Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="267004"]
Материалы на украинском языке

Як швидко заснути, якщо ви прокинулися посеред ночі

0
На раптове пробудження серед ночі впливає безліч факторів: як проблеми зі здоров'ям, так і просто шум за вікном. У будь-якому випадк�

На раптове пробудження серед ночі впливає безліч факторів: як проблеми зі здоров’ям, так і просто шум за вікном. У будь-якому випадку заснути треба, адже завтра рано вставати. Як же це зробити? Дізнайтеся рекомендації лікарів.

Як швидко заснути, якщо ви прокинулися посеред ночі

Джерело: freepik

Буває, ми прокидаємося посеред ночі й більше не можемо заснути. Звичайно, можна порахувати овечок, попити теплого молока або включити розслаблюючу музику — у кожного свій метод. Однак лікарі пропонують більш ефективні способи для міцного і корисного сну!

1. Не дивіться на годинник

Психіатр і експерт зі сну Бхану Колла зазначає, що постійне стеження за часом викликає стимуляцію мозку і тим самим перешкоджає засинанню. Дуже часто люди рахують кількість часу, який залишився до дзвінка будильника. Так робити не варто, переконує лікар. Він радить не думати про те, як скоро настане ранок. Замість цього постарайтеся розслабитися і зосередитися на бажанні відпочити.

2. Не користуйтеся гаджетами

Ви швидше заснете, якщо не будете дивитися у смартфон. Не потрібно перевіряти соцмережі, якщо ви не можете заснути. За даними досліджень, гаджети є факторами стресу. Яскраве випромінювання екранів ще сильніше пробуджує, а потік інформації з Інтернету активізує мозок. Можна попрощатися зі сном до самого ранку, якщо почати «залипати» в телефоні.


Як швидко заснути, якщо ви прокинулися посеред ночі

Джерело: freepik

3. Дотримуйтесь правила 20 хвилин

Фахівці рекомендують для наближення сну скористатися правилом 20 хвилин. Якщо ви не можете заснути протягом цього часу, займіться чимось монотонним та розслаблюючим. Наприклад, можна почитати нудну для себе книгу або включити нецікавий вам подкаст. Як тільки нахлине сонливість, вирушайте в ліжко.

4. Зробіть дихальну гімнастику

Одним з факторів порушення сну вважається неправильне дихання, особливо якщо причиною пробудження виявився страшний сон. При таких обставинах у людини зазвичай частішає серцебиття і збивається ритм дихання. Тому, щоб знову заснути, потрібно нормалізувати стан. Лікар з університету Південної Каліфорнії Радж Дасгупта рекомендує використовувати таку техніку:

  • Ляжте на спину, складіть руки на животі та зробіть глибокий вдих.
  • Дихайте глибоко, роблячи вдих через рот, а видих носом.

Бажаємо міцних снів!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты