Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="272413"]
Материалы на украинском языке

Якими будуть виплати та пільги багатодітним сім’ям у 2022 році

0
Сім'ям із трьома і більше дітьми доступні не лише загальна фінансова допомога від держави, а й інші соціальні плюшки. Розповідаємо,

Сім’ям із трьома і більше дітьми доступні не лише загальна фінансова допомога від держави, а й інші соціальні плюшки. Розповідаємо, на які виплати та пільги можуть розраховувати багатодітні сім’ї у 2022 році.

Виплати та пільги багатодітним сім'ям у 2022 році

джерело: Freepik

Маючи статус багатодітної сім’ї, можна отримувати одноразову та щомісячну допомогу. Йдеться про виплати при народженні дитини, декретні, дотування малозабезпеченим тощо.

Одноразова допомога багатодітним родинам у 2022 році

 1. Допомога при народженні дитини. Хоча вона називається одноразовою, всю призначену суму доводиться отримувати кількома платежами. З торішнього підвищення вона становить 41 тисячу 280 грн (при цьому у 2022 році може зрости до 50 тисяч). Так, перший раз сім’я отримує 25% від суми, а наступні 36 місяців – рівними частинами.
 2. Грошова компенсація за «Пакет малюка». Якщо дитина новонароджена, матуся може отримати натуральну допомогу у вигляді «Пакету малюка» або ж вибрати грошовий еквівалент — з 1 січня 2022 року він виріс до 6 300 грн. З 1 липня 2022 року буде 6 603 грн, а з 1 грудня 2022 року – 6 816 грн.

Помісячна допомога багатодітним сім’ям у 2022 році

Щомісячні соціальні виплати залежать від документального статусу одержувачів.

 • Матері, батькові, опікуну трьох та більше дітей надається допомога у розмірі 1700 грн на кожну дитину до 6 років.
 • Матерям-одиначкам мають виплачувати 30% прожиткового мінімуму. Кожна сума розраховується індивідуально. В основному це різниця між 100% прожиткового мінімуму та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одного члена.
 • Багатодітна малозабезпечена сім’я може отримувати допомогу у вигляді 75% прожиткового мінімуму. Також кожній дитині до 13 років мають виплачувати 250 грн, а від 13 до 18 років – 500 грн. Проте розраховувати на таку допомогу можуть родини, у яких загальний дохід не перевищує прожитковий мінімум на кожного родича. Причому цей факт потрібно доводити кожні півроку у соціальній службі.
Пільги для багатодітних сімей

Джерело: Shutterstock

Пільги для багатодітних сімей

Багатодітні сім’ї мають безліч пільг, які здатні покращити фінансове становище годувальників та дітей. Пропонуємо список основних пільг.


 • Передбачено знижку в 50% на оплату рахунків за квартплату, основні комунальні послуги, за стаціонарний телефон, а за відсутності центрального опалення — на газ, тверде паливо в межах норм споживання.
 • Батьки або опікуни, що працюють, можуть взяти додаткові 10 днів оплачуваної відпустки.
 • Є пільги на проїзд у громадському транспорті.
 • Багатодітні сім’ї (де три та більше дитини) можуть розраховувати на першочерговість при отриманні житла із соціального державного фонду.
 • Для багатодітних сімей є можливість зарахування поза чергою (за квотою) до дошкільного дитячого закладу.
 • Знижки на сніданки-обіди у школі та саду або безкоштовне харчування за наявності довідки про малозабезпеченість.
 • Пільги для дітей з багатодітної сім’ї під час вступу до ВНЗ.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты