Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="249056"]
Здоровье семьи

10 симптомів ботулізму

0
Кишкових інфекцій існує безліч, а їх значне загострення припадає на літній період. Далеко не всі харчові отруєння безпечні, деякі с

Кишкових інфекцій існує безліч, а їх значне загострення припадає на літній період. Далеко не всі харчові отруєння безпечні, деякі ситуації вимагають термінового медичного втручання для порятунку життя.

Ботулізм симптоми

Джерело: Freepik

Збудник ботулізму

Хвороба розвивається в разі потрапляння в організм ботулотоксину — однієї з найсильніших отрут, відомих людству. Вважається, що ботулінічний токсин майже в 400 тисяч разів сильніший за отруту, якою володіє гримуча змія.

Ця отрута є складним білковим продуктом, який виробляє бактерії під назвою Clostridium botulinum. Ці бактерії переважно мешкають в грунті  та брудній воді, вони анаеробні, для активації та розмноження їм потрібен безповітряний простір, саме тому неправильно (неякісно) приготована консервація, а щековбасні, готові м’ясні вироби можуть стати джерелом зараження ботулізмом.

Постійне місце знаходження бактерій ботулізму — шлунок тварин та грунт, в який вони потрапляють з калом. Зберігатися в грунті вони можуть довгі роки, а з нього потрапляють в харчові продукти.


ботулизм - причины болезни

Джерело: [email protected]

Симптоми ботулізму

Ботулізм вкрай небезпечний для всіх, але особливо для дітей, оскільки всі процеси в дитячому організмі протікають значно швидше. Спори накопичуються групами, так званими «гніздами» і зараженим може виявитися не весь продукт. Таким чином, не всі люди, які їли консерви з однієї банки можуть захворіти.

Починається все як звичайне отруєння, і проявитися перші ознаки можуть вже через 2 години після потрапляння токсину в організм, але буває пролонгована реакція — до 24 годин. Залежить від кількості отрути і віку дитини.

 • Нудота.
 • Блювота.
 • Пронос — до 5-6 і більше разів на добу. Як правило, без домішків крові та слизу.
 • Можливе невелике підвищення температури.
 • Біль в області пупка.
симптомы ботулизма

Джерело: instagram@ortplaneta

Типові для отруєння токсином ботулізму прояви

 • Зміна зору — двоїння в очах, туман, різка короткозорість, косоокість. Це прояв реакції очних м’язів на ботулотоксин.
 • Загальна слабкість.
 • Сухість в роті.
 • Утруднене ковтання.
 • Сплутаність мови.

При цьому, як правило, температура майже в нормі, свідомість не порушується — людина все розуміє. Якщо на цьому етапі не надати термінову медичну допомогу, триває інтоксикація, зачіпаючи м’язову систему і може наступити параліч дихальної мускулатури і смерть від задухи.

Дитячий ботулізм

У дітей ботулізм може розвиватися, як правило, у віці до 6 місяців. Цей вид захворювання відрізняється від харчового ботулізму тим, що дитина ковтає спори Clostridium botulinum, з яких розвиваються бактерії. Вони розмножуються в кишківнику та виділяють токсини. У основної маси дітей старше півроку і дорослих цього не відбувається через те, що у них вже сформовані захисні механізми кишківника, які запобігають росту бактерій та проростанню спор.

Безпечне харчування: 5 основних принципів

 1. Вживайте тільки чисте харчова сировина і чисту питну воду.
 2. Дотримуйтесь правил теплової обробки продуктів.
 3. Слідкуйте за температурою, при якій зберігається їжа.
 4. Відокремлюйте готове від сирого.
 5. Дотримуйтеся чистоти.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты