Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="259740"]
Материалы на украинском языке

Як COVID-19 впливає на психіку: що кажуть ті, хто перехворів, та лікарі

Old date:
Current date: 2022.06.28
New date: 2020.12.10
0
Кількість перехворілих на COVID-19 стає все більше, так само як і інформації про ковід та його наслідки. Зібрали думки тих, хто перехвор

Кількість перехворілих на COVID-19 стає все більше, так само як і інформації про ковід та його наслідки. Зібрали думки тих, хто перехворів, та лікарів про те, як коронавірус впливає на психіку, і ділимося з вами.

как ковид влияет на психику фото

Джерело: Freepik

Як ковід впливає на психіку: розповіді перехворілих

Практично у кожного з нас сьогодні в оточенні є люди, які перехворіли на COVID—19. У всіх захворювання протікає по—різному, але погіршення психічного стану відзначає багато хто. У деяких хворих до слабкості і занепаду сил додається апатія і стресовий розлад, когось мучать думки про сенс життя та його марність, у когсь починаються панічні атаки, причому вже після одужання, у багатьох відсутня концентрація.
Найчастіше люди відчувають тривогу, безсоння, депресивні стани, безпорадність, складності з адаптацією, нав’язливий страх за близьких та за власне майбутнє. Деяких людей в час хвороби відвідують думки про суїцид, і, на жаль, випадки суїциду безпосередньо під час лікування від ковіду в Україні вже мали місце.

За даними одного з американських досліджень, у кожної 17-ї людини, яка перехворіла на COVID-19, може бути діагностована тривога, депресія або безсоння. Причому, згідно з останніми дослідженнями, цей показник удвічі більше, ніж при інших хворобах.


Як ковід впливає на психіку: думки лікарів

Лікарі вважають, що ковід безумовно впливає на психіку. Але чи спричинені психологічні наслідки після одужання самим вірусом або це стресова реакція психіки на саму хворобу і лікування — поки неясно. Ковід може стати причиною посттравматичного стресового розладу, який нерідко виникає у людей, які пережили небезпечну для життя ситуацію або серйозну хворобу.

Що стосується думок про смерть, то медики поки не схильні пов’язувати ковід з ростом числа суїцидів. Є дані, що під час будь-яких епідемій число самогубств зростає, але це пов’язано не з конкретним вірусом, а з депресіями, кількість яких зростає, і стосується людей, які вже мають серйозні психічні розлади.


влияние ковида на мозг и психику

Джерело: Freepik

На думку психіатрів, пригніченість, яку відчувають зараз багато людей, в тому числі ті, хто не перехворів ковідом, це нормальний стан. Причин достатньо: побоювання за здоров’я близьких, відсутність звичних розваг, тривала самоізоляція, почуття безпорадності. З початком другої хвилі коронавируса кількість звернень по психологічну допомогу істотно зросла, кажуть експерти.


Жінки часто скаржаться на плаксивість, тривожність, безсоння. Чоловіки — на суїцидальні думки. Додає стресу то, що на вулиці холодно, особливо не погуляєш, не розвієшся. Лікарі попереджають: якщо у вас або ваших близьких, які перехворіли на ковід, апатія, пригніченість і перепади настрою тривають більше двох тижнів, потрібно звернутися за консультацією до фахівця — психіатра або психолога.


ДжерелоМнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x