Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="277486"]
Воспитание

8 фраз, які не можна говорити дитині під час їжі

Old date:
Current date: 2023.03.22
New date: 2023.02.17
0
Харчове насильство полягає не тільки в тому, що дитину змушують їсти, коли вона не голодна. Багато звичних нам фраз здатні сформува

Харчове насильство полягає не тільки в тому, що дитину змушують їсти, коли вона не голодна. Багато звичних нам фраз здатні сформувати нездорові харчові звички, викликати почуття протесту і принести ще безліч непотрібних емоцій.

Джерело: Shutterstock

Є такі фрази, які зашиті в нашій підсвідомості і ми навіть не замислюємося про їхній реальний сенс – головне, щоб дитина поїла. А якщо розібратися, стимулювати дитячий апетит потрібно зовсім інакше, а перш ніж вимовити черговий «шаблонний» спіч, зупинитися на хвилину і задуматися. Ось фрази, які найчастіше вимовляють батьки, а не варто.

З’ЇЖ СУП/КАШУ, ОТРИМАЄШ ДЕСЕРТ

Їжа для дитини повинна бути не засобом отримати ласощі, а способом вгамувати голод. Обіцяти нагороду за те, що малюк пересилив себе і заштовхав зайву їжу щонайменше нерозумно. Перекус та основний прийом їжі не повинні бути логічно пов’язані, тим більше не варто давати такі обіцянки.

ДИВИСЬ, ЯК ВАСЯ ДОБРЕ ЇСТЬ, ОСЬ ВІН МОЛОДЕЦЬ

А якщо їсти не хочеться, треба прагнути бути «як Вася»? Конкуренція та змагання у питанні їжі не мають нічого спільного зі здоровими харчовими звичками.


чому дитина не їсть, як нагодувати

Джерело: [email protected]

ДОЇШ УСЕ ДО КІНЦЯ, ТАРІЛКА МАЄ БУТИ ЧИСТОЮ

Програмувати дитину на те, що вона має їсти навіть тоді, коли вона вже сита, означає привчати її до переїдання. Може, варто порцію давати менше, а не змушувати гвалтувати свій організм?

МАМА СТАРАЛАСЯ, ГОТУВАЛА, А ТИ НЕ ХОЧЕШ ЇСТИ

Почуття провини цілком можна прищепити дитині, починаючи з 3-4-річного віку. Особливо якщо повторювати подібні фрази регулярно, чим, на жаль, грішать майже всі мами. Хіба цього ви хочете для свого малюка?

ДАВАЙ ЛЯЛЬКУ ПОГОДУЄМО

Звернути увагу маленької дитини досить легко – розповідати казки, показувати мультики, вимовляти подібні фрази. Їжа не повинна асоціюватися з розвагою, а дитина, переключившись на щось цікаве, цілком може з’їсти набагато більше, ніж їй потрібно. Це перші, але впевнені кроки до ожиріння у майбутньому.

З’ЇЖ ЩЕ 2 ЛОЖКИ

Кому не знайома ситуація – малюк поїв і більше не хоче. Але маму не задовольняє така ситуація, їй потрібно, щоб дитина їла більше. Але подумайте самі, невже ці дві ложки, які вона, можливо, з умовляннями з’їсть, хоч якось змінять ситуацію? Крім того, що малюк звикне до умовлянь і почне спеціально залишати більше їжі – така у вас з’явиться спільна гра.

харчування дитини, дитина погано їсть, апетит дитини

Джерело: [email protected]_nutritcio

НЕ ВСТАНЕШ ІЗ-ЗА СТОЛУ, ДОКИ НЕ ДОЇШ

Ця фраза – зразок харчового насильства. Карати дитину за те, що вона не голодна, верхня точка батьківського авторитаризму.

ОСЬ МОЛОДЕЦЬ, ВСЕ ДОЇВ

Ну а ця фраза взагалі в жодні рамки розумного не вписується. Навіщо хвалити дитину за те, що вона задовольнила свою основну потребу – голод? А якщо вона поїла, коли була не голодна, щоб порадувати маму, наприклад, то хвалити тим більше нема за що.

Сучасні педіатри не втомлюються повторювати – для того, щоб здорова дитина нормально їла, потрібні не вмовляння батьків, а достатня фізична активність малюка та час, щоб організму знадобилося підживлення. Їжа, з’їдена без апетиту не засвоїться так, як повинна, а в майбутньому таке ставлення до їжі загрожує великими проблемами зі здоров’ям. Дайте дитині зголодніти і орієнтуйтеся не на те, скільки і як часто вона їсть, а як вона почувається і росте.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты