Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="216204"]
Досуг

День святої Трійці: що можна, що заборонено робити

Old date:
Current date: 2023.03.30
New date: 2022.06.10
0
Як інші релігійні свята Трійця має своє сакральне значення, що правда, в ньому переплелися християнські та язичницькі традиції та

Як інші релігійні свята Трійця має своє сакральне значення, що правда, в ньому переплелися християнські та язичницькі традиції та заборони.

Троица, запреты на троицу, трійця, заборони на трійцю

Джерело: instagram @tamara_vity

Трійцю 2022 відмічають 12 червня – кожного року вона припадає на неділю, рівно через 50 днів після Великодня, коли сталося воскресіння Христа. За Євангелієм, на 10-й день після його вознесіння на апостолів зійшеі Святий дух, таким чином сталося триєдинство християнського бога: Батько, Син і Святий дух.

Троица, запреты на троицу, трійця, заборони на трійцю

Джерело: instagram @pravoslavnoe_obozrenie

Церковні заборони на Трійцю

В неділю, на Троійцю, заборонена хатня робота, не можна прибирати – це треба зродити напередодні, в суботу, рубити дрова, робити ремонт. Заборонено прати, неможна шити, в’язати і займатися будь яким рукоділлям. Проте, дозволено виконувати термінову та життєво важливу роботу, яку неможна відкласти, а також годувати домашніх тварин.

В зелену неділю не варто виходити з дому без хрестика – за народними прикметами, в цей час виходить нечиста сила, а освячений в церкві хрестик має від неї захистити.


В день Трійці неможна думати про сумне та погане, бажати зла будь кому та сваритися. Свари в цей день вважаються великим гріхом – краще потерпіти декілька днів, а можлива тоді і сваритися не захочеться.

Увесь тиждень напердодні Святї Трійці не проводять цірковні обряди – вінчання, відспівування, хрещення.

Троица, запреты на троицу, трійця, заборони на трійцю

Джерело: pixabay.com

Язичницькі заборони на Трійцю

  • Вважається, що весь Зелений тиждень, а особливо в день Трійці, в цьому році 16 червня, активізуються водні стихії. Тому заборонено купатися у відкритих водоймах: річках, озерах, ставках, бо можуть схопити русалки.
  • Не прийнято в П’ятидесятницю ходити в баню, приймати душ чи ванну, навіть дітей в цей день не купають. Вважається що духи води можуть нашкодити навіть в таких безпечних домашніх умовах.
  • Крім водяних русалок просынаються і ллісові мавки, тому на Тройцю до лісу ходити за народним повір’ям, небезпечно.
  • Категорично не рекомендують наші предки вінчатися на Зеленому тижні, а особливо в сам день Трійці, ну а в наші дні поганой прикметой вважеться весілля на Трійцю.
  • Прикрашаючи дім зеленню на Трійцю, варто обирати березові гілки, полын, м’яту, аїр та інші. Неможна святити в церкві і залишати вдома гілки вербы та листя осики


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Метки:
трійця
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты