Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="148284"]
Здоровье и уход

Путешествие с ребенком в автомобиле: что взять и как развлекать малыша? Советы от украинской мамы

Old date:
Current date: 2023.02.01
New date: 2017.07.07
0
Путешествовать с ребенком в автомобиле- всегда непросто. Возникает масса вопросов: что взять с собой, как обеспечить безопасность

Путешествовать с ребенком в автомобиле- всегда непросто. Возникает масса вопросов: что взять с собой, как обеспечить безопасность малыша, как его развлекать? На эати и на многие другие вопросы в своем свежем блоге расскажет активная мама, тележурналист в декрете, Татьяна Мельниченко. 

Тетяна Мельничеко

Тетяна Мельничеко

Перші тисячу кілометрів на авто подолано. Олесеві лише 8 місяців, а він уже проїхав півкраїни. Зізнаюся чесно, везти малюка 5 годин в авто в один бік — завдання не з простих, але реальних, якщо все правильно організувати. Перше, за що я переживала в дорозі — наскільки дитині комфортно буде в такому сидячому положенні і чи не шкідлива автолюлька для тривалого перебування малюків.

Татьяна Мельниченко
Татьяна Мельниченко
Активная мама, тележурналист в декрете, автор блога Мамоспільнота, организатор группы Мамоспільнота

♥♥♥

Експерти з розвитку дітей раннього віку мене запевнили, що навпаки, автокрісло безпечне і зручне, і це краще, ніж лежати, приміром, на спині в колясці, особливо до трьох місяців. Далі постало питання як правильно організувати поїздку, щоб усе пройшло спокійно.

З власного досвіду скажу: треба підлаштуватися під біоритми дитини. Ідеально розрахувати час виїзду так, щоб дитина спала в дорозі якомога довше. Тобто, виїхати за півгодини до її сну і постаратися в цей проміжок часу не зупинятися. Погойдування в автомобілі швидше за все заколишуть малюка і можна сподіватися на 1,5-2 години тиші.


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Как выбрать коляску для новорожденного: советы опытной украинской мамы

Щоб дитина охочіше їздила в авто, привчати до подорожей треба змалку — невеличкими поїздками. Свою дитину ми забирали з пологового в автокріслі, кілька разів возили з собою до друзів, у кафе, потім регулярно почали їздити у басейн.

Привчені змалку діти спокійніше ставляться до необхідності пристібатися (це допоможе вам у майбутньому, коли доведеться використовувати паски у колясці.)

Для мене питання безпеки в авто, особливо малюка завжди було пріорітетним. І досі важко зрозуміти, чому в нашій країні не штрафують водіїв, що возять дітей без автокрісел та ще й на передньому сидінні. На диво, навіть з пологового малюків найчастіше забирають в таксі чи в авто на руках. Хоча саме в цей період дитина потребує спокою і якомога менше струшування.

Тетяна Мельниченко

Тетяна Мельниченко

Попри наші неідеальні дороги і небезпечну манеру водіння водіїв дивує і ситуація в службах таксі. Автокрісла там фактично не передбачені.

Хоча є кілька автослужб серед них «Бейбітрансфер», «Маматаксі» та «Оксітаксі» , які можуть надати вам автокрісло. Але платити доведеться або за подвійним тарифом, або такі авто потребують завчасного замовлення.

Також кілька служб, які погодяться ще взяти автокрісло, але вам треба пересвідчитися, що у водія на задньому сидінні є ремені безпеки і що вони достатньої довжини. Та якщо ви подорожуєте у власному автомобілі — все простіше.

У разі, коли відстані далекі — зважте ще на такі речі:

  • сонцезахисні шторки на вікна ( продаються в інтернеті) або дашок у вашому автокріслі;
  • запасіться достатньої кількістю іграшок ( кілька з них сховайте на зовсім крайній випадок- ефект новизни).

Адже дитині в люльці, що розвернута обличчям до сидіння, не видно, що відбувається за вікном і доволі нудно. Майте на увазі, що пластмасові іграшки в авто небезпечні, краще замінити їх на м’які та силіконові, особливо гризунці. Добре підійдуть музичні.

Тетяна Мельниченко

Тетяна Мельниченко

♥♥♥

Згадайте кілька дитячих пісеньок, можете взяти в авто CD з колисковими — це трохи відволіче малюка. Подбайте про змінний одяг в авто — дитина може облитися, обмочитися чи зригнути. Врахуйте, що в салоні значно тепліше ніж надворі, тому бажано мати такий одяг, що легко зняти і одягти знов, не розбудивши при цьому сонну дитину.

В ідеалі влітку в авто комфортно їхати в шортах і маєчці або можна навіть голяка, а надвір уже можна піддівати при потребі светрик і штанці.

Якщо висаджуєте малюка (ходите в туалет не в памперс), не забудьте про тазик або стаканчик. Водити в кущі — справа невдячна, маленькі діти зазвичай лякаються шуму дороги і не можуть розслабитися.

Періодично доведеться робити зупинки для годування ( годувати груддю в дорозі зовсім не зручно, коли дитина в кріслі). У цей час варто зводити її в туалет і можна зробити легкий розслабляючий масаж. Їхати на далекі дистанції з малюком такого віку треба щонайменше удвох, щоб один кермував, а другий забавляв.

По місту можна спробувати подорожувати і самому. Я наразі на це не наважилася. Бо не почуватимуся спокійно, не бачачи дитини позаду. Хоча в інтернеті можна придбати для цього спеціальні дзеркала, які кріплять на сидіння перед дітьми. І мама бачить усе у водійське дзеркало заднього виду.

Садити дитину на переднє сидіння навіть в автокріслі я дуже не рекомендую ( хоча це зручно для мами), але не лише заборонено правилами, а й потребує вимкнення подушки безпеки та ризиковано, бо відволікатиме водія.

Тож приємних вам подорожей з малюком, а в наступному блозі я розповім про свій досвід «висаджування» та раннього привчання до горщика!

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Первые игрушки: какие и сколько? Обзор и советы от украинской мамы
Как выбрать правильные подгузники для ребенка: бесценный опыт украинской мамы


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты