Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274326"]
Мама

Трійця 2023: якого числа, як святкують

0
День Святої Трійці – велике християнське свято у православному світі. У 2023 році Трійця випадає на неділю 4 червня. За традицією

День Святої Трійці – велике християнське свято у православному світі. У 2023 році Трійця випадає на неділю 4 червня.

Джерело: instagram@myr_jewels

За традицією православна Трійця відзначається на 50-й день після Великодня. Суть Трійці в тому, що цього дня на апостолів зійшов Святий Дух і наділив їх чудодійною силою, щоб вони проповідували слово Боже по всій землі. Трійця – це божественна триєдність Батька, Сина та Святого Духа. Згідно з давнім звичаєм у день Трійці будинки та храми прикрашають освяченими у храмі травою, квітами, гілками липи, берези, клена. У цьому ритуалі закладено священний сенс. Зелень та квіти – символ життя та очищення від злих духів.

ЩО ЗАВЕДЕНО РОБИТИ У СВЯТКОВІ ДНІ НА ТРІЙЦЮ?

3 червня

У батьківську суботу заведено відвідувати могили близьких людей і ходити до церкви. У Батьківський день у храмі дозволено поминати навіть самогубців. Священники навіть можуть прочитати заупокійну молитву за їхніми заблудлими душами.


4 червня

Цього дня відзначається свято Трійці у 2023 році. За народними звичаями треба піти до храму, освятити трави, польові квіти та принести їх додому. Коли вони висохнуть, їх можна використовувати як для складання ікебани, так в якості лікувального засобу. Також корисно приймати трав’яні ванни або обполіскувати волосся таким настоєм.

5 червня

Наступний день одразу після свята Трійці називається Духів день. Спочатку він належав до язичницьких свят, але згодом церква його визнала. Здавна заведено вважати, що це день розгулу будь-якої нечисті. На світ вибираються русалки та йдуть на пошуки коханих. Якщо їхнє кохання було відкинуто, вони лоскотали чоловіка або хлопця до смерті. У церкві в Духів день ведеться служба, яка може вигнати темні сили. Тому в храм можна приводити дітей, щоб захистити їх від пристріту.

Джерело: instagram@mmuling1

ТРАДИЦІЇ ТРІЙЦІ

Оскільки Трійця символічно приносить нам оновлення, то підготовка до свята має бути такою:

  1. Провести прибирання у будинку. Прикрасити кімнати зеленими гілками (берези, горобини, клена, дуба), молодою травою (мелісою, м’ятою, травою лепехи).
  2. Завітати до святкової церковної служби, тримаючи в руках зелені гілки, пахучі трави, квіти.
  3. Приготувати страви для гостей (млинці, пироги, короваї, страви з яйцями, киселі) та веселі, приємні подарунки.
  4. Дівчатам – сплести вінки та пустити по воді або подарувати таємно своїм обранцям.
  5. Засушити троїцькі трави як ліки проти різних хвороб.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты