Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="277855"]
Здоровье

Темний наліт на дитячих зубах: що таке наліт Прістлі

0
Неприємна смужка коричневого кольору, що з'являється на кромці дитячого зуба, не зчищається щіточкою та викликає занепокоєння бат�

Неприємна смужка коричневого кольору, що з’являється на кромці дитячого зуба, не зчищається щіточкою та викликає занепокоєння батьків. Що це за проблема?

Дитина, дитячі зуби, стоматолог

Джерело: Freepik

ЩО ТАКЕ НАЛІТ ПРІСТЛІ

Наліт у вигляді точок та смужок коричневого кольору (буває темніше і світліше), чисто дитяча проблема, точніше проблема молочних зубів. Він з’являється на всіх зубах, більше на внутрішній стороні, але часто псує усмішку малюка, поширюючись і на зовнішній поверхні. І тут відразу дві хороші новини – по-перше, проблема вважається чисто косметичною і не є ознакою захворювання, по-друге – з віком наліт Прістлі перестає утворюватися навіть без нашої допомоги.

Як кажуть стоматологи, наліт Прістлі нічим не відрізняється від звичайного нальоту на зубах, але активізація спеціальних хроматогенних бактерій забарвлює його у темний колір.

наліт пристлі

Джерело: GettyImages

ЩО МОЖЕ СПРОВОКУВАТИ НАЛІТ ПРІСТЛІ

Саме це явище вивчене не надто добре, бо сказати точно, що його викликає, медики поки що не можуть. Проте, статистика показує, що частіше наліт Прістлі з’являється на тлі прийому препаратів заліза, полоскання рота деякими травами або хлоргексидином. Але цілком може виникнути і незалежно від цих факторів. І це не говорить про те, що ви погані батьки, або дитина чимось хвора. Жодних доказів того, що наліт Прістлі вказує на проблеми із ШКТ, наявність глистів, дисбактеріоз (який взагалі діагнозом не є), не існує.


ЯК ПОЗБАВИТИСЯ ВІД НАЛЬОТУ ПРІСТЛІ

На жаль, в домашніх умовах впоратися з темним нальотом на дитячих зубах не вийде, але позбутися його все ж таки потрібно — будь-який наліт не на користь ніжної емалі молочних зубів. Не кажучи вже про естетичні проблеми – дитину можуть дражнити в садку. Для видалення нальоту Прістлі потрібно звернутися до дитячого стоматолога, який проведе чищення професійними засобами.

Неприємний момент полягає в тому, що після чищення наліт Прістлі з великою ймовірністю утворюється знову. Отже, стоматолога доведеться відвідати не раз.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты