Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="275222"]
Материалы на украинском языке

День Петра та Павла: що можна і що заборонено робити

0
2 липня православні християни відзначають велике свято – день апостолів Петра та Павла, яке у народі ще називають Петрів день. Церк

2 липня православні християни відзначають велике свято – день апостолів Петра та Павла, яке у народі ще називають Петрів день. Церковні заборони в цей літній день не надто суворі, але вірянам пам’ятати про них треба.

Джерело: instagram @pravoslavnoe_obozrenie

День Петра та Павла святом назвати складно – з погляду церкви це швидше день пам’яті. Відзначають його день щороку 12 липня, причому він завершує Петров піст, а за народними повір’ями, входить до літнього святкового циклу, до якого включені свята Аграфени Купальниці та Івана Купала.

Таким чином, релігійне значення свята – день пам’яті апостолів Петра та Павла, тісно переплітається з народними прикметами, звичаями та повір’ями.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ В ДЕНЬ ПЕТРА ТА ПАВЛА

 • Оскільки 12 липня віряни відзначають сумну дату страти двох апостолів, у цей день не рекомендується працювати, особливо виконувати важку фізичну роботу, тому що вона відвертаэ від спогадів та читання Євангелія.
 • Як у будь-яке церковне свято, у день Петра і Павла не можна лихословити, сперечатися, конфліктувати. А якщо ви у сварці з кимось із близьких, варто подумати про примирення – день пам’яті апостолів для цього підходить ідеально.
 • За народними повір’ями в Петрів день не можна й рукоділити – шити, в’язати, вишивати. З чим пов’язана ця заборона, сказати складно, проте наші предки намагалися її не порушувати.
 • У день Петра та Павла церква не проводить вінчання.
 • Хоча на Петрів день піст закінчується і обмеження на їжу знімають, церква не вітає велику кількість алкоголю.
 • 12 липня вважається «маківкою» років, після цього дня погода має налагодитись і настане справжнє літо. Проте, у Петрів день наші предки воліли не купатися у відкритих водоймах, оскільки вірили, що духи води прокидаються і можуть нашкодити купальникові.
День Петра та Павла: що можна і що заборонено робити

Джерело: Рixabay

ЩО МОЖНА І ПОТРІБНО РОБИТИ НА ПЕТРА ТА ПАВЛА

 • Оскільки в день свята не можна виконувати важку та брудну роботу, будинок прибирали та прикрашали напередодні, а також намагалися приготувати святковий обід.
 • Вранці потрібно стати на світанку і вмитися росою або джерельною водою. У наших міських умовах підійде холодна вода з крана. Після цього слід вирушити до церкви на богослужіння.
 • У Петрів день, як і на Івана Купала, дівчата плетуть вінки з польових квітів і ворожать на нареченого, на багатство та удачу.
 • Господині накривають багатий стіл, на якому обов’язково мають бути рибні страви, на згадку про Петра, який вважається покровителем рибалок. У наші дні таке застілля перетворюється на пікніки, на яких збираються рідні та друзі.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты