Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279276"]
Материалы на украинском языке

Безкоштовний доступ: 250 українських творів з літератури у аудіоформаті

0
Медіасервіс MEGOGO запускає у безкоштовний доступ проєкт «Укрліт», для якого озвучили понад 250 творів зі шкільної програми з українсь

Медіасервіс MEGOGO запускає у безкоштовний доступ проєкт «Укрліт», для якого озвучили понад 250 творів зі шкільної програми з української літератури (5-11 класи).​​ 

Проєкт реалізується медіасервісом MEGOGO та Міністерством освіти і науки України за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи Дія.Освіта.

Серед аудіотворів – Ліна Костенко «Крила», Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сімʼя», Михайло Коцюбинський «Тіні забутих предків», Микола Хвильовий «Я (Романтика)», Валерʼян Підмогильний «Місто» та інші. Загальний хронометраж — 108:05:46.


Формат аудіокниг розширить доступ до творів шкільної програми, а також відкриє новий патерн споживання контенту учнями та вчителями. Перелік творів сформований згідно з чинною Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури (рівень стандарту).

«Цьогоріч дистанційно навчатимуться приблизно 2,5 тисячі шкіл, майже 4 тисячі — у змішаному форматі. Ще кілька сотень тисяч дітей здобувають знання за кордоном, і для них освіта — це живий зв’язок з Україною. Крім того, є діти з інвалідністю і ті, кому аудіоформат просто зручніший. Ці озвучені твори створені, щоби нашим дітям було легше навчатися, легше розуміти інформацію та дозувати навантаження. А для дітей за кордоном це знак, що ми про них пам’ятаємо, піклуємося і чекаємо додому після війни», — сказав заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Деякі великі твори, такі як «Енеїда» Івана Котляревського, «Майстер корабля» Юрія Яновського, «Зачарована Десна» Олександра Довженка та інші пропонуються у форматі самарі (короткий переказ твору). 

«Ми в Мінцифрі вважаємо, що освіта є фундаментом розвитку людського капіталу. Створення сучасного українського освітнього контенту, цифрових та інклюзивних можливостей для вивчення літератури буде корисним не лише школярам, а й широкій аудиторії. За даними дослідження ABF Creative, 48% дітей відзначають, що прослуховування улюбленого аудіоконтенту робить їх щасливішими, а 63% батьків помітили покращення оцінок своїх дітей завдяки аудіоконтенту. «Укрліт» від MEGOGO — це проєкт, який може закохати в українську літературу й показати, що її вивчати зручно й цікаво», — зазначає Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

У планах MEGOGO додавати повні версії та уривки творів, а також актуалізовувати та доповнювати новими, що з’являтимуться в програмі.

 

«Ми в MEGOGO пишаємося тим, що можемо зробити ще один внесок у розвиток української культури та освіти, бо саме вони є основою майбутнього нації. Сьогодні паперові книжки конкурують за увагу читачів з безліччю цифрових розваг. І часто програють, бо одним зручніше читати, а іншим – дивитися та слухати. Віримо, що завдяки український літературі в аудіоформаті тисячі дітей і дорослих в Україні та поза її межами послухають Франка та Шевченка і відчують, якою крутою є українська література», коментує СЕО та засновник MEGOGO Володимир Боровик.

 

Серед професійних акторів озвучування до проєкту долучилися Павло Буковський, Олександра Кравченко, Артем Каюн, Тетяна Каюн, Володимир Гурін, Людмила Чіркова, Роман Куліш, Вероніка Хникіна. Зірковими дикторами стали Володимир Дантес, Олександр Педан, Roxolana, alyona alyona, Антоніо Лукіч, Григорій Бакланов, Анна Кошмал, Тімур Мірошниченко, Ната Жижченко (лідерка гурту ONUKA).

Унікальний джингл для проєкту створила студія музичного виробництва Anima Sound Design. Найпопулярніші короткі твори супроводжуються саунддизайном. Айдентику розробив арт-директор медіасервісу MEGOGO та дизайн-директор Spiilka design büro Володимир Смирнов. Над обкладинками працює ілюстраторка — Анне Е. Санчес.

Послухати «Укрліт» можна безкоштовно у мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо» на смартфонах чи планшетах на базі iOS та Android, а також в автомобілях з аудіосистемами Android Auto та Apple CarPlay.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты