Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277741"]

Чи є користь від годування грудьми після року?

Лідія Бабич

Дитячий лікар, педіатр Центру «Педіатрія з любов’ю». Про здоров’я дітей, харчування і ГВ, про щеплення і здоровий спосіб життя. Facebook, Instagram

Old date:
Current date: 2024.07.17
New date: 2023.08.01
0
Поделиться:
Навіщо продовжувати ГВ після 1 року? Розбираємося разом. В молочній залозі працює складна біохімічна лабораторія. Грудне молок�

Навіщо продовжувати ГВ після 1 року? Розбираємося разом.

Чи є користь від годування після року?

Джерело: Shutterstock

В молочній залозі працює складна біохімічна лабораторія. Грудне молоко є наслідком синтезу, тобто створення компонентів. Це не просто “відфільтрована кров” мами.

Склад грудного молока змінюється з віком дитини.

Поступово підвищується вміст жиру та білку. Грудне молоко матерів, яким минуло понад 2 роки після пологів, мало приблизно на 60% більше калорій порівняно з грудним молоком матерів, яким минуло менше 12 місяців після пологів.


Підвищений вміст жиру і особливий склад жирних кислот грудного молока надзвичайно сприяє розвитку мозку дитини. Згідно сучасних досліджень, результати інтелектуального розвитку у дітей в 1 рік, в 8-10 років та у віці старше 18 років є вищими у дітей, хто отримував грудне молоко порівняно зі штучним вигодовуванням.

Особливий жировий склад гр.молока захищає дитину від діабету 2 типу, серцево-судинних хвороб, судом та інфекцій. Чим довше триває ГВ, тим потужніший захисний ефект.

Рівень вуглеводів, зокрема лактози, знижується після 18 місяців лактації. Це адаптація до віку дитини, коли лактоза гр.молока вже перестає бути основним джерелом енергії. Бо дитина вже вживає багато страв прикорму.

Чи є користь від годування після року?

Джерело: Fotolia

Коли з якихось причин зростає частота годування, вміст білка і жиру в молоці матері зменшується, а вуглеводів збільшується.

В грудному молоці ввечері більше серотоніну, що сприяє засинанню дитини.

З часом зростає кількість антитіл в молоці.

Є механізм “зворотного зв’язку” з імунною системою матері: коли дитина хвора на ГРВІ, під час смоктання грудей мікрофлора з рота дитини потрапляє через сосок в молочну залозу. Ні, це не загрожує мамі. Проте її імунна система виробляє антитіла само проти цього збудника, який зараз має дитина. І за наступними годуваннями мама зі своїм молоком дає дитині вже готових захисників — антитіла, що будуть знешкоджувати віруси.

Під час пандемії COVID дослідження показали, що раніше інфіковані або вакциновані матері могли передавати своїм дітям активні захисні антитіла через грудне молоко. Хоча цей механізм не заміняє вакцинацію дитини за дитячим графіком щеплень.

Секреторний імуноглобулін А збільшується зі “стажем” лактації. Цей білок не дозволяє патогенам прикріплюватися до слизових оболонок дитини. Ви бачите дітей близько року — багато повзання та вивчення світу ротом. Мамине молоко робить це пізнання світу набагато безпечнішим. І в віці після 1 року цей захисний ефект стає ще потужнішим.

Чи є користь від годування після року?

Джерело: Fotolia

Лактоферин це білок пов’язаний з молекулою заліза. Потужний захисник дитини від кишкових інфекцій. Це найбільш біодоступна форма заліза серед усіх продуктів харчування (всмоктується до 49% заліза, тоді як з коров’ячого молока всмоктується лише 10%)

Особливий фермент гр.молока лізоцим напряму знешкоджує бактерії, зокрема збудників кишкових інфекцій.

Епідермальний фактор росту в гр.молоці допомагає відновлюватися епітелію легень, кишківника, рогівки після перенесених інфекцій.

Серед інших захисних факторів є навіть такі, які знижують ризик лейкозу у дітей на ГВ.

Чим довше дитина годується грудним молоком, тим менший в майбутньому ризик ожиріння.

ГВ знижує ризик загальної захворюваності на інфекції, а зокрема — знижує поширеність отитів, пневмоній, кишкових інфекцій у малят на ГВ.

Чим довше мама годує грудьми — тим менший у неї в майбутньому ризик раку яєчників, молочних залоз, цукрового діабету 2 типу та серцево-судинних хвороб.

Часто можна почути, що до 12 місяців годувати грудьми цілком достатньо. Ніби після 1 року в молоці вже нічого корисного немає, воно стає “як вода”. Також є думка, що треба відлучити дитину від грудей близько року, бо потім буде дуже важко, дитина ніби буде надто залежна від грудей. Також є думка — якщо вже мало годувань протягом доби, то хай їх вже не буде зовсім, нічого страшного. Ні, навіть 1 годування на добу має велике значення для здоров’я дитини та мами.

❤️Сподіваюсь, я вас дещо переконала в користі продовження ГВ)

Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты