Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273379"]
3-7, Все буде УКРАЇНА!

Як допомогти дитині звикнути до школи у новій країні

0
Ночі в бомбосховищах, потім дні в дорозі, втрачений зв'язок з друзями, незапланований переїзд за кордон - все це серйозний стрес для

Ночі в бомбосховищах, потім дні в дорозі, втрачений зв’язок з друзями, незапланований переїзд за кордон — все це серйозний стрес для дитячої психіки. А деякі навіть вже йдуть до школи, що може стати ще одним випробуванням. Як же допомогти дитині безболісно адаптуватися до нового середовища?

Як допомогти дитині звикнути до школи у новій країні

Freepik

Секретами адаптації та пропрацювання негативних подій минулого поділилася психологиня Галина Волошина. У Viber-спільноті «Школа_інфо» вона розповіла, як допомогти дитині звикнути до нових умов життя.

Період адаптації до нової країни може тривити від 6 місяців до року, а до школи — до 2 місяців. Тут варто пам’ятати, що діти звикають до нового швидке, ніж дорослі.

Як поводитися з дитиною, якщо ви стали біженцями?

  1. В першу чергу намагайтеся зберігати спокій. Оберіть разом нову школу та сходіть туди на екскурсію.
  2. Підтримуйте дитину та не вимагайте забагато. Поясніть їй, що зараз вчителі можуть приділяти їй більше уваги, щоб допомогти.
  3. Обов’язково цікавтеся справами у школі та більше розмовляйте з дитиною. Якщо потрібні додаткові заняття, обговоріть це та поясніть у чому їх важливість.

Чого не можна робити?

  1. Не говоріть: «Думай про своє майбутнє!». Це лише знизить інтерес та продуктивність дитини. Вона вже і так переживає стрес, який лише погіршує пам’ять, увагу та здоров’я.
  2. Уникайте слів «Годі рюмсати, іншим ще складніше!». Нехай дитина проявляє свої емоції.

Якщо зіштовхнулися з булінгом:

  1. Не ігноруйте ситуацію. Обов’язково обговоріть проблему із вчителем або директором.
  2. Постійно контактуйте з дитиною. Спілкуйтеся, аналізуйте її настрій та стан.
  3. Поясніть, що не варто реагувати на провокації, і хваліть дитину, коли вона відстоює своє «я».

Ознаками успішної адаптації будуть радісне очікування занять та зустріче з новими однокласниками. Якщо ж дитина тривалий час відчуває себе пригніченою, нещасною, не може знайти спільну мову з однолітками, рекомендується звернутися по допомогу до спеціаліста.
Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты