Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="278689"]
Здоровье и уход

Коліки у малюка: як йому допомогти

0
Рідкісний щасливчик серед новоспечених батьків знає про таке явище, як коліки, лише у теорії. Більшість же мам і тат добре знайомі з

Рідкісний щасливчик серед новоспечених батьків знає про таке явище, як коліки, лише у теорії. Більшість же мам і тат добре знайомі з цим неприємним станом у дитини. У цій статті ми розповідаємо все, що потрібно знати про кишкові коліки у немовлят, і ділимося порадами, як полегшити життя собі і малюку.

новонароджений Коліки у малюка: як йому допомогти

Джерело: Freepik

Перші місяці життя найважливіші для формування здорового мікробіому дитини. Порушення цього мікробіому призводить до кольок, дерматитів, діареї та інших проблем. У малечі до трьох місяців 90 % мікробіому мають складати біфідобактерії і 10 %  — інші мікроорганізми.

Для опису кольок використовується «правило трьох»:

 • коліки часто починаються на третьому тижні життя;
 • тривають в середньому близько трьох годин на день;
 • зустрічаються зазвичай у дітей в перші три місяці життя.

Як зрозуміти, що у дитини коліки?

За поведінкою дитини, її криком та тим, як вона підтискає ніжки до живота, а потім випрямляє їх, зрозуміло, що вона мучиться від болів у животі. Поза приступом малюк виглядає здоровим і щасливим. Тому наступні симптоми з’являються лише під час кольок:


 • плач починається раптово, частіше увечері;
 • обличчя червоніє, а шкіра навколо губ стає блідою;
 • живіт набряклий і напружений;
 • ніжки дитини зігнуті та притиснуті до живота;
 • пальці стиснуті, руки випрямлені й напружені;
 • спина вигнута.
новонароджений Коліки у малюка: як йому допомогти

Джерело: Freepik

Як допомогти новонародженому при коліках?

В першу чергу батькам потрібно заспокоїтися: якщо лікар виключив іншу патологію, немає потреби хвилюватися. Просто потрібно набратися терпіння. Однак існують прийоми і методи, які допомагають зменшити болісні відчуття у дитини. Що ж рекомендують фахівці, якщо у малюка коліки?

Техніка годування дитини. Мамі важливо навчитися правильно годувати дитину. Тримати немовля потрібно так, щоб його голова була вище ніж ніжки. І слідкувати, щоб при смоктанні молока малюк не ковтав повітря. Не забувайте потримати малюка стовпчиком після годування 10-15 хвилин, доки не вийде повітря.

Тепла пелюшка. Добре допомагає старовинний спосіб — підігріти пелюшку праскою і прикласти її на животик малюка, головне, щоб пелюшка не була гарячою. Можна покласти пелюшку на свій живіт і зверху животиком вниз покласти малюка — так він буде відчувати полегшення від тепла і  мамин захист та любов.

Коліки у малюка: як йому допомогти

Джерело: Freepik

Масаж животика. Легкий і ніжний масаж животика за годинниковою стрілкою також є хорошим засобом від кольок і швидкого відходу газів. Можна погладжувати не тільки животик, але і ручки та ніжки. Якщо на дотик малюк реагує ще сильнішим плачем, то цей спосіб краще відкласти.

Засоби для нормального травлення. Допомогти немовляті швидше налагодити процес травлення можуть спеціальні засоби. Вони здатні зменшувати виразність і частоту прояву кольок у немовлят.

Потурбуйтеся про здоров’я і добробут малюка, залучивши до турботи про його тендітний кишківничок продукт, здатний належним чином корегувати стан кишкової мікрофлори. З СІМБІОЗІС Бебікол добрий настрій і здорова активність – це норма. Про болісні коліки, розлади кишківника, часті зригування та ще багато неприємних проблем, викликаних порушеннями у мікрофлорі кишківника, можна забути.

Дуже часто коліки виникають через нестачу у кишківнику маляти біфідобактерій, адже саме вони мусять складати 90% мікробіому малюка в перші місяці життя, і їхня нестача призводить до скупчення газиків, кольок, дискомфорту у животику. Отут СІМБІОЗІС Бебікол і стане в нагоді. До того ж за потреби він, підтримуючи кількість біфідобактерій у кишківнику на належному рівні,  допоможе дитині легше перейти з однієї харчової суміші на іншу або з грудного вигодовування на штучне.

СІМБІОЗІС Бебікол складається лише з біфідобактерій.

Водні процедури. Ванна також добре допомагає, можна підготувати ванночку для дитини і підігріти їй животик у воді. Найкращий ефект досягається, якщо під час процедури животик буде гладити один з батьків.

Активність. Іноді активність допомагає не гірше, ніж зігрівання та розслаблення. Можна спробувати допомогти малюкові шляхом його плавного покачування та обертання на руках. Діяти потрібно обережно і делікатно.

Мама — найкраще заспокійливе. Носити малюка, на руках або у слінгу — не важливо як. Головне, щоб він відчував тепло близької людини. При цьому можна наспівувати тихеньку пісеньку або шептати добрі слова.

Відволікання від болючих відчуттів. Відволікти малюка будь-яким можливим способом, наприклад, поговорити з ним, змінюючи інтонації, заспівати колискову, скористатися брязкальцем чи мелодійними дзвіночками, або показати просто цікаву, незвичайну річ, яка зможе привернути його увагу і забути про неприємні відчуття в животику.

Головне пам’ятати, що всі ці способи мають рекомендаційний характер, кожне дитя унікальне і може реагувати по-своєму, тому тут важливо проконсультуватися з педіатром. Коліки у новонароджених не можна вважати природним станом, але вони не є хворобою. Спробуйте пережити цей період і знайти вдалий спосіб для полегшення симптомів у вашої дитини. Пам’ятайте, що це тимчасовий етап розвитку, який обов’язково закінчиться.

Коліки у малюка: як йому допомогти

Джерело: shutterstock

Коли необхідно викликати лікаря?

Якщо приступи непродовжені і тривають до 3 годин на день, то достатньо симптоматичної терапії. Тривалі тяжкі коліки слід негайно лікувати, якщо вони супроводжуються наступними проблемами:

 • відмовою від їжі;
 • суттєвим порушенням режиму, пробудженням від болю;
 • пронизливим криком, коли червоніє обличчя і блідне носогубний трикутник;
 • порушеннями розвитку немовляти, втратою ваги;
 • появою патологічних симптомів з боку ШКТ: діареї, запорів, крові в калі, блювоти.

Найголовніше — не піддаватися приступам паніки, які можуть виникнути від власної безпорадності, і враховувати всі рекомендації лікаря. Лагідні материнські руки та ніжний голос іноді можуть стати найефективнішими заспокійливими засобами. Пам’ятайте про це!


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Метки:
колики
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты