Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277306"]
Здоровье

Окуляри для дитини: як вибрати й переконати носити

0
Зір може погіршитись у будь-якому віці. І діти не виняток. Та що робити батькам, якщо син чи донька не хоче носити окуляри? Це може ви�

Зір може погіршитись у будь-якому віці. І діти не виняток. Та що робити батькам, якщо син чи донька не хоче носити окуляри? Це може вилитись у справжній конфлікт двох поколінь і поставити під загрозу здоров’я малюка. Є кілька психологічних прийомів. Дізнавайтеся, як переконати своє чадо та як обирати правильні окуляри.

дівчинка в окулярах

Джерело: freepik

Ірина Білик
Ірина Білик
Дитячий офтальмолог всеукраїнської мережі медцентрів “Новий Зір”

У дитинстві закладаються основи поведінки й звички. Для малюків з ослабленим зором носіння окулярів є обов’язковою умовою. Адже вони допомагають зупинити погіршення зору й скорегувати його. І саме від батьків залежить, як швидко маля призвичаїться до окулярів. В ранньому віці діти досить скоро звикають до них і сприймають аксесуар як належне.

Однак школярі можуть бути категорично проти. Розв’язати проблему допоможуть правильно підібрані медичні оправи, а також виважена батьківська позиція й бажання зрозуміти свою дитину.

Сила доводів. Найперше, потрібно відверто поговорити з малюком і пояснити користь носіння окулярів. 


Ось кілька аргументів:

 • можна дивитися улюблені мультики;
 • чітко бачити предмети на будь-якій відстані;
 • в школі буде видно все, що написано на дошці, при цьому не потрібно сидіти на першій парті. Отже, буде набагато легше вчитися;
 • з окулярами ти почуватимешся комфортно. 

Візуальні приклади крутих героїв. Покажіть відомих людей і персонажів в окулярах, які можуть мотивувати дитину. Наприклад, Гаррі Поттера або Джонні Деппа. Подивіться разом фільм або мультик за участю героїв в окулярах. З’ясуйте, хто з учених, музикантів, винахідників погано бачив, носив окуляри й при цьому досяг великих успіхів у своїй сфері.

Хлопчик в окулярах

Джерело: freepik

До речі, далеко ходити за взірцями для наслідування не доведеться, якщо хтось у вашій родині носить окуляри. Діти із задоволенням копіюють дорослих. Ви можете купити захисні окуляри для роботи з комп’ютером, щоб показати малюку, як потрібно дбати про своє здоров’я. 

Складова іміджу. Окуляри можуть стати частиною іміджу, з їхньою допомогою легко міняти образ і зовнішність. Хай дитина скористається цією можливістю. Дозвольте їй купити не одну, а кілька оправ з цікавим дизайном. Вона почуватиметься дорослою й інакше сприйматиме окуляри. А заодно придбайте красивий стильний футляр, який їй сподобається.

Патерни поведінки. Пам’ятайте, малюк потребує вашої підтримки, тому:

 • не сваріть, якщо він відмовляється одягати окуляри;
 • не дозволяйте нікому з близьких сміятися над дитиною в окулярах;
 • якщо школяра дражнять у школі, попросіть педагога провести виховну годину;
 • у жодному разі не лякайте малого фразами на кшталт: не будеш носити окулярів, через кілька років осліпнеш. Робити ставку на страх завжди програшна тактика, яка шкодить дитячій психіці; 
 • окуляри мають сприйматися як щось необхідне й корисне, а не як покарання, тому завжди акцентуйте на тому, що дитина робить правильно;
 • якщо донька чи син ходить без окулярів і не хоче їх одягати, вередує, не поспішайте сварити чи карати. Це цілком нормально в процесі адаптації;
 • домовляйтеся з дитиною мирним шляхом і всіляко заохочуйте до носіння окулярів;
 • запропонуйте бонуси: якщо малюк носить окуляри весь тиждень, то на вихідних ви підете в парк розваг, кіно, в будь-яке місце, яке він любить. 

Таким чином, розвиватиметься свідоме й підсвідоме прагнення носити окуляри.

Хлопчик в окулярах

Джерело: freepik

Обирайте оправу тільки з дитиною. Навіть якщо у вас є рецепт і ви знаєте, які окуляри потрібні малюку. Адже окуляри носити не вам, а йому, тож його думка під час вибору має бути пріоритетною. 

Однак розмір оправи й посадка дуже важливі, тому варто запропонувати дитині хоча б 5–6 варіантів, що підходять їй за розміром і посадкою. Хай вона самостійно обере з цього арсеналу.

Звертайте увагу на матеріал. Дитячі оправи найчастіше виготовляються з силікону, пластику чи металу. Обов’язково зважайте на гіпоалергенність матеріалу:

 • найпопулярніші дитячі оправи роблять з пластику. Вони яскраві, гіпоалергенні й максимально комфортні в носінні; 
 • силікон обирають для найменших пацієнтів;
 • металеві оправи найміцніші. Вони майже непомітні на обличчі. Плюс в них можна коригувати посадку за допомогою фіксатора на переніссі. 
дівчинка в окулярах

Джерело: freepik

Основні вимоги до окулярів. Найчастіше для дітей обирають овальну або круглу форму, вона максимально зручна для носіння та комфорту користування. 

Головне – звернути увагу на правильність посадки окулярів:

 • оправа має сидіти рівно. Її верхня межа – бути навпроти брів або трохи нижче. Нижня – не торкатися щоки. Око дитини повинно бути по центру окулярної лінзи;
 • окуляри не мають з’їжджати з носа, тому зважайте, щоб завушник був потрібної довжини й надійно фіксувався вушною раковиною; 
 • не варто обирати вузьку оправу, бо дитина дивитиметься поверх окулярів.

Отже, основні вимоги до оправи – це її гіпоалергенність, безпечність (жодних гострих кріплень та зазубрин!), міцність, бо діти дуже рухливі, комфорт і стиль. Найголовніше у виборі оправи – вона має подобатись малюку зовні.

Хай окуляри стануть для дитини здоровим і модним аксесуаром, який дасть змогу жити на повну!Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты