Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="270009"]
Здоровье семьи

З чим зробити інгаляцію від кашлю? Поради дитячого лікаря

0
Найпопулярніші препарати, з якими можна зробити інгаляцію від кашлю поділимо на 2 групи: ефективні і ні. Почнемо з ефективних. Вони �

Найпопулярніші препарати, з якими можна зробити інгаляцію від кашлю поділимо на 2 групи: ефективні і ні. Почнемо з ефективних. Вони мають різну дію. І їх треба застосовувати за призначенням лікаря, інакше просто не спрацює.

дитина захворіла, інгаляція від кашлю

Джерело: freepik

Лідія Бабич
Лідія Бабич
Дитячий лікар, педіатр Центру "Педіатрія з любов'ю". Про здоров'я дітей, харчування і ГВ, про щеплення і здоровий спосіб життя. Фейсбукінстаграм.

Препарати для інгаляціїї від кашлю, які працюють

Ларингіт зі стенозом

 • Гавкаючий кашель
 • Сиплий голос
 • Важко вдихати

Для лікування використовується пульмікорт. По таблиці з дозами — низька або середня доза (0,25 або 0,5 за раз), без розведення фізичним розчином.

Поширена помилка при інгаляції від кашлю у таких випадках: маленька доза, та ще й розведена. Тому і не діє. Правильна доза — шанс уникнути виклику 103 і уколу в попу. Пульмікорт вже готовий до застосування. Його не потрібно розводити.

При ларингіті беродуал, вентолін не діють, тому що причина — набряк, а не м’язовий спазм.


Обструктивний бронхіт

Тут вже цікавіше. У малят є особливий стан — вірусний візинг. Це не алергія. Бронхоспазми — лише на ГРВІ. Часто є великі шанси це перерости, та поки дитина росте — клопоту багато. Цей стан треба швидко зняти, бо приступи кашлю мучать дитину.

В європейських країнах препарат #1 — це сальбутамол (у нас назва вентолін, небутамол). В Україні інструкція до препарату каже «з 4 років». І всьо. Шлагбаум опустився, бо лікар повинен інструкцію виконувати. Тому призначають беродуал, який менш ефективний. І пульмікорт, маленькі дози розведені водою.

В Україні є наказ МОЗ, який дозволяє лікарям використовувати міжнародні клінічні протоколи. І інструкція до сальбутамолу, яка цим протоколам суперечить. В англомовних джерелах є рекомендації використовувати сальбутамол як перший препарат при бронхоспазмі у дітей. Плюс одночасно з гормоном, якщо це загострення астми. Може бути достатньо лише сальбутамолу. Не обов’язково давати одночасно ще й пульмікорт.

При вірусному бронхоспазмі є тактика інгаляцій високих доз гормонів з перших днів ГРВІ. Ще ДО виникнення бронхоспазму. На жаль, це не працює, коли вірусний б/спазм вже виник. Тоді його треба зняти спазмолітиком для бронхів (сальбутамол) або використати беродуал як ліки.

 • Небулайзером не лікують соплі! Не «пом’якшують» горло.
 • Декасаном дихати шкідливо! Фіз.розчин вдихати немає сенсу.
 • Лорде гіаль (гіпертонічний розчин) — інколи можна при особливому стані бронхіоліті. Але гіалуронова кислота не потрібна в легенях дитини. Тому краще утриматися взагалі від цього препарату.
 • Муколітики в інгаляціях можуть нашкодити, «затопивши» легені мокротою.
Обструктивний бронхіт у дитини

Джерело: freepik

Лікуємо не кашель, а конкретну хворобу!

 • Обструктивний бронхіт потребує зняття бронхоспазму (сальбутамол). Беродуал теж може допомагати, але препарат «першого вибору» це сальбутамол («вентолін», «небутамол»).
 • Ларингіт зі стенозом лікують пульмікортом. В нормальних дозах, без розведення фіз.розчином. Дітям до 1 року 250мкг на 1 інгаляцію. Дітям старше 1 року 500мкг. Розведення фіз. розчином знижує концентрацію. З небулайзера частина ліків і так потрапляє в повітря кімнати.
 • Пульмікорт не знімає бронхоспазм. Або потрібні високі дози.

Не лікуйте інгаляціями:

 • соплі;
 • кашель від слизу в глотці;
 • сиплий голос без кашлю і симптомів стенозу гортані;
 • покашлювання без хрипів в легенях;
 • залишковий кашель після ГРВІ (кілька разів на день, особливо вранці, вологий кашель);
 • психогенний кашель.

Важливо! Небулайзер — це невідкладна допомога. Це не курс лікування 5-7 днів чи довше. Традиційне призначення беродуал + пульмікорт = зазвичай маленька доза пульмікорту, розведена фіз.розчином. Дуже часто ніяк не діє, тому що не було ані бронхоспазму, ані стенозуючого ларингіту. Дуже малоймовірно, що у дитини одночасно спазм бронхів і набряк гортані. Пульмікорт+беродуал говорить про нечіткі критерії діагнозу.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты