Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279160"]
Материалы на украинском языке

«Мистецтво — наша броня»: проєкт, що допоможе митцям-бійцям ЗСУ повернутися до творчості

0
Фестиваль Respublica запустив проєкт «Мистецтво — наша броня», аби допомогти митцям, що вступили до лав ЗСУ, повернутися до творчості. Г

Фестиваль Respublica запустив проєкт «Мистецтво — наша броня», аби допомогти митцям, що вступили до лав ЗСУ, повернутися до творчості. Головне завдання ініціативи — надати артистам ресурси й можливість для рестарту, зняття стресу і ПТСР та повернення до мистецького життя.

У межах проєкту для п’яти музикантів і гуртів, учасники яких стали на захист України, зняли 5 кліпів. Це Adm:t, Брем Стокер, Zapaska, Саша Буль та FarInHate. Зафільмували ті пісні, які вони створили під час або перед війною, однак не встигли ані записати, ані поширити.

Знімальною командою проєкту стали Yuzhane Production. «Мистецтво — наша броня» реалізують за підтримки Українського Культурного Фонду.


28 серпня вийшов кліп для гурту adm:t

Андрій Дмитренко — автор музики, текстів, голос і гітара гурту adm:t — з початку повномасштабного вторгнення служить в одній із частин Сил тероборони ЗСУ. Він уже проходив військову службу в 2015–2016 роках, тож питання про те, чим займатися після 24 лютого 2022 року, в Андрія не виникало. Наразі у складі військової частини Сил тероборони ЗСУ він виконує завдання в Донецькій області.

Попри те, що служба забирає багато часу, творці проєкту «Мистецтво — наша броня» змогли хоча б на певний час повернути adm:t до мистецької діяльності і зняли кліп на пісню гурту, написану вже під час війни.

30 серпня був презентований кліп для гурту Брем Стокер

Артем Мисько — музикант гурту Брем Стокер — до повномасштабної війни служив у головному управлінні Національної Гвардії України. Попри те, що він грав там у оркестрі, перш за все — був військовим. На початку великої війни Артем був повністю готовий дати опір ворогу й обороняв столицю.

Сьогодні музикант продовжує служити в Нацгвардії України. Творці проєкту «Мистецтво — наша броня» вирішили повернути Артема до мистецької діяльності та зняли кліп на пісню гурту Брем Стокер із його участю.

2 вересня вийшов кліп для гурту Zapaska

Павло Нечитайло — лідер гурту «Пропала Грамота» та учасник дуету Zapaska — один із тих, хто змінив інструменти на зброю і з перших днів великої війни вступив до лав Сил ТрО ЗСУ. Для нього проблема вибору не стояла.

Сьогодні артист за сімейними обставинами не продовжує службу в ЗСУ та починає повертатись до основної діяльності — археології та музики. Зокрема наразі Павло перебуває в турі Європою з гуртом Zapaska. Творці проєкту «Мистецтво — наша броня» дуже раді, що гурт повертається до творчості, тому захотіли зняти кліп на одну з його нових пісень.

5 вересня був презентований кліп для Саші Буля

Саша Буль — український музикант та письменник, чий голос лунав на багатьох європейських радіостанціях і який до великої війни об’їздив із гітарою безліч українських та європейських концертних майданчиків і фестивалів. Музикант приєднався до війська в перші дні березня, аби зі зброєю в руках боронити свою землю від російського окупанта.

«Я офіцер запасу. Свого часу закінчив військову кафедру. Коли почалося повномасштабне вторгнення, я організував життя своєї родини, узяв військовий квиток і пішов у військкомат. Певний час я служив в одному підрозділі, потім в іншому, зараз у третьому. Специфіка моєї діяльності відрізнялася. Найтриваліший час обіймав посаду заступника начальника штабу», — розповідає про свою службу музикант.

Поки Саша служить у війську та присвячує більшість часу обороні України, творці проєкту «Мистецтво — наша броня» хочуть нагадати про його основну діяльність і талант — музику.

7 вересня вийшло відео для гурту FarInHate

Один з учасників колективу наразі служить у ЗСУ. Він попросив не афішувати своє ім’я, однак поділився думками про службу.

«18 місяців служби. Уже здається, що іншого життя і не було. Початок війни сприйняв без великих емоцій, була лише ненависть та думки, де дістати зброю — усі магазини були закриті і придбати було майже неможливо. 23 лютого о третій ночі в небі стояв гул літаків, спати не міг — уже все зрозумів. О 6 ранку на телефоні було більше 12 пропущених дзвінків. Так я розумів, що війну розпочато», — розповідає музикант.

Артист щиро вірить у нашу перемогу, знає, що ми не лише вистоїмо та переможемо, а ще й будемо взірцем для інших країн, і закликає вірити в ЗСУ, наше керівництво та людей.

Творці ініціативи «Мистецтво — наша броня» так само не припиняють вірити в перемогу, працюючи над розвитком культури навіть під час війни. У межах проєкту вони відзняли кліп на трек гурту FarInHate, залучивши цього військового до зйомок.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты