Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="270011"]
Здоровье семьи

Більше жодних бланків! Як правильно оформлювати Е-лікарняний

0
З початку жовтня в Україні усі заклади охорони здоров'я перейшли на оформлення електронних лікарняних. Більше не треба бігати за п�

З початку жовтня в Україні усі заклади охорони здоров’я перейшли на оформлення електронних лікарняних. Більше не треба бігати за папірцем, печатками та підписами для звільнення від роботи на час лікування. Можна просто надіслати роботодавцю номер електронного лікарняного. Та є кілька нюансів…

Е-лікарняний: важливі нюанси

Джерело: Shutterstock

Як оформити Е-лікарняний

За даними МОЗ, хворому потрібно звернутися до свого лікаря, який проведе медогляд та назначить лікування. Якщо через стан здоров’я вам потрібне звільнення від роботі, спеціаліст створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність.

Цей електронний документ свідчитиме про необхідність «піти на лікарняний» на прогнозований період. Формується Е-лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності. Переглянути його можна в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду.

Зверніть увагу!

Під час створення лікарем медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН) пацієнту потрібно звернути увагу на коректність введеної лікарем інформації та наявність смс-повідомлення від електронної системи охорони здоров’я. Якщо смс не надійшло, треба перевірити актуальність введеного в систему номера телефону.


Повідомлення, яке свідчить про створення Е-лікарняного, матиме 16-значний номер МВТН і підтверджує, що він був створений саме вам.

Електронний лікарняний

Джерело: Shutterstock

Як перевірити, що Е-лікарняний оформлено успішно

Про успішне створення електронного лікарняного говорить друге смс-повідомлення — цього разу від Пенсійного фонду України. Ви отримаєте його, якщо зареєстровані на порталі пенсійного фонду і вказали там саме цей спосіб комунікації.

Важливо! Успішність формування електронного лікарняного залежить від наявності даних особи в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець.

Коли 2 смс-повідомлення можуть не прийти

Ви не отримаєте повідовлення від електронної системи охорони здоров’я якщо: 

 • у системі вказано ваш неактуальний номер телефону,
 • ви не обрали цей спосіб комунікації,
 • у вас змінилися персональні дані (наприклад, номер паспорта), а ви не повідомили про це лікаря,
 • якщо МВТН був помилково створений не вам.

Ви не отримаєте повідовлення від пенсійного фонду якщо:

 • не зареєструвалися в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду та не обрали цей спосіб комунікації,
 • в особистому кабінеті неактуальний ваш номер телефону,
 • ви не працевлаштовані офіційно та в реєстрі відсутні дані про сплату ЄСВ,
 • ви не є застрахованою особою і ваші дані відсутні в Реєстрі застрахованих осіб,
 • ваш роботодавець не подав ваші дані для внесення в РЗО.

Якщо всі дані в наявності, ви легко зможете створити електронний лікарняний та спокійно відправитися на відпочинок до повного одуження.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты