Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="273765"]
Все буде УКРАЇНА!, Саморазвитие

9 порад, які допоможуть навчитися просити та приймати допомогу

0
Багатьом дуже важко просити та приймати допомогу. Деякі люди звикли робити все самостійно і взагалі вважають необхідність у допом�

Багатьом дуже важко просити та приймати допомогу. Деякі люди звикли робити все самостійно і взагалі вважають необхідність у допомозі слабкістю. Але так думати неправильно, особливо у часи війни. То як же позбутися подібних установок? Зібрали поради психолога.

Як навчитися просити та приймати допомогу

Джерело: Freepik

Часто люди бояться просити про допомогу через відчуття сорому та вразливість. Тобто, якщо я прошу про поміч, то значить з чимось не справляюся. Однак потребувати та просити про допомогу — абсолютно нормально. До цього потрібно підходити легко, навіть якщо колись вам відмовляли.

Нині ми живемо у непростий час. Кожному необхідна підтримка або порада. Психологиня Світлана Арефнія поділилася кількома порадами, які допоможуть позбутися негативних установок і дозволять з легкістю приймати допомогу.

 1. Прохання про допомогу не робить вас слабкою чи слабким. Ви, як і раніше, залишаєтеся сильною і самодостатньою особистістю, яка може заробляти та дати собі раду. Ваші професійні навички і здібності залишаються з вами.
 2. Пам’ятайте, що ця ситуація тимчасова. Труднощі будуть не завжди.
 3. Прохання — це нормальний спосіб взаємодії в соціумі. У цьому немає нічого ганебного.
 4. Якщо вам хтось відмовив, це не означає, що відмовлять інші. У соціальній взаємодії завжди присутній людський фактор.
 5. Розглядайте всі варіанти, де вам можуть допомогти. Пошукайте та перегляньте можливості, які взагалі існують.
 6. Пам’ятайте, що пункти допомоги створені для всіх, хто цього потребує.
 7. Не сприймайте відмову на особистий рахунок.
 8. Формулюйте меседж конкретно.
 9. Щоб допомогти собі у реальній ситуації, проговорюйте прохання перед тим, як звернутися за допомогою. Можете стати перед дзеркалом, уявити людину перед собою і потрунуватися озвучити те, що вам необхідно.

Просити та приймати допомогу абсолютно нормально. Всі ми потребуємо підтримки інших людей, тому не варто вважати це приниженням або слабкістю. Навпаки, сильна людина легко просить про поміч і сама може допомогати іншим. Більше цікавого від психолога можна дізнатися у програмі «Все буде добре».


А ви легко просите про допомогу?Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты