Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="220524"]
Материалы на украинском языке
  • Скидки только для наших читателей
  • Скидки только для наших читателей

6 хибних думок про рак грудей, про які пора забути

Old date:
Current date: 2021.04.19
New date: 2019.07.31
0
Чим небезпечніше і складніше проблема, тим більше міфів і помилок її оточують. Рак грудей одна з найпоширеніших форм жіночої онкол

Чим небезпечніше і складніше проблема, тим більше міфів і помилок її оточують. Рак грудей одна з найпоширеніших форм жіночої онкології, але більшість знають про нього занадто мало і від незнання вірять чуткам.

Рак грудей мамографія

Джерело: Instagram @sunmedexpert

Оскільки, на жаль, від онкології ніхто не застрахований, дуже важливо розуміти — саме рак грудей з великою часткою ймовірності можна перемогти, особливо, якщо виявити проблему на ранній стадії і пройти правильно підібране лікування. При цьому, деякі міфи про причини захворювання, діагностику та лікуванні можуть завдати непоправної шкоди.

МІФ 1. МАМОГРАФІЯ ЗБІЛЬШУЄ РИЗИК РАКУ

Під час мамографії дійсно ви отримуєте певну дозу рентгенівського опромінення, однак вона значно менша, ніж, наприклад, при флюорографії. Така незначна кількість рентгенівських променів, на думку медиків, жодним чином не може вплинути на збільшення ймовірності раку. Крім того, існують альтернативні методи скринінгу, такі як МРТ (магнітно-резонансна томографія) і УЗД, але вони можуть бути застосовані не завжди.

МІФ 2. ГОЛОВНИЙ ФАКТОР РИЗИКУ — ПОГАНА СПАДКОВІСТЬ

Це не зовсім міф, але не все так однозначно. Дійсно, схильність до мутації генів BRCA може передаватися у спадок, але тільки по жіночій лінії і не завжди. Для того щоб дізнатися, чи є у вас генетична схильність, варто пройти скринінгове обстеження. Вища ймовірність успадкування, якщо хворіли дві і більше родички, наприклад, мама і сестри, причому тільки в разі, якщо хвороба почалася до настання менопаузи. Якщо рак грудей був у бабусі або тітки після настання менопаузи, ризик успадкування менше 1%.

Рак грудей мамографія

Джерело: Fotolia

МІФ 3. БЮСТГАЛЬТЕР З КІСТОЧКАМИ МОЖЕ СПРОВОКУВАТИ РАК

Поширене переконання, що кісточки бюстгальтера можуть привести до накопичення токсичних речовин і механічного впливу, що може привести до скорочення лімфатичного дренажу і спричинити за собою розвиток раку. Ці припущення були спростовані в ході наукових досліджень — ніякий одяг не має нічого спільного з раком молочної залози.

МІФ 4. САМООБСТЕЖЕННЯ МОЖЕ ЗАМІНИТИ ОБСТЕЖЕННЯ У ЛІКАРЯ

Регулярно оглядаючи і обмацуючи грудні залози дійсно можна помітити деякі зміни, які далеко не завжди є ознаками саме онкології. Але гірше інше — якщо ви ніяких змін не виявляєте, або просто не помічаєте, в повній впевненості, що все в порядку не звертаєтеся до лікаря. А ось це вже може бути небезпечним, оскільки зовнішні ознаки раку можуть проявитися на ранній стадії, а коли хвороба вже прогресує. Таким чином, медики не рекомендують замінювати мамогарфію виключно самообстеженням.

МІФ 5. ГОРМОНАЛЬНІ КОНТРАЦЕПТИВИ РІЗКО ЗБІЛЬШУЮТЬ РИЗИК ЗАХВОРІТИ НА РАК ГРУДЕЙ

Це не зовсім міф, правда, дані значно застаріли. Дійсно, оральні контрацептиви першого покоління трохи підвищували ризик раку не тільки грудей, але і інших органів репродуктивної системи жінки. Сучасні препарати містять значно меншу кількість гормонів і лікарі запевняють, при дотриманні правил прийому вони абсолютно безпечні і не підвищують ризик раку грудей.

Рак грудей мамографія

 Джерело: Fotolia

МІФ 6. МОЖЕ ДОПОМОГТИ АЛЬТЕРНАТИВНА МЕДИЦИНА

Якщо діагноз «рак» вже поставили, забудьте про всілякі альтернативні методи лікування — ніяка сода, примочки з сечі молодого поросяти або травички не допоможуть зупинити безконтрольне розростання ракових клітин. Якщо рак виявлено на ранній стадії, можливо, ви зможете його перемогти консервативними методами, зараз існує чимало препаратів хіміотерапії, застосовують променеву терапію, все це методи доказової медицини. Але відкладаючи лікування на користь шарлатанів, ви ризикуєте не тільки здоров’ям, але і життям.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Статьи по теме:

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: