Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="276501"]
Материалы на украинском языке

Проти насильства: відкриття кризової кімнати в Чернігові 

Old date:
Current date: 2023.01.28
New date: 2022.12.05
0
Напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у Чернігові розпочала роботу кризова кімната для постр

Напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у Чернігові розпочала роботу кризова кімната для постраждалих від домашнього та/або гендерно зумовленого насильства. Центр відкрито за фінансової підтримки косметичного бренду Avon разом з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення.

Кризова кімната  це безпечне місце для цілодобового перебування, де постраждалі від домашнього та/або гендерно зумовленого насильства можуть дістати прихисток від кривдників на період від 10 до 20 днів, а також отримати первинну психологічну допомогу. У центрі одночасно можуть перебувати до 10 осіб.

Кризова кімната відповідає санітарно-гігієнічним нормам і має все потрібне для тимчасового проживання: кухню, ванну, спальні, набори постільної білизни, рушників, гігієнічних засобів. Помешкання також пристосоване для осіб з інвалідністю та жінок з дітьми. 


«Нині проблема домашнього насильства надзвичайно актуальна для Чернігівщини, як і для будь-якого регіону нашої держави. Підтримкою постраждалих досі опікувався створений обласною адміністрацією Чернігівський обласний центр соціально-психологічної допомоги. Тепер завдяки нашим партнерам ми маємо можливість вийти на якісно новий рівень надання такої допомоги всім жителям області. Започаткування в межах діяльності цього центру нової служби, кризової кімнати, — це ще один вагомий крок на шляху розбудови механізму комплексної допомоги постраждалим від насильства в нашому регіоні», — коментує В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської обласної військової адміністрації.

Проблема насильства стосовно жінок широко поширена у світі та в Україні. Причинами, чому постраждалі далі терплять домашнє насильство, є відсутність місця, куди можна піти, переконання, що не можна руйнувати сім’ю, та фінансові питання. Кризові кімнати — це саме ті місця, де постраждалі від насильства можуть дістати кваліфіковану допомогу й обдумати своє майбутнє. Адресу кімнати в Чернігові не розголошують з метою безпеки. Щоб скористатися її послугами, постраждалі мають звернутися до поліції або соціальних служб, після чого їм одразу допоможуть.

«Завдяки співпраці Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та AVON більше жінок в Україні зможуть дістати якісну допомогу й підтримку, зокрема безпечне місце перебування, психологічну допомогу, захист для себе та близьких. UNFPA та AVON об’єднали зусилля для досягнення нашої спільної місії — викорінення насильства щодо жінок і дівчат у будь-якій його формі: фізичній, психологічній, сексуальній чи економічній»,  Хайме Надаль, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Проєкт кризової кімнати в Чернігові реалізували Чернігівська обласна військова адміністрація, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA), благодійний фонд «Ініціатива» за фінансової підтримки компанії Avon і за сприяння Міністерства соціальної політики України.

«Добробут українок залишається одним із пріоритетних напрямків для Avon. Я пишаюся нашим давнім зобов’язанням виступати проти насильства за гендерною ознакою. Ми не зупиняємося на цьому: наступного року плануємо розширювати нашу співпрацю з UNFPA, щоб надати ще більше підтримки постраждалим від насильства. Ви не самотні: ми робимо допомогу доступною», — зазначає Володимир Нефедов, генеральний директор Avon в Україні та Грузії.

________________________________________________________________________________________________

Довідково:

Благодійна програма Avon «Місія проти домашнього насильства» існує в Україні вже 13 років і спрямована на те, щоб захистити жінок і дівчат, які постраждали від насильства, та попередити тих, хто у групі ризику. Компанія систематично порушує тему домашнього насильства — проводить інформаційні кампанії, залучає лідерів думок і медіа. Через війну в Україні компанія наразі змінила вектор благодійної програми та збирає гроші на допомогу жінкам, які постраждали від фізичного чи сексуального насильства через воєнні дії.

У листопаді 2019 року партнером компанії став UNFPA — Фонд ООН у галузі народонаселення, що працює у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. За цей час Avon передав Фонду допомогу — продукцію загальною сумою понад 10 мільйонів гривень — і виділив кошти на відкриття кризової кімнати для жінок у Чернігові.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты