Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="227984"]
Здоровье семьи

5 ознак дефіциту йоду, які повинні насторожити

0
Йод є надзвичайно важливим мікроелементом для організму і повноцінного функціонування наших органів. Втім, знають про це далеко н�

Йод є надзвичайно важливим мікроелементом для організму і повноцінного функціонування наших органів. Втім, знають про це далеко не всі.

дефіцит йоду

Джерело: Freepik

Організм має потребу в йоді протягом усього життя, а його нестача призводить до серйозних наслідків.

З огляду на те, що йод бере участь у виробленні гормону щитоподібної залози — тироксину, його дефіцит призводить до збоїв в роботі серцево-судинної і нервової систем, сонливості, занепаду сил, зниження імунітету і загальної опірності організму до хвороб.

Крім того, дефіцит йоду пов’язують з різким набором зайвої ваги і жирових відкладень, а також зі збільшенням щитоподібної залози та іншими серйозними проблемами зі здоров’ям.


Організм людини не може самостійно виробляти йод, тому важливо отримувати його в достатній кількості з їжі або вітамінних добавок. Щоб визначити, чи достатньо цього важливого мікроелементу отримує ваш організм, слід знати кілька ранніх ознак хронічного браку йоду, про які ми розповідаємо в цьому матеріалі.

дефіцит йоду

Джерело: Freepik

5 ОЗНАК ДЕФІЦИТУ ЙОДУ 

КОНТРОЛЬ ЗОБА

Ключова помітна ознака нестачі йоду в організмі — потовщення передньої частини тіла, яке також називають зобом. Необхідно ретельно розглянути свою шию: якщо ви відзначили, що пропала виїмка біля основи шиї або на її місці з’явилося невелике потовщення і разом з тим почервоніння — негайно зверніться до лікаря, бо, найімовірніше, у вас сильна нестача йоду.

 ТРУДНОЩІ З КОВТАННЯМ ТА ПРОБЛЕМИ З ДИХАННЯМ

Утруднене ковтання і дихання у положенні лежачи — ще одна очевидна ознака нестачі йоду. Досить часто ці симптоми пов’язані саме зі збільшеним зобом, який перекриває подих і ускладнює ковтання. У цьому випадку також варто негайно проконсультуватися з лікарем.

ХРОНІЧНА ВТОМА ТА ДРАТІВЛИВІСТЬ

Йод бере участь у виробленні важливих гормонів щитоподібної залози, при недостатній кількості яких може виникнути таке порушення, як гіпотиреоз — дефіцит тиреоїдних гормонів. При цьому стані у хворого розвивається хронічна втома, швидка стомлюваність, зниження працездатності, пригнічений стан, дратівливість і навіть депресія.

КОЖНОГО ПОКРОВА СУХІСТЬ ШКІРНОГО ПОКРИВУ

При дефіциті йоду шкіра стає надмірно сухою. Це відбувається в результаті того, що щитоподібна залоза не справляється зі своєю функцією. Крім того, дефіцит йоду може спровокувати відчуття, що вам весь час холодно.

ПОГІРШЕННЯ ПАМ’ЯТІ

Ще однією ознакою дефіциту йоду є погіршення пам’яті і складності з концентрацією уваги. За даними медиків, якщо виконувати роботу стало вкрай складно, а часом нестерпно, а також, якщо ви відчуваєте труднощі з тим, щоб зосередитися і засвоїти нову інформацію, слід негайно обстежитися на брак йоду в організмі.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты