Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="274814"]
Саморазвитие

5 ознак, що у вас синдром відкладеного життя

0
Коли в країні війна, здається, що ти не маєш права жити: отримувати задоволення від природи, перегляду фільмів, теплої погоди, їжі то

Коли в країні війна, здається, що ти не маєш права жити: отримувати задоволення від природи, перегляду фільмів, теплої погоди, їжі тощо. Це нормальна реакція на ненормальну ситуацію. Однак не можна дозволяти цьому стану брати гору, інакше ми програємо ворогові психологічно.

Ознаки відкладеного життя: перевірте себе

Джерело: Freepik

Синдром відкладеного життя — це психологічний феномен, при якому людина втрачає бажання жити тут і зараз. Люди постійно переживають за минуле або майбутнє і не приділяють уваги тому, що відбувається в теперішньому.

Наведені у сатті ознаки допоможуть зрозуміти, чи немає у вас синдрому відкладеного життя.

Ознаки синдрому відкладеного життя на тлі війни

1. Почуття провини

У вас виникає питання: як я можу купити собі щось приємне, коли багато людей не мають елементарного, і живуть у нелюдських умовах?


2. «Не на часі»

Це формулювання сьогодні звучить усюди і нерідко змушує відкладати життя. Наприклад, ви собі кажете: «Я розумію, що пора більше включати в роботу, але як я можу, коли мені потрібно волонтерити?» або ж «Як мені зробити стрижку, коли інші сидять у бомбосховищах під обстрілами?»

3. Заперечення теперішнього часу

Вам здається, що зараз не існує, нічого доброго не відбувається і не може відбуватися.

4. Заборона насолоди та задоволення

Ви не вважаєте, що можете спокійно випити чашку каву, насолоджуватися квітами та заходами сонця. Навіть якщо дозволяєте це собі, то не ділитеся з іншими як раніше.

5. Позиція спостерігача

Розповсюджена серед тих, хто виїхав до іншого міста чи країни. Ви можете дивитися на те, що відбувається навколо, але не брати безпосередньої участі. Вам здається, що ваше життя почнеться потім, вже після війни. А коли, як не зараз жити? Минуло більше 100 днів з повномасштабного вторгнення РФ. Цей час ніхто не поверне. Потрібно допомагати своєму народові, але й продовжувати жити.

Як побороти синдром відкладеного життя

Пам’ятайте, що психіка адаптивна. Незважаючи ні на що, вона прагне життя. Тому, почніть з  повернення до рутинних справ, які вам давно знайомі. Пийте каву, гуляйте, займайтеся спортом, прийміть ванну, щоб розслабити тіло.

Поставте собі запитання «Що хорошого є зараз?» і подивіться навколо. Дивовижний захід сонця, запах квітів, фруктів тощо. Такі прості речі надихають, додають енергії, сил та мотивації покращувати своє життя і допомагати іншим.

Піддаючись синдрому відкладеного життя, ви не допомагаєте ні собі, ні родині, ні країні. А от перебуваючи в гарному настро та тонусі, ви більш корисні та ефективні.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты