Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275176"]
Здоровье и уход

Хрещення дитини: що потрібно знати батькам

0
Хрещення — це перший і один з найважливіших християнських обрядів. Поговоримо про його сенс і тонкощі самого обряду. Хрещення �

Хрещення — це перший і один з найважливіших християнських обрядів. Поговоримо про його сенс і тонкощі самого обряду.

хрещення Хрещення дитини: що потрібно знати батькам

Джерело: Freepik

Хрещення символізує духовне народження людини. Після здійснення цього зворушливого обряду за всіма правилами людина — дитина чи доросла — потрапляє під заступництво вищих сил та церкви. Вважається, що під час хрещення змиваються всі гріхи, включаючи первородний, скоєний Адамом та Євою. У християнина з’являється ангел-охоронець, який стає його захисником. Хрещену дитину можна носити в церкву до таїнства причастя, а пізніше вона зможе і сама брати участь у будь-яких інших церковних обрядах.

ЯК ВИБРАТИ ХРЕЩЕНИХ БАТЬКІВ

Хресні для малюка – це духовні наставники, вони не дадуть йому збитися з вірного життєвого шляху. У завдання хрещеного входить молитися за свого похресника, водити його до храму. Саме тому хрещеними батьками, як правило, просять стати родичів чи близьких друзів — тих, кому небайдужа доля вашої дитини. Після таїнства хрещені батьки та рідні стають кумами.

 • Хресні мають бути православними християнами. Якщо людина, обрана на цю роль, сама нещодавно хрестилася, за правилами церкви вона може стати хресною лише через рік.
 • Хрещеними батьками не можуть бути рідні батько і мати дитини, а от бабусі, дідусі, тітки, дядьки, рідні брати і сестри ( що досягли повноліття) — цілком.
 • Всупереч забобонам вагітні жінки також можуть бути хрещеними. Проте їм потрібно добре оцінити свої сили, адже хрещена мати має тримати на руках немовля.
 • Бувають випадки, коли хрещені не можуть бути особисто присутніми при Хрещенні. Хресний може бути один. Особисто присутній хресний приймає дитину з купелі, а другого можна вписати у свідоцтво заочно.
 • Хресними можна стати будь-яку кількість разів.
Хрещення дитини: що потрібно знати батькам

Джерело :: Instagram@levkina_photo

ВИТРАТИ ХРЕСНИХ

За негласним правилом хрещені батьки беруть на себе всі витрати, а також купують необхідні атрибути — натільний хрестик (зазвичай це входить до обов’язків хрещеного батька), хрестильну сорочку крижму (останню купує хрещена мати).


Крім того, хрещені дарують дитині подарунки: це можуть бути іменні ікони, срібна ложечка «на перший зубок», дитяча Біблія, золотий чи срібний іменний образ із зображенням святого покровителя дитини, Спасителя чи Божої Матері, іграшки.

 • Натільний хрестик. Хрестик може бути зроблений із будь-якого металу, але найчастіше дітям купують срібні. Головне, щоб хрестик був православним.
 • Хрестик, куплений у магазині, потрібно обов’язково освятити у церкві. Але якщо ви купуєте його в церковній лавці, такої потреби, як правило, немає (уточніть цей момент при покупці хрестика). Немовлятам хрестик краще вішати на мотузку, а не на ланцюжок — так безпечніше. Ланцюжок зазвичай купують набагато пізніше.
 • Одяг хрестильний. Крижма — це хрестильна пелюшка, в яку приймають дитину після купелі. Вважається, що вона має бути білого кольору, що символізує чистоту та безгріховність. Якщо в храмі не жарко, краще як крижму купити великий теплий махровий лазневий рушник білого кольору. До хрестильної сорочки немає особливих вимог. Вона має бути довгою та білою, але допускається і вишивка іншого кольору, і мережива. Крій бажаний найпростіший, зі зручним великим коміром. Це спростить вам процедуру перевдягання малюка після купелі. Дівчат можна хрестити в хрестильній сукні. Крижма та хрестильна сорочка знадобляться після хрещення. А до занурення в купіль малюк знаходиться в новому чистому одязі, який легко буде знімати (ще раніше, перед службою, знімають верхній одяг — куртку або комбінезон). Ще одна вимога до цього одягу: потрібно, щоб був доступ до ступнів малюка (коли священник здійснюватиме оливопомазання). Тому хлопчикам потрібні штанці та шкарпетки, дівчаткам — сукні та легінси зі шкарпетками, але не колготки. Візьміть із собою запасний одяг, підгузки, пелюшку та вологі серветки.

ВИБІР ІМЕНІ

Традиційно раніше ім’я дитині давалося на честь святого, шанованого в день народження дитини, або одного зі святих, чия пам’ять святкується в один із наступних днів.

Нині малюкові можна дати будь-яке ім’я, головне, щоб воно було у православних святцях. Якщо малюка вже назвали не в православних традиціях, при хрещенні йому дають інше ім’я — православне. Воно стає його другим (церковним) ім’ям — з ним людина згодом сповідається, причащається, вінчається, згадується у записках про здоров’я.

КОЛИ ТА ДЕ ХРЕСТИТИ?

Хрестити дитину можна і на пост, і на церковні свята, за винятком головних православних свят: Різдва, Великодня та Трійці.

 • Хрещення може відбуватися в будь-якій церкві, що сподобалася, але бажано, щоб вона була ближче до будинку. Що менше часу піде на дорогу, то краще для малюка.
 • Дізнатися про те, як і коли проходитиме обряд хрещення, потрібно заздалегідь. Найчастіше у храмі йде попередній запис.
 • Традиція передбачає хрещення дитини на 40 день після народження, але це не обов’язково. Хвору, слабку дитину можна хрестити відразу після народження, можна прийняти хрещення і в похилому віці. Зазвичай на 40-й день малюків хрестили тому, що до цього часу у матері дитини відбувається очищення організму після пологів, жінка вважається нечистою.
 • Найчастіше дітей хрестять навесні та влітку з тих міркувань, щоб не застудити немовля. Взимку таїнство відбувається в опалювальному приміщенні храму. Вода у купелі підігрівається до комфортної для маленької дитини температури.
Хрещення дитини: що потрібно знати батькам

Джерело :: Instagram@levkina_photo

ПОРЯДОК ДІЙ

Під’їхати до церкви краще трохи раніше за призначений час

 1. Купуються свічки, які триматимуть хрещені.
 2. Заповнюється паспорт про хрещення дитини, підбирається святий (і день іменин) та погоджується з батюшкою.
 3. Перед таїнством хрещення хрещені повинні пройти дві голосні бесіди.
 4. Сам обряд хрещення в церкві в середньому триває близько години, керує ним священик церкви. Ялином відбувається помазання дитини — її чола, вух, грудей, ручок і ніжок.

КІЛЬКИ ЧАСУ ЗАЙМЕ ОБРЯД ХРИЩЕННЯ?

 • Хрещення дитини найчастіше буває спільним, коли до храму приносять кілька немовлят, але за бажання можна зробити таїнство індивідуальним — про це потрібно заздалегідь домовитися зі священником. Ціна в цьому випадку, як правило, буде вищою.
 • Таїнство хрещення зазвичай починається о 10 годині, відразу після служби.
 • Тривалість загального хрещення залежить від кількості хрещених. Максимум – 1,5 години (коли хреститься 15 осіб), але зазвичай менше. Індивідуальне хрещення триває близько 30 хвилин та більше.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты