Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="230678"]
Материалы на украинском языке

Електронна черга в дитячий садок: 6 нюансів, про які варто знати батькам

0
В нинішній час тема електронних черг в дитячий садок дуже актуальна. Потрібно врахувати безліч нюансів, щоб точно отримати заповіт

В нинішній час тема електронних черг в дитячий садок дуже актуальна. Потрібно врахувати безліч нюансів, щоб точно отримати заповітне місце. Про найважливіші з них ми розповімо вам в цій статті.

дитячий садок, черга до дитячого садка, електронна черга в дитячий садок

Джерело: pixabay.com

Останнім часом простежується така тенденція: малюк ще тільки з’явився на світ, а відповідальні батьки відразу ж приймають рішення записати його в дитячий садок. Чи правильно це? Який перелік документів необхідно підготувати, щоб нічого не упустити? Як взагалі працює електронна черга? Від такої кількості питань просто голова йде обертом. Але, все не так страшно, як здається. Почнемо по порядку.

Як працює електронна черга?

Електронна черга в садок була створена для того, щоб зробити систему прийому дітей в дошкільний заклад «прозорою» і боротися з корупцією, яка нерідко зустрічається серед завідувачів. Вона дає можливість дитині піти  садок,  зручний для батьків і «забронювати» там місце завчасно. Інтерфейс сервісу інтуїтивно зрозумілий і побудований в формі таблиці, яка виглядає наступним чином:

дитячий садок, черга до дитячого садка, електронна черга в дитячий садок

Джерело: osvita.kyivcity.gov.ua

Завдяки електронній черзі ви зможете дізнатися, яка за рахунком ваша дитина в списку на зарахування в дошкільний заклад. У розділі «Статус заявки» можна побачити вам вже вислали заповітне запрошення в садок або його ще немає.


Джерело: youtube, автор: Київська міська державна адміністрація

Номер у черзі може змінюватися, якщо в список додаються діти з пільгової категорії (батьки з обмеженими можливостями, діти учасників АТО, чорнобильці, з багатодітних сімей, сироти, близнюки, діти, що знаходяться під опікою). Також правила змінилися відносно прописки: тепер садочки беруть спочатку дітей за пропискою в цьому місті, а потім всіх у кого вона не «за місцем».

Як і коли записатися в електронну чергу?

дитячий садок, черга до дитячого садка, електронна черга в дитячий садок

Джерело: dnz.kiev.ua

Записатися в електронну чергу можна відразу ж, як тільки у вас на руках буде свідоцтво про народження дитини. Бувалі батьки рекомендують саме так і робити. Зараз процес постановки на чергу в дитячий садок спростився і можна просто зайти на сайт osvita.kyivcity.gov.ua і зареєструватися. Далі потрібно заповнити всі необхідні поля і після спостерігати за пересуваннями малюка за списком.

Що необхідно, аби отримати пільгу?

Ознайомтесь з повним переліком пільгових категорій, які мають привілеї в електронній черзі в садок:

 • діти з багатодітних сімей;
 • діти з сімей вимушених переселенців;
 • діти, чиї батьки є інвалідами I групи;
 • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти військовослужбовців, в тому числі учасників АТО;
 • діти, що знаходяться під опікою або в прийомних сім’ях;
 • діти одиноких батьків (виключно вдів, вдівців);
 • діти-інваліди, які не мають протипоказань до відвідування ДНЗ;
 • діти постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (1, 2, 3 категорій);
 • діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою.

Наявність пільгової категорії у малюка або його батьків нічого не означає, якщо вона не підтверджена документально. Тому недостатньо просто в розділі «пільга» вказати її, необхідно особисто звернутися в Управління освіти вашого району. Там вони зроблять копію вашого документа/посвідчення і занесуть в свій каталог. Тільки після цієї процедури у вас в особистому кабінеті електронної черги з’явитися такий значок:

дитячий садок, черга до дитячого садка, електронна черга в дитячий садок

Джерело: osvita.kyivcity.gov.ua

Відповідно, ваша дитина стане однією з перших в списку на зарахування в дитячий садок.

Які документи необхідні для оформлення заявки?

Для оформлення заявки в електронну чергу необхідно тільки свідоцтво про народження дитини та пільгові документи, якщо у вас такі є. Всі інші дані ви вказуєте при заповненні форми онлайн.

Що робити, якщо немає місцевої прописки?

Багато сімей, що проживають, наприклад, в Києві, не мають прописки за місцем, тому у них виникає проблема з дитячим садком. Звичайно, можна відправити дитину в приватний дошкільний заклад, де немає такого ажіотажу, але є ще один перевірений варіант. Ви можете оформити «Картку киянина», яка стане вашою перепусткою в список державного садка.

Якщо ви працюєте в столиці і платите податки, тоді просто берете свій паспорт, ідентифікаційний код і довідку з роботи, де буде вказано, що ви працюєте в Києві. Знаходьте найближчий відділ Ощадбанку і відкриваєте карту.

Як зрозуміти, що дитину запрошують в садок?

Коли електронна черга дійде до вашого малюка, вам на пошту прийде повідомлення про те, що «Є можливість зарахування в ДДНЗ». Після чого вам необхідно зібрати весь пакет документів і відправитися до завідуючого садочку.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты