Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="274225"]
Все буде УКРАЇНА!, Досуг

День української вишиванки: 7 цікавих фактів

0
Вишиванка вже не перший рік у тренді. Українці оцінили зручність, універсальність та красу одягу із традиційним українським візер�

Вишиванка вже не перший рік у тренді. Українці оцінили зручність, універсальність та красу одягу із традиційним українським візерунком. Сьогодні вона має ще більше значення, оскільки представляє незламний, сильний та вольовий народ, який дає відсіч жорстокому ворогу — росії, яка вкотре намагається знищити українську націю.

День української вишиванки: 7 цікавих фактів

Джерело: Freepik

У 2023 році ми відзначаємо День української вишиванки 18 травня. На честь свята редакція MR.UA зібрала 7 яскравих та цікавих фактів про традиційний одяг українців!

Факт №1

Чому про везунчиків кажуть: «Народився в сорочці»? Наші пращури вважали, що сорочка як би «закриває» людину з усіх боків, а візерунок на ній захищає її від негативної енергії. Тому сорочкою називали не лише одяг, а й навколоплідний міхур, у якому малюк перебуває під час вагітності. А якщо під час пологів міхур не розривався, і дитина з’являлася в ньому на світ, то за забобонними уявленнями це обіцяло йому в житті щастя та везіння.

Факт №2

Кожен район України має свої традиції вишивки. Наприклад, на Закарпатті поширені геометричні малюнки, на Волині – максимально стилізовані казкові рослинні мотиви, а на Київщині – реалістичні рослинні візерунки. Мереживо та ажурні візерунки характерні для Хмельницької області.


День української вишиванки дата 2022

Джерело: [email protected]

Факт №3

У традиційній українській вишиванці колірна палітра є максимально лаконічною. В основному використовуються 1-2 кольори. Найбільш поширені – червоний та чорний. Також широке застосування одержав синій. Рідше використовуються помаранчевий, зелений та жовтий, ще рідше – срібний та золотий. На Полтавщині та в деяких районах Чернігівщини носили однобарвні вишиванки, де полотно та візерунок були одного кольору, переважно використовувався білий на білому.

Основна тенденція: палітра кольорів розширюється з півночі на південь. Найпоширеніші кольори тканини — білий, а також колір «небіленого полотна» (сірий або кремовий відтінок). А ось чорний колір вишиванки традиційно вважався кольором смутку та скорботи. Однак у деяких регіонах України сорочку чорного кольору носили літні чоловіки.

Факт №4

На вишивці кожен колір, як і самий візерунок, має своє значення. Червоний («Червоне – то любов!») часто присутній на весільному одязі. Білий символізує безневинність, чисті почуття. Жовтий – радість, синій – воду, спокій, жіночий початок. А ось вишневий і коричневий вважалися важкими, їх використовували дуже мало, для невеликих акцентів.

День української вишиванки цікаві факти

Джерело: [email protected]

Факт №5

Що стосується дітей, то раніше до семи малюки носили сорочки без вишивки. Коли ставали старшими, міняли сорочку на вишиванку з квітковим візерунком, найпопулярніший дитячий оберіг – зірчасті мотиви. Дівчаткам прийнято було шити вишиванки із блакитної/синьої тканини.

Зараз багато дітей ходять у вишиванках до школи, а також на різні свята та урочистості. Також часто можна зустріти на хустках та одязі імена, зашифровані у вишивку.

Факт №6

На сьогоднішній день багато дизайнерів використовують українські візерунки для вишиванок у своїх колекціях. Вишиванка чудово виглядає і в сучасному костюмі, і з джинсами. Дизайнери доводять, що вишиванка – чудовий вибір і для офісу, і для прогулянки. Наряду із народним колоритом – це не тільки вишита сорочка чи сукня. Відмінний акцент у костюмі – пояс із національним мотивом.

Сучасна українська вишиванка

Джерело: [email protected]

Факт №7

Сьогодні національні орнаменти вишиванки простежуються не лише у чоловічому та жіночому гардеробі, а й у предметах декору та навіть в інтер’єрному дизайні. Плитка з таким орнаментом – маст хев, а чохол для мобільного з вишивкою – чудова ідея для подарунка з душею!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты