Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275457"]
Здоровье

Чому дітям корисно ходити босоніж по піску: відповідь подолога

0
Теплий чистий пісок, босі ніжки та повна свобода – ось воно щастя будь-якої дитини! Але виявляється, це ще й дуже корисно для дитячи�

Теплий чистий пісок, босі ніжки та повна свобода – ось воно щастя будь-якої дитини! Але виявляється, це ще й дуже корисно для дитячих ніжок.

Чому дітям корисно ходити босоніж по піску: відповідь подолога

Джерело: pixabay.com

Ходіння босоніж по піску — це найкраща фізкультура, яку нам вигадала природа.

По-перше, суглобам стопи нічого не заважає, і вони можуть вільно рухатися.

По-друге, щоб пристосуватися до в’язкої поверхні, м’язам доводиться активно працювати. А це призводить до збільшення їхньої сили, що допоможе в майбутньому утримувати стопу в правильному положенні.


По-третє, нашій стопі дуже не вистачає сигналів від навколишнього середовища: яка поверхня — м’яка або тверда, який у неї рельєф, яка температура. Чому не вистачає? Тому, що ми з дитинства привчені ходити у взутті й живемо в місті. А якщо сигналів від стопи мало, мозок стає «ледачим» і розучується керувати стопою, кроками.
По-четверте, саме рецептори підошви (барорецептори) дають правильне налаштування всього тіла до самої верхівки. Вони передають інформацію нервовій системі, як утримувати хребет, у якому положенні тримати суглоб, які м’язи скорочувати. А якщо інформація обмежена, мозок починає додумувати, як розташувати тіло, і все частіше помиляється.

Чому дітям корисно ходити босоніж по піску: відповідь подолога

Джерело: pixabay.com

Але, безумовно, важливо не забувати про запобіжні заходи:⁣

  • переконайтеся, що в піску немає шибок та інших гострих предметів;⁣
  • вибирайте місця, де не вигулюють тварин;
  • не варто ходити босоніж по піску, якщо у вас недавно була травма стопи або на ногах є рани.

Ідеальне місце для прогулянок піском — це, звичайно, пляж на морі. Але й у багатьох дворах часто є привезений для дітей чистий пісок, де хочеться скинути взуття та побігати, як у дитинстві!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты