Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="278781"]
Материалы на украинском языке

Пробіотики: головне про користь та побічні дії

0
Пробіотичні засоби активно застосовують для підтримки мікрофлори кишківника. Саме у кишківнику виконуються важливі завдання у за

Пробіотичні засоби активно застосовують для підтримки мікрофлори кишківника. Саме у кишківнику виконуються важливі завдання у забезпеченні його нормальної роботи. Особливо актуальне використання пробіотиків при діареї, яка виникає через різні причини (бактеріальні інфекції, вірусну колонізацію, антибіотикотерапію, тривале ентеральне харчування або на фоні стресу).

Пробіотики — це мікроорганізми, які можуть знаходитись в нормі на стінках кишківника або створюють такі умови, при яких ріст патогенних мікробів гальмується. До останньої групи препаратів належить Ентерол®, який не лише має антимікробну дію, але й додатково:

  • покращує ферментативні реакції в кишківнику;
  • підсилює неспецифічний імунітет;
  • зменшує секрецію рідини та мікроелементів;
  • проявляє антитоксичну дію.

Якщо застосовувати пробіотик Ентерол згідно з показаннями й рекомендаціями лікаря, можна позбутись розладу кишківника за декілька днів. При цьому засіб може використовуватись як дорослими, так і дітьми усіх вікових груп.


Можливі побічні дії

При застосуванні пробіотиків найбільш ймовірне виникнення незначного здуття живота, бурчання в кишківнику, реакції у вигляді більш рідких випорожнень або навпаки, можуть з’являтися закрепи. Зазвичай все швидко нормалізується, оскільки організм звикає до дії нового засобу.

Іноді побічна реакція спостерігається протягом тижня та більше. В таких випадках потрібно звернутись до лікаря, який за необхідності відкоригує дозу або скасує прийом препарату.

До серйозних побічних реакцій належать посилення діареї, поява болю чи спазмів в животі, висипів на шкірі, порушення дихання. Також може турбувати запаморочення, набряк обличчя. Про такі побічні реакції слід негайно сповістити лікаря.

Що потрібно робити, щоб знизити ризик виникнення побічних ефектів?

В першу чергу — проконсультуватись з лікарем, а після призначення препарату — ознайомитись з інструкцією. Найчастіше в ній все детально описано, коли та як потрібно застосовувати засіб. Додатково варто звернути увагу на наступні моменти:

  1. Пробіотики краще приймати натщесерце, тоді вони швидше проходять через шлунок та попадають в кишківник.
  2. Другий можливий варіант застосування пробіотиків — через кілька годин після їди, тоді також корисні мікроорганізми не гинуть в шлунковому соку, а попадають у потрібні відділи травної системи.
  3. Послідовне використання пробіотиків — ще один нюанс лікування з їх допомогою, оскільки нерегулярне приймання ліків не дасть потрібного ефекту, а може навіть нашкодити.

Отже, пробіотики доцільно застосовувати при різних видах діареї, особливо ті пробіотичні препарати, які містять культури дріжджі чи бактерії із клінічно визначеним штамом — тобто застосовуються із лікувальною метою. Вони підтримують мікрофлору кишківника, але для цього їм потрібно потрапити на потрібне місце у ще в життєздатній формі, тому приймати пробіотики слід згідно з інструкцією та лікарськими рекомендаціями.

Якщо все правильно виконувати й приймати пробіотики регулярно, то вдасться зменшити ризик виникнення побічних реакцій та покращити загальну ефективність лікувального засобу.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты