Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="277276"]
Досуг

Коли починається Масляна 2024

0
Дата Масляни залежить від того, коли відзначають Великдень, святкування починається за тиждень до початку Великого посту. Масл

Дата Масляни залежить від того, коли відзначають Великдень, святкування починається за тиждень до початку Великого посту.

млинці

Джерело: freepik

Масляний тиждень, або сирний тиждень, час веселощів, смачних млинців і підготовки до посту. Щоправда, до церкви традиція випічки млинців не має відношення, це, швидше, відлуння нашого язичницького минулого, але від цього вона не менш приємна.

Отже, Масляну вирахувати просто – її зустрічають за 7 днів до початку Великого посту, який залежить від дати Великодня. У 2024 році Світла Христова неділя випадає на 5 травня, Великий піст триватиме з 18 березня по 4 травня. Таким чином, у 2024 році Масляний тиждень розпочнеться у понеділок 11 березня, і триватиме до неділі 17 березня.

МАСЛЯНА 2024: 11-17 БЕРЕЗНЯ

МАСЛЯНА 2024: 11-17 БЕРЕЗНЯ

Джерело: freepik

Як відомо, у народних традиціях кожен день масляного тижня має свою назву, значення та традиції:


  • Понеділок,11 березня: зустріч. Вузька Масляна, початок сирного тижня, коли господині випікали перші млинці. Прийнято було ділитися ними з нужденними.
  • Вівторок, 12 березня: заграші. Час сватання та нових знайомств, вважалося, що у цей день потрібно розпочинати підготовку до весілля.
  • Середа, 13 березня: ласощі. День, коли зять вирушає до тещі на млинці.
  • Четвер, 14 березня: розгул. У четвер розпочинається Широка Масляна. Цього дня, як і в ті, що залишилися до кінця тижня, не заведено працювати, а потрібно активно розважатися та веселитися.
  • П’ятниця, 15 березня: тещині вечірки. Тепер у гості до заміжньої доньки вирують її батьки. А вона має напекти млинців і накрити багатий стіл.
  • Субота, 16 березня: золовкині посиденьки. Заміжні жінки запрошували у гості родичів чоловіка – сестер, тітоньок, племінниць та інших.
  • Неділя, 17 березня: проводи. Фініш та кульмінація розгульного та ситного сирного тижня. Останній день — це проводи Масляної, його ще називають Прощеною неділею, коли згадують померлих родичів, відвідують цвинтар, готуються до початку Великого посту.

Залишки масляних страв спалювали, ретельно вимивали посуд, столи та полиці з їжею (у нашому випадку – холодильники). Традиційно спалювали опудало масляної, яке було зроблено першого дня тижня.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Метки:
Масляна
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты