Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278299"]
Здоровье

Дитина часто просинається вночі і спить менше норми: що робити?

0
Проблеми з нічним відпочинком призводять до того, що у дітей збивається весь фізіологічний ритм дня. Вони можуть бути занадто акти�

Проблеми з нічним відпочинком призводять до того, що у дітей збивається весь фізіологічний ритм дня. Вони можуть бути занадто активними і дратівливими, адже недосип впливає на них зовсім не так, як на дорослих. Все це перетворюється для батьків у суцільне коло порушень ритму, якому дуже важко самостійно дати раду. Разом із сомнологинею та експерткою з ефективного сну Дар’єю Пилипенко розберемося з причинами і наслідками поганого сну дитини. І, головне, дізнаємося, як повернути малюку якісний сон.

дитина, сон, подушка Дитина часто просинається вночі

Джерело: Freepik

Дар’я Пилипенко
Дар’я Пилипенко
Сомнологиня, перший КПТ терапевт сну в Україні, амбасадорка здорового сну

Індивідуальний підхід 

У дитини є власна потреба у відпочинку, яка розподіляється на денний сон і нічний сон. 

Батьки повинні бути морально готові до того, що їх малюк буде спати не в такому ритмі і режимі, як написано у книжці про батьківство або як інший малюк. І не у всіх випадках ми будемо говорити про порушення сну, іноді це просто індивідуальна особливість малюка, яку не потрібно корегувати. 

Нічна потреба у сні залежить від двох основних факторів:


  1. Від віку дитини
  2. Від її фізіологічних потреб у період бадьорості

Регрес сну відбувається десь у віці 2,5-4,5 місяців, після чого дитина починає менше спати вдень, більше вночі. 

«В яких випадках ми маємо справу з порушенням сну? Якщо в результаті фрагментації сну, дитина не добирає нормальної кількості годин сну. Якщо ви бачите, що через нічні проблеми ритм дитини змінився – ось цим вже треба займатися», — каже Дар’я. 

Сомнолог зазначає, що постійний недосип впливає на поведінку, соціальний та емоційний розвиток, когнітивні здібності, мову та вагу вашої дитини. В деяких випадках вплив може проявитися навіть через кілька років, додавши дитині дратівливості, проблем з порушенням уваги та невміння зосередитися. Із цим однозначно треба щось робити. Розберемося з причинами такого сну.

дитина, сон Дитина часто просинається вночі

Джерело: Freepik

Причини поганого сну дитини вночі:

Проблеми з режимом вдень

«Щоб зрозуміти, чому дитина погано спить вночі, подивіться уважно, як вона проводить свій середньостатистичний день. Активність, якої замало чи забагато, емоційна збудженість, перевантаження або вкладання момент, коли дитина ще не заспокоїлась – все це заважає спати», — підкреслила спеціаліст. 

Один із прикладів такого зв’язку: вдень дитина не задовольнила свою потребу у часі неспання, тому вона компенсує це вночі тривалими гуляннями.

Проблеми з місцем сну

Діти дуже чутливі до навколишнього середовища, тому обов’язково уважно уважно віднесіться до облаштування спального місця. Зверніть увагу на вологість, світло, температуру, перевірте, щоб одяг дитини був зручним.

дитина спить, дівчинка Дитина часто просинається вночі

Джерело: Freepik

Асоціація на засинання

Деякі діти мають чітку асоціацію на засипання. 

Це створює проблеми, коли вони прокидаються вночі, а мами поруч немає, щоб заспівати колискову, наприклад. У цьому випадку дитина не може самостійно заснути без додаткового подразника, який виступає для неї в якості набутого рефлексу. 

На першому етапі батькам потрібно зрозуміти причини фрагментарного сну у дитини. 

Потім, уже з розумінням ситуації, вам буде легше нормалізувати сон.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты