Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275628"]
Здоровье семьи

7 хвороб, які лікує басейн

0
Користь плавання в басейні складно переоцінити. Цей вид спорту доступний практично всім — від новонароджених немовлят, до вагітни

Користь плавання в басейні складно переоцінити. Цей вид спорту доступний практично всім — від новонароджених немовлят, до вагітних матусь. Є, як мінімум, 7 хворобливих станів, при яких басейн стає елементом лікування.

плавання, користь плавання в басейні

Джерело: pixabay

Зрозуміло, таких станів значно більше, але ми вибрали найтиповіші стани і, головне, лікарі згодні з тим, що басейн при цих хворобах допоможе, якщо не одужати, то значно полегшити стан. Зрозуміло, навантаження повинні регулюватися фахівцями, а відвідування басейну варто узгодити з лікарем.

БАСЕЙН ПРИ ХВОРОБАХ СЕРЦЯ

Під час плавання в басейні поліпшується процес кровообігу, робота серця стає більш активною, це тренує серцевий м’яз, зміцнює та знижує ризик виникнення інфаркту. В результаті регулярного відвідування басейну, серце починає працювати більш ефективно і економічно. Крім того, поліпшується периферичний кровообіг і якість постачання кисню до всіх органів і тканин, нормалізується артеріальний тиск. Дозоване плавання кардіологи навіть рекомендують як один зі способів реабілітації після операції на серці.


БАСЕЙН ПРИ НЕВРОЗАХ І ГІПЕРАКТИВНОСТІ 

Плавання в басейні, а ще краще — аквааеробіка, це те, що вам порадить психотерапевт, на додаток до основного лікування. Басейн допомагає навіть при такому непростому стані як депресія. Під час плавання або занять аквааеробікою поліпшується постачання мозку киснем, шляхом посиленого кровотоку, неминуче змінюється навіть гормональний фон, виробляються ендорфіни, настрій підвищується. Цікаво, що плавання діє на нервову систему по-різному — якщо ви збуджені, заспокоює, якщо відчуває млявість і слабкість — тонізує. При цьому можна навіть позбутися від безсоння і підвищеної тривожності.

плавання, користь плавання в басейні

Джерело: Shutterstock

БАСЕЙН ПРИ ДЦП

Спеціальні заняття в басейні з тренером можуть стати порятунком для діток, які страждають від ДЦП . Звичайно, вилікувати ДЦП басейн не зможе, але однозначно полегшить стан і додасть впевненості. Вода дозволяє зняти навантаження з хребта, значно зменшити напругу в суглобах і м’язах, кожен рух дитини в воді стає для неї тільки в радість, вона вчиться керувати своїм тілом.

БАСЕЙН ПРИ ХВОРОБАХ СУГЛОБІВ

Плавання і щадні вправи у воді допомагають полегшити навантаження на суглоби, які людина відчуває при ходьбі, що само по собі дуже допомагає поліпшити якість життя. Акуратний масаж водою тканин навколо суглобів, який відбувається при плаванні, покращує відтік лімфи, зменшує набряк, а посилений кровотік допомагає природній регенерації суглоба.

 плавання, користь плавання в басейні

Джерело: pixabay

ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ 

Перебування в басейні рекомендують після бронхітів, перенесеного запалення легень і навіть при ГРЗ. Річ у тому, що вологе повітря допомагає очистити легені і бронхи, позбутися від слизу і не дати йому засохнути. Крім того, плавання в басейні супроводжується глибоким і частим диханням, завдяки чому долучаються в акті дихання так звані «мертві простори» — ділянки легких, зазвичай не беруть участі у вдиху. Плавання в басейні при правильній температурі часто рекомендують хворим, що страждають на хронічний бронхіт і навіть бронхіальну астму.

БАСЕЙН ПРИ ОЖИРІННІ

Позбутися зайвої ваги або не допустити її, так само допоможе басейн. Під час плавання долучені практично всі наші м’язи, але хребет при цьому не відчуває навантаження. Доводиться витрачати чимало енергії, при цьому жирові клітини перетворюються у м’язову тканину. А ще, вода має масажуючий вплив на шкіру і підшкірну клітковину, шкіра вимушено ущільнюється, зміцнюється, а під дією посиленого кровотоку зі шкіри вимиваються шлаки.

плавання, користь плавання в басейні

Джерело: [email protected]

БАСЕЙН ПРИ БОЛЮ В СПИНІ І ПОРУШЕННЯХ ПОСТАВИ

Коли ми занурюємося в воду, гравітаційне навантаження на хребет значно знижується, а плавання сприяє зміцненню м’язового корсета хребетного стовпа, стимулює тонус навколохребетних м’язів, м’язів грудної клітини і попереку.

Важливо пам’ятати, у такого цілющого у багатьох випадках плавання в басейні є і цілий ряд протипоказань. А тому, перш ніж лікуватися водою, обов’язково порадьтеся зі своїм лікарем.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты