Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="230132"]
Здоровье

Низька температура у дитини: 7 можливих причин

0
На випадок високої температури у дитини в домашній аптечці завжди знайдуться жарознижувальні засоби: алгоритм дій чудово відомий

На випадок високої температури у дитини в домашній аптечці завжди знайдуться жарознижувальні засоби: алгоритм дій чудово відомий усім батькам з першого дня появи малюка. Але от коли дитина навпаки занадто холодна, складно не розгубитися. Незрозумілий симптом викликає страшні побоювання і жахливі думки. Які можуть бути причини такого стану і, головне, як допомогти дитині в ситуації, що склалася? Розповідаємо нижче.

кашель, соплі, насморк, ОРВІ, ОРЗ, простуда, коли можна дитині післі хвороби в дитсадок, з соплями у дитсадок, з кашлем у дитсадок, вітряна оспа, кір, коли можна після хвороби до басейну, чи можна митися під час хвороби

Джерело: GettyImages

Зниження температури тіла в дитини відбувається набагато рідше, ніж підвищення. Однак низька температура тіла є досить небезпечною для організму дитини. Відомо, що зниження температури до 32 °C може призвести до смерті.
Нормальною у дитини вважається температура тіла від 36,6 до 37 °C.

Стан, у якому спостерігається нижча температура, ніж нормальна, називається гіпотермією.

З нашої статті ви дізнаєтеся:


Яка температура вважається нормальною для дитини?

Як правильно вимірювати температуру

Які причини низької температури в дітей:

Причина 1: прийом жарознижуючих препаратів

Причина 2: дефіцит вітамінів

Причина 3: зниження функцій щитоподібної залози

Причина 4: проблеми з імунітетом

Причина 5: зневоднення

Причина 6: отруєння

Причина 7: стрес і втома

Як допомогти дитині при пониженій температурі

Яка температура вважається нормальною для дитини?

В першу чергу, треба зрозуміти, що ми називаємо низькою температурою. Якщо мова йде про дитину до року, а тим більше, про перші три місяці життя, то нормальна температура у таких крихіток може коливатися від 35,5 до 37,5. А є дітки, для яких, в принципі, температура в цьому діапазоні вважається нормальною, такі ось особливості організму.

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки " Малі"

Щоб визначити рівень нормальної температури тіла вашої дитини, достатньо виміряти її кілька разів у різні дні, але обов’язково, щоб дитина відчувала себе при цьому добре і за кілька годин до вимірювання не було фізичних навантажень — бігу, прогулянок, занять і т.д. Температура 36,6 — це умовний показник і не варто так сильно зациклюватися на ньому. Кожна дитина індивідуальна. І якщо ви міряли своїй дитині температуру тільки під час хвороби, то саме час визначити її нормальний рівень.

Як правильно виміряти температуру дитині?

По-перше, вимірювання температури тіла дитині повинно проводитися у спокійному стані, тому ідеальним є стан, коли дитина спить. Грудничка варто взяти на руки, або якщо дитина спить, то перевернути на бік.

Далі дуже важливо правильно встановити градусник. Для цього його необхідно розмістити між рукою і тілом дитини на протилежному від мами боці.

Також дуже важливу роль грає адекватна оцінка температури. Для того, щоб правильно оцінити стан дитини, необхідно мати уявлення про те, які показники температури тіла малюка можна вважати нормою.

Батькам слід пам’ятати, що до семирічного віку нормальною вважається температура тіла в пахвових западинах – 36,4-37,2 ° С, ректальна – 36,9-37,5 ° С і оральна – 36,6-37,2 ° С.

Крім цього, температура на різних ділянках тіла дитини може відрізнятися, так температура в пахвових, пахових або ліктьових складках завжди буде менше, ніж оральна і ректальна. Різниця в показниках температури в пахвовій западині може становити 0,2-0,3 градуса з оральної, і 0,3-0,6 градуса з ректальної.

Але, також варто враховувати той факт, що нормальна температура тіла кожної дитини буде індивідуальною.

Тому, постарайтеся протягом тижня приблизно в один і той же час, двічі в день виміряти температуру здоровій дитині. Розрахувавши середні показники градусника, Ви зможете визначити, яка температура для Вашого малюка є нормальною.

Сьогодні у продажу для вимірювання температури дітям є величезна різноманітність термометрів, у тому числі ртутних, цифрових, інфрачервоних моделей і термочутливих індикаторів.
Для отримання максимально достовірних результатів виміряйте температуру тричі поспіль.

Якщо ж нормальний рівень температури дитини в межах 36-37, а у вашого малюка на термометрі 35-35,5, то панікувати теж не варто: сама по собі гіпотермія (саме так називається знижена температура тіла людини в медицині) не несе критичної небезпеки для організму, хоча може свідчити про певні проблеми. Якщо такий стан тримається кілька днів, необхідно звернутися до лікаря! Розглянемо можливі причини пониженої температури.

Причина 1: Прийом жарознижуючих препаратів 

Буває так, що дитина хворіє на вірусні або бактеріальними інфекціями з супутньою високою температурою. Ясна річ, що в такій ситуації батьки збивають температуру дитині медикаментозно. Якщо збивати температуру три дні поспіль (а довше протипоказано: так і написано в інструкції до жарознижуючих), скільки зазвичай тримається температура при звичайній клінічній картині застуди, то на третій день може спостерігатися зниження температури, що також часто супроводжується діареєю. Такий стан не вимагає стороннього втручання, адже дуже скоро температура нормалізується.

пониженная температура, причины низкой температуры, утомляемость, железодефицитная анемия, температура

Джерело: Burda Media

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки " Малі"

Коли дитина хворіє і це супроводжується високою температурою, то часто після цього буває криза і температура знижується. Але знижується вона не до норми, а трохи нижче. При чому, це правило справедливо як для тих, хто приймав жарознижуючі засоби, так і для тих, хто до цього не вдавався. Але не варто панікувати — поступово температура прийде в свою норму. У народі це називають «занепад сил», але це не страшно і нічим не загрожує здоров’ю. Це звичайна фізіологія. Ви ж знаєте, що якщо людина активно сиділа на суворій дієті, скинула вагу, а потім повернулася  до звичайного раціону, то вона найчастіше набирає більше, ніж скинула. Тут працює той же принцип.

Причина 2: Дефіцит вітамінів

Найчастіше знижена температура спостерігається у дітей з залізодефіцитною анемією, тому простий загальний аналіз крові та консультація лікаря не завадять. Залежно від ступеня анемії, іноді недолік заліза в крові можна компенсувати спеціальною дієтою, іноді — за допомогою залізовмісних препаратів.

Але в інших випадках батькам не варто переживати з приводу дефіциту вітамінів у малюка. Якщо ваша дитина не харчується виключно фаст-фудом, в її раціоні присутні і крупи, і овочі, і фрукти, і м’ясо, то з вітамінами у неї точно все в порядку.

А ось батькам підлітків (особливо дівчаток) теж потрібно бути напоготові: якщо дитина самостійно намагається схуднути за допомогою новомодних дієт, то може дійти і до виснаження (ще гірше — булімії), в таких випадках низька температура більш ніж очікувана.

Причина 3: Зниження функцій щитоподібної залози

Це одна з дійсно частих причин зниження температури тіла, при чому не тільки у дітей. Іншими словами, це захворювання, при якому щитоподібна залоза не виробляє достатню кількість гормонів. Найчастіше таке захворювання спровоковано дефіцитом йоду. Якщо крім зниженої температури у дитини також спостерігається блідість, темні кола під очима, набряклість ніг — необхідно відразу ж звернеться до спеціаліста.

Причина 4: Проблеми з імунітетом

Короткочасне зниження температури може виникнути після нещодавно перенесеного важкого захворювання. Вплив на імунітет, наприклад, щеплення або облизування брудних рук (що теж є дуже сильним впливом на імунітет) теж може послужити причиною. Якщо імунна система дитини має будь-які патології (імунодефіцитні стани), низька температура може не підвищуватися досить довгий час, в будь-якому випадку, якщо це так, консультація лікаря обов’язкова.

Ребенок простудился - фото

Джерело: Fotolia

Причина 5: Зневоднення

Це дуже небезпечний стан, який може спричинити страшні наслідки. Найчастіше зневожнення може бути викликано гострою кишковою інфекцією. І якщо при невеликому зневодненні температура тіла, як правило, підвищується, то при сильному — дуже падає.

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки " Малі"

На жаль, батьки дуже часто звертають увагу не на ті симптоми і можуть міряти температуру щогодини, коли вона підвищена, але спокійно ставиться до того, що вона понижена. Але ж захворювання, про які свідчить ця ознака, наприклад такі, як зневоднення, значно страшніше, ніж застуда або ГРВІ.

Причина 6: Отруєння

Хоча частіше від отруєння температура підвищується, буває і навпаки. Тремтячі руки, лихоманка (озноб) — допоміжні симптоми такого отруєння. Причому токсин, який викликав таку реакцію, не обов’язково був з’їдений, можливо, дитина надихався чимось небезпечним.

Причина 7: Стрес і втома

Це найчастіше стосується школярів, особливо підлітків. Надмірні інтелектуальні та емоційні навантаження, стрес і втома здатні спровокувати зниження температури. Не варто недооцінювати такі причини, адже вони можуть спровокувати і більш серйозні порушення в організмі, ніж гіпотермія.

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки " Малі"

До стресу і втоми я б ще додала таку причину як недосип. У порівнянні з першими двома причинами, ця одна з найбільш поширених серед дітей, а особливо школярів, які до глибокої ночі працюють над вивченням домашніх завдань. Варто враховувати, що діти значно краще, ніж дорослі, адаптуються до різних ситуацій, в тому числі і стресових. І якщо дитина дійсно відчуває настільки сильний стрес, що він проявляється фізіологічними змінами, то похід до фахівця потрібно запланувати негайно.

Як допомогти дитині при пониженій температурі

Якщо такий стан короткочасний, то необхідно допомогти нагрітися. Тепле пиття, теплий одяг, грілка цілком підійдуть для цієї мети.Іноді температура знижується, якщо малюк голодний, тож батончик з горіхами поліпшить ситуацію.

Якщо ж температура тримається нижче норми тривалий час, то гріти, звичайно, не варто, а необхідно шукати причину.

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки " Малі"

Якщо дитину нічого не турбує, якщо єдиний симптом — це пониження температури, що найбільше турбує маму і бабусю, то дитину лікувати не потрібно. Якщо дитина активна, весела і радісний, то краще мамі випити заспокійливого і сильно не переживати з цього приводу. Але найчастіше понижена температура — це симптом якогось захворювання і в такому випадку необхідно звернутися до фахівців. Важливо зрозуміти, що лікувати необхідно саме причину, адже знижена температура, це найчастіше наслідок.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (5 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты