількість пігменту білірубіну. Медики наголошують на тому, що зазвичай зміни в кольорі шкіри супроводжуються свербінням і набряком.

ЗБІЛЬШЕННЯ ЖИВОТА

При захворюваннях печінки відзначають збільшення розміру живота. Це відбувається через скупчення рідини в черевній порожнині. Крім того, про проблеми з органом сигналізує набряклість, порушення обміну речовин і поява ксантом і ксантелазм — маленьких жирових скупчень, які, як правило, утворюються на повіках, зап’ястях і ліктьових згинах.

 проблеми з печінкою

Джерело: Fotolia

 

СОНЛИВІСТЬ і СЛАБКІСТЬ

В результаті загальної інтоксикації організму при хворобах печінки людина може відчути сильну слабкість, апатію, сонливість і загальний занепад сил. Цей стан носить назву «печінкова лінь» і супроводжується загальмованістю, тремтінням рук і зміною почерка. Якщо ви відмітили у себе тривале погане самопочуття і сильну втому без причини, то варто негайно перевірити печінку.

БІЛЬ В ЖИВОТІ ТА ПРАВОМУ БОЦІ

Про проблеми також сигналізують хворобливі відчуття в правому підребер’ї, навіть незважаючи на те, що у тканини печінки немає нервових закінчень. Ниючі болі, що посилюються при фізичній активності, виникають внаслідок того, що збільшена печінка розтягує тонку капсулу, відому як капсула Гліссона, яка покриває печінку. Вона, як раз, має нервові закінчення і є причиною болю. Зазвичай хворобливі відчуття супроводжуються відрижкою гіркотою, нудотою і блювотою, підвищеною температурою і головним болем.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты