Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="250031"]
Материалы на украинском языке

Як ляльки виховують дівчаток: обираємо правильну іграшку за віком

Old date:
Current date: 2022.08.16
New date: 2020.07.17
0
В усі часи дівчатка любили грати в ляльки, але з розвитком суспільства і технологій, змінився не тільки зовнішній вигляд ляльок, а і

В усі часи дівчатка любили грати в ляльки, але з розвитком суспільства і технологій, змінився не тільки зовнішній вигляд ляльок, а і їх вплив на дітей. Ляльки дають дитині простір для фантазії, вчать взаємодіяти у грі, піклуватися про когось і готують до майбутнього материнства.

обираємо правильну іграшку за віком
На сьогодні існує тисячі видів найрізноманітніших ляльок: пластмасових, тканинних, музичних і навіть паперових, для яких можна вирізати новий одяг.

Трохи історії

Всім батькам потрібно розуміти, що вибір ляльки для доньки дуже важливий, бо він може вплинути на самоідентифікацію в майбутньому і формування ставлення до життя в цілому.


Наприклад, в середині минулого століття були дуже популярні порцелянові ляльки-принцеси в красивих ошатних сукнях, з бантами і капелюшками. Часто мами навіть не дозволяли дітям повноцінно з ними грати, оскільки вони були крихкими та дорогими. Ці ляльки виставлялися на поличку і ними дозволялося милуватися та іноді брати в руки.

Порцелянові ляльки уособлювали шик, величність і красу, якої так не вистачало людям в їх повсякденному житті. Тільки ось реаліям життя і навичкам, які могли б стати в пригоді дівчинці в майбутньому, вони не вчили. Вони задовольняли естетичний голод і прищеплювали здоровий погляд на жіночу красу.


 ляльки для дівчаток за віком

Джерело: Shutterstock

Величезним проривом в індустрії іграшок для дівчаток стала поява ляльок з ідеальною фігурою та красивим обличчям, коли виробники вирішили змінити погляд на традиційну ляльку. У той період практично не було дівчинки, яка б не мріяла отримати такий подарунок.
Імідж таких ляльок був абсолютно змінений. Вони не втілювали в собі ідею материнства, а стали символом красивої емансипованої жінки, яка стежить за собою, має свій великий будинок і красивого хлопця. За такою лялькою не потрібно доглядати, годувати та укладати спати, це зовсім інший тип іграшки, яка навчала дитину відповідного відношення до життя.

Через 5 років після появи іграшкових красунь психологи вже стали бити тривогу: дівчатка, які грають з такими ляльками, зациклені тільки на дозвільному житті, новому одязі та красивих аксесуарах, забувши про материнський початок. Пізніше почали з’являтися всілякі доповнення до стилю життя: поні, кабріолет, а також нові види одягу, які підходили тільки цим лялькам.

 ляльки для дівчаток за віком

Джерело: Shutterstock

А ще згодом з’явилися цілі набори: вагітні ляльки, ляльки-матусі та татусі з малюками, з якими в комплекті йде безліч аксесуарів по догляду за дитиною (коляска, ліжечко, іграшки). Виробники спробували нівелювати минулі помилки й тепер випускають набори, де ці модні ляльки виступають в ролі матерів або нянь для дітей.


Дочки-матері

Але все-таки найкращими та придатними для ігор в дочки-матері є пупси й лялечки. Сьогоднішні ляльки та пупси інтерактивні, рухливі. Їх вміння вражають дитячу уяву. Милі пупси можуть крокувати, сміятися, ходити в туалет, плакати, реагувати на дотики. Такі іграшки — ідеальне рішення для сюжетно-рольових дитячих ігор, під час яких діти вчаться спілкуватися одне з одним, покращують свої комунікативні навички. Дівчинка, якій пощастило стати володаркою м’якого інтерактивного пупса, буде із задоволенням доглядати за ним, а інтерес до іграшки не пропаде довго.

Добрі та функціональні лялечки й пупси, вироблені компанією Lotus Onda (Лотус Онда), не залишать байдужою жодну маленьку дівчинку, яка відчуває необхідність в турботі про нехай і іграшкову, але доньку. Тепер і українські батьки мають можливість придбати продукцію ТМ Lotus Onda (Лотус Онда), яка за кілька років продуктивної та вельми успішної роботи, змогла вийти в лідери продажів високоякісних ляльок для дітей.

 ляльки для дівчаток за віком


 

Яку ляльку вибрати для дитини?

У цьому питанні, перш за все, потрібно враховувати вік дитини.

ЛЯЛЬКИ ДЛЯ НЕМОВЛЯТ З дитинства малюку знадобиться м’яка лялечка, яку можна гризти, смикати, кидати. В її особі дитина впізнає людський образ та завжди буде готова відповісти їй посмішкою і радісним пожвавленням.


ЛЯЛЬКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ВІД 1 ДО 3 РОКІВ З одного рочку потрібна лялька-пупс. Граючи з нею, малюк наслідує маму: годує, купає, укладає спати. Чим більш детально він відчуває себе самого (через спілкування з іграшкою), тим активніше розвивається, тому на цьому етапі лялька необхідна як дівчинці, так і хлопчику.

ЛЯЛЬКИ ДЛЯ СЮЖЕТНИХ ІГОР У 3-5 РОКІВ З трьох років лялька стає персонажем для організації сюжетно-рольової гри. В процесі гри дитина створює свій світ, творить, розвиває фантазію і мову. Важливо, щоб ляльки при цьому були з нейтральним виразом обличчя — це дозволяє дитині самостійно домалювати образ. Ляльки ж із застиглою яскравою емоцією гальмують дитячу фантазію, не залишаючи простору для уяви.

 ляльки для дівчаток за віком

З п’яти років сюжетні ігри стають більш розгорнутими, набувають широкий соціальний контекст: діти грають в лікарню, магазин, школу. А значить, і персонажів для дії знадобиться більше. Бажано завести кілька ляльок з аксесуарами (одягом, предметами побуту, інтер’єром і т.п.).

ЛЯЛЬКИ ДЛЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРОК В 6-7 років у дівчаток зростає потреба проявляти свої материнські почуття (ця тенденція особливо сильна, якщо у дитини з’явилися братик або сестричка), і допомогти в цьому може лялька-немовля. Її можна сповивати та катати в колясці.

Школярки теж грають в ляльки! Але роль їх вже інша: з об’єкта турботи та догляду вони перетворюються в образ дорослої дівчини, стають компаньйонкою. Може бути, перші пальто і штани, зшиті дівчинкою для ляльки, стануть початком майбутньої кар’єри дизайнера. А можливо, завдяки ляльці дівчинка-підліток може відіграти шкільні образи або навіть психологічні травми, програти складні ситуації. Так що з розумінням поставтеся до того, що і в 10-11 років донька усамітнюється з лялькою. Це скоріше добре, ніж погано, тому не робіть через це зауваження дитині.

 ляльки для дівчаток за віком

Дорогі матусі, вибір ляльки для дівчинки завжди залишається за вами, але пам’ятайте, що будь-яка лялька виховує щось у вашій доньці й може вплинути на формування дитини як особистості.


Щоб ігри були цікавішими, в колекції дитячої продукції торгової марки Lotus Onda (Лотус Онда) є необхідні аксесуари для ляльок і пупсів: лялькові ліжечка, горщики, меблі, одяг, гойдалки, сумочки та багато іншого. При цьому немає приводу для хвилювання за здоров’я малюка, бо всі іграшки даної торгової марки виконані з гіпоалергенного пластику, який не містить токсичних елементів. Одяг, в який одягнені ляльки, пошитий з якісних тканин, які приємні на дотик і радують своєю ніжною кольоровою гамою, шви виконані технологічно правильно й акуратно.


Ознайомитися із широким асортиментом ляльок Lotus Onda (Лотус Онда) можна в мережі магазинів БІ, Антошка, Міккі.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x