Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274507"]
Воспитание

5 правильних стратегій: Як реагувати на дитяче ниття, щоб зберегти собі нерви

0
Дослідження показують, що пік дитячого ниття припадає на вік від 2 до 4 років і нервує більше, ніж скрегіт пилки. Дитячі істерики

Дослідження показують, що пік дитячого ниття припадає на вік від 2 до 4 років і нервує більше, ніж скрегіт пилки.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Дитячі істерики привертають увагу батьків і викликають роздратування оточуючих. Знання причин такої поведінки допоможе батькам правильно реагувати на неї.

Називаємо 5 правильних стратегій, як реагувати на дитяче ниття, щоб зберегти нерви.

Дитині потрібен тісніший зв’язок з батьками або позитивні враження

Коли діти стають більш плаксивими, вони потребують проводити більше часу з батьками. Діти хочуть, щоб батьки «повернулися до них обличчям» та частіше висловлювали емоційний зв’язок. Не бажано, щоб батьки відмовлялися від пропозицій дитини провести разом час.


Діти частіше ниють, коли ситуація в сім’ї конфліктна. Згідно з дослідженнями, коли матері виявляли негатив — діти сварилися, а коли негатив демонстрували татки — плакали та нили.

Для вирішення цієї проблеми, проаналізуйте свою емоційність і кількість часу, приділеного дитині. Намагайтеся витрачати трохи більше часу на зміцнення зв’язку з дітьми.

Діти ниють у відповідь на періодичне підкріплення

Відомо, що люди повторюють свою модель поведінки при перемінному підкріпленні. Якщо ви іноді щось дозволяєте дитині, то іншим разом вона буде випрошувати і нити, поки не отримає бажане.

Для уникнення цього, не підкріплюйте ниття і не порушуйте встановлені правила. Тимчасовий дозвіл припиняє істерику на даний момент, але посилює наслідки в майбутньому.

Але батьки не хочуть відчувати дискомфорт, вислуховуючи нескінченне ниття, і вважати себе «злими». Багато хто виконує дитячі забаганки, але якщо ви здаєтеся один раз, чекайте, що за цим піде подальше ниття.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Діти ниють, тому що їм потрібна допомога або додаткові ресурси

В даному випадку діти своєю поведінкою намагаються сказати вам: «Я стомився бути дорослим, піклуйся за мене, як за маленького, будь ласка». Ниттям діти можуть привертати вашу увагу у випадку, коли вони відчувають напругу, стрес, голод, спрагу, втому чи перевантаженість. Коли дитина ниє, задайте собі питання: «Моя дитина втомилася, голодна, хоче пити, відчуває стрес чи пригнічена?, «Її день був занадто насичений і перевантажений враженнями?», «Чи є фізична проблема (наприклад, погане самопочуття, ріжуться зуби чи біль у животі), яка турбує?». Нагадайте собі, що дитяче ниття – це невідкладна потреба у ресурсах чи підтримці.

Дитині потрібно висловити свої почуття

Чим краще ми приймаємо негативні емоції дітей, тим щасливішими вони в результаті будуть. Батьки мають не намагатися виправляти, сварити, контролювати, а приймати і підтримувати дітей.

Нагадайте собі, що ниття може бути способом висловлення емоцій, які потрібно зустріти з добротою і співчуттям. Якщо вас дратує дитяче ниття, глибоко дихайте протягом 5 секунд, щоб заспокоїтись. Згадайте останній раз, коли ви самі потребували поплакати або поскаржитися, відчуваючи необхідність виплеснути свої почуття.

Діти ниють через свою чутливість або нестриманість

Всі діти відрізняються розумовими, фізичними, емоційними характеристиками. Виділяють три приблизних типи дитячого темпераметру: повільний і обережний,  легкий і гнучкий, активний і запальний.

Нагадайте собі, що діти від народження мають свої особливості. Вони так «запрограмовані» від природи, і якщо ви можете навчити їх ефективним методам управління своїми емоціями, це буде величезною перевагою.

Намагайтеся давати позитивну, люблячу реакцію, коли дитина капризує, як би це не було складно. Таким чином ви наповните «емоційний банківський рахунок» дитини і зменшите ймовірність подальшого ниття.

 


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты