Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277214"]
0-1

Як зареєструвати народження дитини за кордоном

0
Багатьом майбутнім мамам через напад росії довелося покинути Україну і зіштовхнутися з необхідністю вирішення юридичних питань. �

Багатьом майбутнім мамам через напад росії довелося покинути Україну і зіштовхнутися з необхідністю вирішення юридичних питань. Розповідаємо про порядок реєстрації новонароджених українців за кордоном.

Як отримати свідоцтво про народження дитини за кордоном

Джерело: Freepik

Де можна зареєструвати дитину

Зареєтрувати дитину можна через дипломатичні представництва і консульські установи України. Сама реєстрація проводиться за місцем народження або за місцем проживання батьків дитини або одного з них за їх письмовою заявою.

У разі хвороби, смерті батьків або з інших причин заяву на реєстрацію дитини можуть подати родичі, інші особи або представник закладу охорони здоров’я, у якому народилася дитина або в якому вона знаходиться.

Якщо ж дитина була народжена на морському, річковому, повітряному судні, у потягу або в іншому транспортному засобі, батьки повинні звернутися для реєстрації дитини у найближчу консульську установу.


Термін подачі заявки

Батьки зобов’язані подати заяву про реєстрацію народження дитини якомога швидше після її народження та не пізніше одного місяця. При народженні мертвої дитини — не пізніше трьох діб, повідомляє портал Безоплатна правова допомога.

Як отримати свідоцтво про народження дитини за кордоном

Джерело: Freepik

Які документи необхідні для реєстрації дитини

  1. Документ медичного закладу про народження дитини. Якщо дитина народилася поза медичним закладом — довідки лікаря, який надав допомогу при пологах. Якщо пологи проходили вдома без медичної допомоги, мають бути підтверджені факт і час народження підписом двох свідків, що були присутні при пологах. При цьому необхідно зазначити їхні прізвища, імена та по батькові, місця проживання, а також надати документи, що посвідчують їх особи. До вього треба додати медичний документ про перебування дитини під наглядом лікувального закладу або приватного лікаря;
  2. Паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків). Якщо документ, який посвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути пред’явлений, то відомості про другого з батьків у даному випадку зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб. Дані про громадянство та національність в актовому записі про народження та свідоцтві не заповнюються;
  3. Документ, який є підставою внесення відомостей про батька (свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства, спільна заява матері та батька дитини, якщо батьки не перебувають у шлюбі, спільна заява матері та її чоловіка про невизнання чоловіка батьком дитини, спільна заява батька дитини та чоловіка, який перебуває у шлюбі з її матір’ю). У разі відсутності свідоцтва про шлюб для внесення відомостей щодо батька дитини, який перебуває у шлюбі з її матір’ю, витребовується копія відповідного актового запису.
  4. Документ, за яким можна внести відомості про батька: свідоцтво про шлюб, заява матері, заява батька про визнання батьківства, спільна заява матері та батька дитини, якщо батьки не перебувають у шлюбі, спільна заява матері та її чоловіка про невизнання чоловіка батьком дитини, спільна заява батька дитини та чоловіка, який перебуває у шлюбі з її матір’ю. Якщо свідоцтво про шлюб відсутнє, для внесення відомостей щодо батька дитини, витребовується копія відповідного актового запису.

Чи треба платити за видачу свідоцтва про народження

Реєстрація народження, видача свідоцтва проводиться без стягнення консульського збору. Тобто, платити за це не треба.

Що робити, якщо консульство відмовило у державній реєстрації народження дитини

Якщо вам відмовили через відсутність документа закладу охорони здоров’я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, ви маєте право звернутись до суду з відповідною заявою.

Чи можуть відмовити у реєстрації народження дитини, якщо у консульській установі відсутній доступ до Державного реєстру актів цивільного стану

Ні, оскільки від 26 лютого 2022 року Міністерством юстиції України були внесені зміни до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні. У разі відсутності доступу до Державного реєстру актів цивільного стану заява про державну реєстрацію подається, а актовий запис складається в паперовій формі без використання програмних засобів ведення цього реєстру. При цьому після відновлення доступу до системи протягом п’яти робочих днів відомості про зареєстрований акт цивільного стану повинні бути внесені в Державний реєстр.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты