Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="276266"]
Здоровье и уход

Як зрозуміти, що немовля погано чує?

0
Від того, наскільки розвинений слух у дитини залежить розвиток мовлення в майбутньому. На що варто звернути увагу, щоб уникнути про

Від того, наскільки розвинений слух у дитини залежить розвиток мовлення в майбутньому. На що варто звернути увагу, щоб уникнути проблем?

Як зрозуміти, що немовля погано чує?

Джерело: instagram @newborn_happiness

Хоча звуки заглушаються амніотичною рідиною, ваша дитина чує ще перебуваючи в животику. Тому після народження, напевно, заспокоюється при звукаху рідних голосів. З кожним днем ​​протягом першого року життя слух дитини стає гострішим. Крім того, у цей період малюк вчиться розпізнавати, звідки виходять звуки. Це якщо все гаразд. А якщо ні? Як батькам зрозуміти, що немовля погано чує? Які симптоми та ознаки потрібно не прогаяти? Адже чим раніше ви помітите проблему зі слухом та почнете лікування, тим у дитини більше шансів чути.

ПРИЧИНИ ГЛУХОТИ

Більшість порушень слуху в дітей  є ​​генетичними. Іншими частими причинами втрати слуху є:

 • низька вага при народженні (менш ніж 3,3 кг);
 • краснуха чи цитомегаловірус під час вагітності;
 • на жаль, хронічні та недіагностовані інфекції вуха також призводять до поступової втрати слуху.

ВАЖЛИВІСТЬ РАННЬОЇ ДІАГНОСТИКИ

Порушення слуху один із найпоширеніших вроджених дефектів у світі. Помітили щось недобре – не затягуйте з візитом до лікаря. Рання діагностика та корекція призводять до того, що такі дітки можуть нормально розмовляти вже до 3 років. Зараз є слухові апарати та терапія навіть для немовлят. Дізнайтеся у педіатра, де можна пройти скринінг слуху новонародженим. Він включає два простих безболісних тіста, які можна зробити, поки малюк спить.


Як зрозуміти, що немовля погано чує?

Джерело: shutterstock

ЧИ ДОБРЕ ЧУЄ ВАША ДИТИНА?

Уважно придивіться до малюка. Які реакції свідчать, що розвиток слуху проходить нормально?

 •  2-3 тижні
  Здригається, плаче, якщо дзвонить телефон.
  Перестає плакати та завмирає, почувши голос.
 • 1 місяць
  Намагається знайти очима джерело звуку.
  Припиняє смоктати, якщо з мамою розмовляють під час годування.
  Турбується через шум: моргає, морщить чоло, стискає кулачки.
 • 2-3 місяці
  Стежить поглядом за брязкальцем.
  Реагує на дзвінок у двері.
  Реагує на голоси близьких, виділяючи їх серед інших звуків.
 • 3-5 місяців
  Повертається у бік звуку.
  Розрізняє інтонації.
 • 6-8 місяців
  Вимовляє склади «ба», «па», «ма», наслідуючи дорослих.
 • 9-12 місяців
  Виконує прохання.
  Говорить перші слова.
Як зрозуміти, що немовля погано чує?

Джерело: shutterstock

РОЗВИТОК СЛУХУ ТА МОВЛЕННЯ

Основним стимулом для розвитку мовлення та слуху маленької дитини є людський голос, тому батькам потрібно більше розмовляти з малюком, співати, читати віршики.

Багато мам не раз помічали, як чарівно діють на діточок шарудливі звуки. Варто трохи пошелестіти звичайним папірцем, і увага малюка забезпечена! Зараз є спеціальні іграшки, що шарудять. Обов’язково купіть таку дитині або зробіть «шуршунчика» самі. Візьміть папірець чи пакетик, наріжте на смужки, акуратно прикріпіть м’якою резиночкою на ручку чи ніжку малюка. Дитина намагатиметься розглянути іграшку, схопити, познайомитися з «шуршунчиком» ближче. Адже він уміє дзвінко шелестіти, літати, танцювати та ховатися.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты