Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="256140"]
Материалы на украинском языке

Пустіть в реанімацію: кампанія для батьків, чиї діти перебувають у лікарнях

Old date:
Current date: 2022.06.28
New date: 2020.10.15
0
Досі мало хто знає про право бути поруч з дитиною в реанімації, якщо таке станеться. Згідно дослідження InfoSapiens, 45% українців не знают

Досі мало хто знає про право бути поруч з дитиною в реанімації, якщо таке станеться. Згідно дослідження InfoSapiens, 45% українців не знають про своє право на доступ до реанімації.

#пустітьвреанімацію: кампанія для батьків, чиї діти перебувають у лікарнях
Водночас кожного п’ятого не допустили до реанімаційного відділення. Варто тільки згадати випадок в реанімації Охматдиту цього літа. Тоді чотирьохрічний хлопчик Олексій помер на самоті, бо до нього не допускали маму.

ГО «Горизонталі» створила спеціальну брошуру «З дитиною в реанімації: що важливо знати», мета якої – допомогти батькам дізнатись, що у них є законне право на доступ у реанімацію та дати поради, як поводитись у відділенні та правильно комунікувати з лікарями. Брошуру можна скачати безкоштовно на сайті проекту.


Ініціаторка кампанії #пустітьвреанімацію та засновниця ГО “Горизонталі  Анастасія Леухіна також пережила смерть своєї дитини за дверима відділення.

Мама і дитина

Джерело: freepik

Нагадаємо, влітку в реанімації «Охматдиту» помер чотирирічний хлопчик, до якого через карантин не пустили матір. У маленького пацієнта був діагноз лейкемія. Через погіршення стану його перевели до реанімації, а коли йому залишилося жити недовго, адміністрація не пустила рідну мати попрощатися с з дитиною. Через карантин у лікарні були встановлені години відвідування реанімації. В результаті жінці дозволяли заходити тільки двічі на день і лише по годині.


Щоб не допускати подібних ситуацій у майбутньому, батьки мають пам’ятати: за Наказом №592 від 15.06.2016 Міністерства охорони здоров’я України у них є законне право на доступ у реанімацію. Якщо лікарі порушують постанову, забороняючи побачити дитину, рекомендується не конфліктувати, а привести до уваги закон. В іншому випадку можна діяти за наступною схемою, яку радять на сайті reanimation.in.ua


  1. У разі категоричної відмови зверніться до головного лікаря з письмовою заявою, зареєструвавши її у секретаря. Головний лікар має відреагувати на вашу заяву протягом 24 годин з моменту її реєстрації за умови, що він перебуває на робочому місці. За відсутності головного лікаря звертайтесь до виконувача його обов’язків.
  2. Якщо головний лікар теж відмовив, зверніться із письмовою скаргою (електронною або звичайною поштою) до департаменту (управління) охорони здоров’я регіональної адміністрації, вказавши місто, назву лікарні та прізвище головного лікаря.
  3. Додатково до них можна звернутися за телефоном. Необхідну контактну інформацію можна знайти на сайті обласної або міської ради або на сайті МОЗ України, зазначеному нижче.
  4. У вихідні та святкові дні гарячі лінії не працюють, керівництва лікарні немає на роботі. Якщо черговий лікар не пускає до відділення, ви маєте право викликати поліцію, щоб скласти протокол.

Бережіть себе та відстоюйте власні права!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x