Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="277276"]
Досуг

Коли починається Масляна 2023

Old date:
Current date: 2023.04.01
New date: 2023.02.01
0
Дата Масляної залежить від того, коли відзначають Великдень, святкування починається за тиждень до початку Великого посту. Мас

Дата Масляної залежить від того, коли відзначають Великдень, святкування починається за тиждень до початку Великого посту.

млинці

Джерело: freepik

Масляний тиждень, або сирний тиждень, час веселощів, смачних млинців і підготовки до посту. Щоправда, до церкви традиція випічки млинців не має відношення, це, швидше, відлуння нашого язичницького минулого, але від цього вона не менш приємна.

Отже, Масляну вирахувати просто – її зустрічають за 7 днів до початку Великого посту, який залежить від дати Великодня. У 2023 році Світла Христова неділя випадає на 16 квітня, Великий піст триватиме з 27 лютого по 15 квітня. Таким чином, у 2023 році Масляний тиждень розпочнеться у понеділок 20 лютого, і триватиме до неділі 26 лютого.

МАСЛЯНА 2023: 20 — 26 ЛЮТОГО

мама та донька млинці

Джерело: freepik

Як відомо, у народних традиціях кожен день масляного тижня має свою назву, значення та традиції:


  • Понеділок, 20 лютого: зустріч. Вузька Масляна, початок сирного тижня, коли господині випікали перші млинці. Прийнято було ділитися ними з нужденними.
  • Вівторок, 21 лютого: заграші. Час сватання та нових знайомств, вважалося, що у цей день потрібно розпочинати підготовку до весілля.
  • Середа, 22 лютого: ласощі. День, коли зять вирушає до тещі на млинці.
  • Четвер, 23 лютого: розгул. У четвер розпочинається Широка Масляна. Цього дня, як і в ті, що залишилися до кінця тижня, не заведено працювати, а потрібно активно розважатися та веселитися.
  • П’ятниця, 24 лютого: тещині вечірки. Тепер у гості до заміжньої доньки вирують її батьки. А вона має напекти млинців і накрити багатий стіл.
  • Субота, 25 лютого: золовкині посиденьки. Заміжні жінки запрошували у гості родичів чоловіка – сестер, тітоньок, племінниць та інших.
  • Неділя, 26 лютого: проводи. Фініш та кульмінація розгульного та ситного сирного тижня. Останній день — це проводи Масляної, його ще називають Прощеною неділею, коли згадують померлих родичів, відвідують цвинтар, готуються до початку Великого посту.

Залишки масляних страв спалювали, ретельно вимивали посуд, столи та полиці з їжею (у нашому випадку – холодильники). Традиційно спалювали опудало масляної, яке було зроблено першого дня тижня.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Метки:
Масляна
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты