Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="262250"]
Материалы на украинском языке

Народження дитини: сума витрат під час вагітності та першого року життя

Old date:
Current date: 2022.05.22
New date: 2021.02.12
0
За даними ООН на червень 2019 року на одну жінку в світі в середньому припадає 2,5 дитини. І хоч з 90-х рр XX століття спостерігається с

За даними ООН на червень 2019 року на одну жінку в світі в середньому припадає 2,5 дитини. І хоч з 90-х рр XX століття спостерігається спад темпів зростання населення Землі, чисельність людей продовжує збільшуватися.

Джерело: instagram @elenanechaeva.birthinlight

Ні для кого не секрет, що поява новонародженого розширює статтю сімейних витрат. Крім регулярних витрат на харчування, одяг, підгузки не уникнути великих покупок — дитяче ліжечко, пеленальний столик, коляска та ін.
Аналітики Picodi.com підрахували, скільки можуть скласти витрати, пов’язані з появою дитини: набір одягу під час вагітності, сумка в пологовий будинок, оснащення будинку при підготовці до появи новонародженого і його утримання протягом першого року життя.

Дорогі діти

Весь список покупок ми поділили на 7 категорій. Деякі позиції віднесли до розширеного списку, тому що вони не є предметами першої необхідності.


Vytraty pid chas vahitnosti ta pershoho roku zhyttya dytyny

Під час вагітності майбутній мамі потрібно додати у свій гардероб або спеціальний одяг з вставками, які тягнуться або просто речі більшого розміру. Базовий набір такого одягу може коштувати 14 800 ₴. У розширений набір вартістю 28 100 ₴ ми включили гаджети, які можуть знадобитися в процесі вагітності: подушка для сну, фетальний доплер, «розумні» ваги.


Сумка в пологовий будинок типу «стандарт» з усім необхідним для мами й дитини на час перебування в пологовому будинку обійдеться в 1100 гривень, а «Преміум» — в 1 600 гривень. Такі сумки можна сформувати самостійно, зібрати на замовлення або купити готові.

Оснащення будинку до появи нового члена сім’ї зажадає відчутних витрат. Ліжечко і її наповнення, пеленальний столик, стілець для годування, гойдалки-шезлонг і багато іншого — все це, в залежності від уподобань і можливостей, буде коштувати приблизно 14 800 або 28 100 грн.

Не набагато дешевше обійдеться транспорт для немовляти: коляска 2в1 і автокрісло можуть коштувати 16000 ₴. Якщо у вас особливі вимоги до коляски й ви хотіли б додати до засобів пересування слінг і ергорюкзак, тоді вартість зростає до 28 200 ₴.


Джерело: Shutterstock

Підгузки беруть на себе ¾ від вартості регулярних покупок (засобів гігієни). Цей винахід 50-х рр минулого століття полегшує не тільки життя молодих батьків, але і їх гаманці. Річний запас косметики, побутової хімії та підгузків, залежно від вибору та фінансових можливостей, коштуватиме 12 500 або 27 500 грн.

Протягом перших шести місяців життя немовляти ВООЗ рекомендує дотримуватися виключно грудного годування. Отже, введення прикорму починається з півроку. Попри це, саме витрати на харчування за шість місяців становлять 20-25% від усієї суми витрат: у 22 600 і 27 200 ₴ обійдеться дитяче харчування загальнодоступного і преміум-сегментів.

Купуючи одяг немовляті, батькам часто важко утриматися від придбання додаткової «милої кофтинки» і «солодких черевичків». І все ж при розумному підході можна обмежитися сумою 11 400 грн, або піддатися спокусі на 17 100 грн за рік.


Підсумовуючи всі покупки, пов’язані з вагітністю і першим роком життя дитини, можна сказати, що витрати на базовий набір складають 84 000 гривень, а на розширений — 138 300 гривень.

Хто може дозволити собі дитину?

Spivvisnoshennya vytrat na dytynu i serednih dohodiv

Згідно з даними Державної служби статистики України середньомісячна зарплата в березні 2020 р. становила 9 214,03 грн після сплати податків. Виходить, щоб окупити базовий набір, потрібно 9 зарплат середньостатистичного українця.


Для порівняння, в Німеччині співвідношення базового набору до середньої оплати праці дорівнює 1,2 зарплати, а в Польщі — 2,8 зарплати. У сусідній Білорусі інша ситуація: 8 середніх «чистих» заробітних плат.


Варто зазначити, що в Україні передбачено отримання грошової допомоги при народженні дитини. У 2020 році розмір допомоги становить 41 280 гривень, і вона виплачується поступово, поки дитині не виповниться 3 роки. За перший рік батьки отримають 20 640 грн — ця сума покриває четверту частину витрат на базовий набір. Також батькам належить одноразова натуральна допомога «пакет малюка» — набір необхідних новонародженому на перший час речей вартістю 5 000 гривень.


Джерело: shutterstock

Методологія

Наше дослідження ґрунтувалося на роздрібних цінах (низький і середній сегменти) великих інтернет-магазинів, доступних в Україні в травні 2020 року. Інформація про середню заробітну плату була взята з сайтів національних статистичних управлінь або відповідних міністерств. Список покупок для стандартного і розширеного наборів доступний за посиланням.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x