Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="273483"]
Питание

Манна каша дитині до року: чому ні

0
Рідка молочна манна кашка традиційно вважається в народі найкращим дитячим прикормом. Точніше – вважалася раніше. У сучасному сві

Рідка молочна манна кашка традиційно вважається в народі найкращим дитячим прикормом. Точніше – вважалася раніше. У сучасному світі манку малюкам давати не рекомендують і ось чому.

Манна каша дитині

Джерело: instagram @factorvesa.ru

Ставлення до манної каші змінювалося, як водиться, від трепетного кохання до повного відкидання. Чому ж так сталося і що не так із таким, здавалося б, простим та звичним продуктом? І, до речі, не поспішайте засуджувати своїх мам та бабусь, які виховували своїх дітей на манці – тоді про всі її властивості просто не знали. А тепер, після низки досліджень, з’ясувалося, що манна каша, особливо на молоці, зовсім не ідеальний продукт для дітей, а для малюків до 10 місяців може виявитися небезпечною.

Що не так з манною кашею

Насамперед варто зрозуміти, що манка, це продукт перероблення звичайних зерен пшениці, які подрібнюють, обробляють та шліфують. В результаті крупинки дуже швидко варяться, значно збільшуються в розмірах термічній обробці й практично не містять клітковини, зате в них велика кількість глютену.

Глютен, або клейковина – особливий білок, що міститься у деяких зернових. Він досить складний для засвоєння, в першу чергу, це стосується малюків, шлунково-кишковий тракт яких ще не виробляє достатньо ферментів, здатних розщеплювати цей білок. Але найнеприємніше те, що глютен небезпечний для людей з рідкісним захворюванням під назвою целіакія. І хоч непереносимість глютену зустрічається досить рідко, чи впевнені ви, що у вашого малюка її немає? Крім того, за результатом декількох досліджень, надлишок глютену може стати тригером алергічної реакції у малюків.


❌ У манці є фітин, що сприяє вимиванню кальцію з організму. А це зовсім ні до чого, особливо у період активного зростання немовляти.

❌  У складі манки міститься чимало крохмалю, з яким травна система дитини до року може не впоратися.

❌ Дитина отримує «порожні» калорії, тобто. маса тіла наростає, при цьому організм відчуває дефіцит поживних речовин.

манна каша

Джерело: instagram @marischka013

Коли і як давати манну кашу дитині

Насправді манка зовсім не така страшна, як можна подумати. Але пропонувати її малюкам не варто – по-перше, це може бути небезпечно, по-друге – немає особливого сенсу. Є безліч інших, значно корисніших для немовляти каш. Проте, після року цілком можна урізноманітнити дитячий раціон манкою.

  • При цьому до 7 років не варто пропонувати її дитині частіше ніж 1-2 рази на два тижні, а після 7 років — максимум 2-3 рази на тиждень. Варити краще на воді, а для більшої користі додати мед, родзинки, свіжі фрукти.

До речі, манну кашу лікарі рекомендують при виснаженні, післяопераційному періоді, при гастриті, виразці та інших проблемах ШКТ. Річ у тому, що потрапляючи в органи травлення, манка обволікає їх, заспокоюючи біль, загоює тріщини, які можуть утворюватися в кишечнику.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты