Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278021"]
Здоровье

Нічник для дитини: ЗА ЧИ ПРОТИ — думка сомнолога

0
Багато батьків, вкладаючи спати свою малечу, задумуються про те, чи варто користуватися нічниками. Мало хто знає про те, що навіть р�

Багато батьків, вкладаючи спати свою малечу, задумуються про те, чи варто користуватися нічниками. Мало хто знає про те, що навіть розрекламовані милі світлові шоу можуть згубно впливати на дитячий сон. Ми вирішили розібратися в цьому питанні разом із сомнологинею Дарʼєю Пилипенко.

Нічник для дитини: ЗА ЧИ ПРОТИ - думка сомнолога

Джерело: Freepik

Не всі знають, що з народження й перші три місяці життя малюк не розрізняє день і ніч. Немовлята не народжуються зі страхом темряви. Тому нічники більше зручні для батьків, бо їм необхідно вставати вночі до свого янголятка. Але деякі старші діти вразливі, темна кімната може їх лякати, і, напевно, тут допоможе саме нічник. Отже, вплив нічного освітлення на дитину залежить від її віку та особистої чутливості до світла. У той час як маленький нічник може підійти деяким дітям, для інших він може бути надто збуджуючим і заважати спокійно спати.

Дар’я Пилипенко
Дар’я Пилипенко
Сомнологиня, перший КПТ терапевт сну в Україні, амбасадорка здорового сну

Зверніть увагу на наступний істотний момент. Доведено, що нічники з синім або білим світлом погіршують дитячий сон, сприяють частішому прокиданню.

Взагалі, немає чарівного типу світла, який не перешкоджає сну, а навпаки, сприяє.  Але при вкладанні дитини краще користуватися нічниками зі  світлом теплих відтінків — жовтим, помаранчевим або червоним. Воно має більшу довжину хвилі, ніж біле або синє, і найменше пригнічує вироблення гормону сну мелатоніну. Тому якщо обираєте все-таки нічник, то тільки із тьмяним теплим світлом.


Слід зазначити, що червоне світло, як джерело освітлення для малюків привернуло великий інтерес у науковій спільноті. Але ці важливі дослідження, ймовірно, не знайшли шляху до виробників, і, на жаль, сині та білі нічники, які суперечать науці про сон, продають у великій кількості.

Нічник для дитини: ЗА ЧИ ПРОТИ - думка сомнолога

Джерело: Freepik

Суттєво впливає на малечу, особливо перед сном, також інтенсивність освітлення. Наприклад, різке яскраве світло у ванній кімнаті може спричинити проблеми із засинанням на довгий час після того, як дитина вийшла з приміщення.

Важливо знати, що багато електронних пристроїв ‒ телевізори, ноутбуки, планшети, смартфони випромінюють синє світло, і їх інтенсивне вечірнє використання може занадто і зовсім невчасно збуджувати дітлахів.

Отже, варто:

  • не користуватися гаджетами;
  • облаштувати вбиральні водонепроникними лампами червоного або помаранчевого кольору;
  • приглушувати освітлення вдома перед сном.

Іноді батьки заважають власному чадові спати, навіть не усвідомлюючи цього. Дитину присипляють за допомогою… світлового шоу. Однак ці симпатичні вогники, особливо якщо їх залишити увімкненими на ніч, не тільки грайливі, але й підступні. Вони змушують мозок малюка вважати, що день продовжується і засинати не треба.

Вибираючи дитячий нічник, подбайте також про безпеку вашої малечі. Найкраще купити світильник без шнура. Крім того, при підборі нічного помічника обов’язково звертайте увагу на якість приладу, на матеріал, з якого він виготовлений. Так, металевий нічник міцний, але при нагріванні може стати гарячим, а це для малечі ризик отримати опік. Скляний нічник теж під великим питанням, бо скло може розбитися і поранити дитину. Оптимальний варіант ‒ високоякісний пластик. Такий матеріал не видає неприємних запахів і практично не нагрівається.

дитина Нічник для дитини: ЗА ЧИ ПРОТИ - думка сомнолога

Джерело: Freepik

Розміщуйте нічник на безпечній відстані від дитячого ліжка. Цей привабливий освітлювальний прилад, часто схожий на іграшку, може привернути увагу малюка, а подальші наслідки вже непередбачувані.

Втім, можна уникнути будь-яких наслідків і непотрібного клопоту взагалі. З точки зору біології найкраще освітлення для дитячої кімнати вночі ‒ його відсутність. Природна зміна дня і ночі, якщо не заважати цьому процесу нічним штучним освітленням, формує правильний біологічний ритм життя. Сон у темряві краще, ніж нічник із червоним світлом, сприяє виробленню мелатоніну, який допомагає дитині спокійно заснути й спати всю ніч.

Отже, в ідеалі ‒ без нічника! Уважно спостерігайте за реакціями й поведінкою вашої малечі – не виключено, що з часом дитина і сама від нього відмовиться.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты